Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Sylwetka|7 powodów dlaczego nie spalasz tłuszczu w swoim organizmie

7 powodów dlaczego nie spalasz tłuszczu w swoim organizmie

Data aktualizacji 17.09.2021

Przeczytasz w 6 minut

7 powodów dlaczego nie spalasz tłuszczu w swoim organizmie

To prawda, że droga do piekła wybrukowana jest dobrymi intencjami. W walce z otyłością każdy z tych powszechnych błędów, które na pierwszy rzut oka wydają się niezawodnym sposobem na odchudzanie, może utrudnić pomyślną poprawę sylwetki.

Czy liczysz każdą kalorię, rezygnujesz z ulubionych potraw i potraw i nadal nie widzisz wyników? Zapewne zastanawiasz się ,,dlaczego nie chudnę„?. Jeśli jesteś na diecie przez długi czas i dokładnie przestrzegałeś programu odchudzania, ale strzałka skali nadal jest na swoim miejscu, nadszedł czas, aby dokładnie przeanalizować swoje podejście.

Czasami drobne błędy popełnione w procesie dietetycznym mogą skutkować dużymi trudnościami, jeśli nie zostaną od razu skorygowane. Jeśli waga nie spada mimo deficytu kalorycznego, postaraj się jak najszybciej naprawić sytuację, aby skutecznie osiągnąć upragniony cel.

1. Dlaczego nie chudnę? Bo zbyt długo byłeś na diecie

Kiedy ostatni raz wstałaś od stołu, czując się naprawdę usatysfakcjonowana po posiłku? Jeśli nieustannie prześladuje Cię rozdzierający głód, musisz coś zmienić zamiast zastanawiać się ,,dlaczego nie chudnę„.

Pierwszym powodem, dla którego nie spalasz tłuszczu tak efektywnie, jak byś tego chciał, jest to, że być może po prostu zbyt długo stosowałeś dietę. Waga nie spada na redukcji, bo w wyniku ciężkiego postu metabolizm ulega spowolnieniu. Oczywiście spożywasz mniej kalorii, ale też mniej spalasz, a w takich warunkach trudno o namacalne postępy. Jeszcze gorzej, jeśli skusiłeś się na sposoby na to, jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg… Organizm broni się wszelkimi sposobami!

Jeśli waga nie spada na diecie a odchudzasz się od dłuższego czasu, zrób sobie przerwę. Żarty na bok! Nie bój się zrobić 2-4 tygodniowej przerwy i na chwilę przestań się martwić o liczenie kalorii. Po prostu cofnij się o jeden mały krok, aby nadal widzieć wyniki w dłuższej perspektywie.

2. Waga nie spada mimo deficytu? Nieprawidłowo bierzesz pod uwagę kaloryczność jedzenia

Być może najczęstszym powodem, dla którego ludzie nie schudną, jest to, że po prostu przeliczają kalorie w jedzeniu. ,,Dlaczego nie chudnę z brzucha, bioder i całej reszty” mimo deficytu kalorycznego? Bo deficytu nie ma!

Przygotowujesz nocną przekąskę przed snem. Nabierz obficie łyżką masła orzechowego i wymieszaj z jogurtem greckim. Ale poczekaj. Ile masła orzechowego było w tej łyżce? Jeśli wydaje ci się, że jest to około jednej łyżki stołowej, ale w rzeczywistości jest to bardziej jak dwie pełne łyżki – pomyśl, że dostałeś plus 80-100 kalorii niespodziewanie.  I wciąż zastanawiasz się, dlaczego waga nie spada na diecie!
Dobrym przykładem jest masło orzechowe, ponieważ jest bardzo kaloryczne, ale zwykle nie używa się miarki, aby dodać trochę oleju do znanego dania. Popełnij ten sam błąd z innymi wysokokalorycznymi pokarmami, takimi jak czerwone mięso, łosoś, makaron lub orzechy, a zobaczysz, dlaczego nie możesz pozbyć się znienawidzonych kilogramów.

3. Waga nie spada na redukcji? Bo wypadasz w weekendy!

Ile razy słyszałeś, jak ludzie mówią, że trzymają się swojej diety… w ciągu tygodnia pracy? Ale nadchodzi weekend – i koniec surowych ograniczeń! Ale weekend to prawie 30% tygodnia. Jeśli stosujesz dietę tylko przez 70% czasu, nic dziwnego, że nie widzisz oczekiwanych rezultatów.

Zamiast myśleć ,,dlaczego nie chudnę z brzucha” wypróbuj procent 90/10: przestrzegaj diety przez 90% czasu, a następnie zrelaksuj się i ciesz się pozostałymi 10%. To świetna praktyczna zasada, która pozwala ci trochę rozpieszczać, ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o dietę, pomoże ci to pozostać na dobrej drodze.

Jeśli zignorujesz prawidłowe odżywianie i zjesz niezdrowe jedzenie przez 30% czasu, nigdy nie będziesz w stanie schudnąć. Bądź realistą, jak ściśle przestrzegasz swojego planu posiłków. Waga nie spada na redukcji, bo nie wystarczy dieta tylko w dni powszednie – liczą się też weekendy.

4. Dlaczego nie chudnę z brzucha? Nie dostosowujesz swojego programu żywieniowego w miarę postępów!

Ludzie również często nie widzą wyników diety, ponieważ nie dostosowują swojego programu żywieniowego w miarę postępów. Waga nie spada mimo deficytu, bo zaczynają stosować jakąś dietę, widzą świetne wyniki i po prostu kontynuują to, co robili na początku, oczekując więcej od tych samych kroków. Niestety to nie zawsze działa. Twoja budowa ciała zmienia się w odpowiedzi na określony plan posiłków, więc plan posiłków również powinien się zmieniać z czasem.

Waga nie spada na diecie bo im jesteś szczuplejszy, tym intensywniej twoje ciało przechodzi w tryb postu i stara się oszczędzać energię. Chociaż wydaje się to całkowicie sprzeczne z intuicją, spożywanie większej ilości węglowodanów może pomóc uniknąć tej reakcji. Zwiększone spożycie węglowodanów może również poprawić wrażliwość na insulinę i stymulować uwalnianie hormonu leptyny, który pomaga w utrzymaniu masy ciała.

5. Waga nie spada mimo ćwiczeń? Bo na siłownię chodzisz tylko po to, aby spalić kalorie

Każdy wie, że aby schudnąć, trzeba dużo i intensywnie trenować. Nie ma nic złego w chodzeniu na siłownię wyłącznie w celu spalania kalorii – o ile nie skupiasz się wyłącznie na tym wskaźniku.

Sztangi i hantle nie potrafią samodzielnie liczyć kalorii, ale ćwiczenia z nimi mogą prowadzić do najbardziej znaczących zmian w sylwetce. Trening siłowy nie tylko ogólnie pomaga spalać tłuszcz, ale także poprawia estetykę Twojego ciała. Dlatego zaleca się, abyś spędzał co najmniej 70% czasu na siłowni, wykonując trening siłowy. Ćwiczenia cardio są niezwykle korzystne dla zdrowia, ale nie powinny zastępować, a poprawiać i utrwalać wyniki treningu siłowego. Jeśli waga nie spada mimo ćwiczeń nie polegaj na samym cardio, aby stymulować deficyt kalorii.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, wykonuj ćwiczenia jedno po drugim, z krótkimi przerwami. Badanie opublikowane w Journal of Strength and Conditioning Research wskazuje, że ćwiczenia z krótkimi okresami odpoczynku zwiększają spalanie kalorii.

6. Waga nie spada na diecie? Twoje treningi są zbyt… wyczerpujące!

Może Ci się wydawać, że na siłowni musisz stale dawać więcej niż 100%. Waga nie spada mimo ćwiczeń o dużej intensywności? W rzeczywistości energiczne ćwiczenia nie są złe – jeśli ta maksymalna wydajność energii ma pozytywny wpływ na pozostałe 23 godziny twojego dnia. Wielu sportowców, zwłaszcza początkujących, podczas treningu pracuje do granic możliwości, a przez resztę czasu prowadzi siedzący tryb życia. ,,Dlaczego nie chudnę” na diecie? Bo jesteś zbyt zmęczony w ciągu dnia!

Wszystkie małe przerwy aktywności fizycznej w ciągu dnia odgrywają ogromną rolę w całkowitym dobowym spalaniu kalorii. Jeśli jesteś zbyt zmęczony, aby iść na spacer, posprzątaj dom lub pobaw się z dziećmi. Ćwiczenie, które powoduje całkowite wyczerpanie, ostatecznie zmniejszy, a nie zwiększy, całkowite spalanie kalorii. Załóżmy na przykład, że wykonujesz ciężki, ale nie wyczerpujący trening, który spala 300 kalorii. Po jej zakończeniu masz wystarczająco dużo energii, aby spalić kolejne 400 kalorii w ciągu dnia. Całkowita ilość spalonych kalorii to 700 dziennie. Załóżmy teraz, że wykonujesz niezwykle wyczerpujący trening, który spala aż 500 kalorii. Jesteś tak zmęczony, że resztę dnia spędzasz leżąc na kanapie. Ile dodatkowych kalorii spalisz w tym dniu? Cóż, jeśli 50. Mamy łączną dzienną ilość spalonych 550 kalorii.

7. Dlaczego nie chudnę? Bo masz potreningową imprezę w brzuchu

Wreszcie, strzeż się tego powszechnego błędu: nie pozwalaj sobie na wysokokaloryczne przekąski po intensywnym treningu. Niezależnie od tego, czy zjesz potreningową przekąskę, czy nie, odczujesz przyrost siły i korzyści dla zdrowia układu krążenia. Jeśli chodzi o spalanie kalorii, ma to ogromne znaczenie. Waga nie spada mimo deficytu? Jeśli ledwo wyjdziesz z siłowni i wypijesz duży koktajl owocowy i zjesz pączka z serkiem, w końcu zneutralizujesz deficyt kalorii, który pobudzasz potem i ciężką pracą.

Niewątpliwie po treningu potrzebujesz węglowodanów. Pamiętaj tylko, że te kalorie też się liczą. Dlatego, uzupełniając utracone kalorie po wysiłku fizycznym, nie spożywaj dodatkowych 400 kalorii podczas przekąski. Po jakimś czasie musiałbyś niepotrzebnie się zastanawiać ,,dlaczego nie chudnę z brzucha i reszty ciała pomimo deficytu?”!

Chcesz skutecznie schudnąć? Z naszymi poradami z pewnością Ci się uda – sprawdź artykuł tutaj: https://e-figura.pl/musisz-zrobic-by-odchudzanie-przynioslo-ci-pozadany-efekt/

Mogą Ci się spodobać

Jak ćwiczyć żeby schudnąć? Na siłowni i w domu – 12 wskazówek

Data aktualizacji 25.01.2024

Przeczytasz w 8 minut

Aktywność fizyczna to cenny pomocnik w walce ze zbędnymi kilogramami. […]

Ćwiczenia na boczki – 10 najlepszych. Poradnik na zrzucanie boczków

Data aktualizacji 02.01.2024

Przeczytasz w 8 minut

Ćwiczenia na boczki, połączone z kilkoma zmianami stylu życia, pomogą […]

Jak schudnąć z ramion skutecznie i bez efektu jo-jo? Wskazówki do wymarzonej sylwetki

Data aktualizacji 01.01.2024

Przeczytasz w 8 minut

Jak schudnąć z ramion, ujędrnić je i pozbyć się tłuszczyku […]

,,Dlaczego nie mogę schudnąć?” 15 przyczyn – znajdź swoją!

Data aktualizacji 14.12.2023

Przeczytasz w 8 minut

Dlaczego nie mogę schudnąć? To najczęstsze pytanie padające w gabinetach […]

Jak ćwiczyć brzuch? 5 zasad skutecznego treningu brzucha

Data aktualizacji 14.12.2023

Przeczytasz w 5 minut

Mogłoby się wydawać, że świat fitness wie już wszystko o […]

Mezoterapia – co to jest? Zabieg mezoterapii od A do Z

Data aktualizacji 21.11.2023

Przeczytasz w 10 minut

Mezoterapia – co to za popularny zabieg oferowany przez salony […]

Wolumetria twarzy – co to za zabieg i czy jest dla Ciebie odpowiedni? Rozwiewamy wątpliwości

Data aktualizacji 14.11.2023

Przeczytasz w 11 minut

Wolumetria twarzy – co to za rodzaj urodowej procedury? Wzbudza […]

Endermologia – co to za zabieg? Wszystko co trzeba wiedzieć

Data aktualizacji 26.10.2023

Przeczytasz w 7 minut

Endermologia – co to za kosmetyczna procedura i dlaczego jest […]

Jak ujędrnić piersi bez skalpela? Domowe sposoby

Data aktualizacji 12.10.2023

Przeczytasz w 11 minut

Jak ujędrnić piersi bez wizyty u chirurga plastycznego? W domu […]

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Skuteczne sposoby

Data aktualizacji 06.10.2023

Przeczytasz w 9 minut

Jak pozbyć się cellulitu z ud raz na zawsze? Istnieją […]

Jak ujędrnić brzuch? Skuteczne metody – bez chirurga!

Data aktualizacji 04.10.2023

Przeczytasz w 9 minut

Jak ujędrnić brzuch bez ingerencji skalpela? W domu możesz zrobić […]

Tłuszcz pod pachami – jak się go pozbyć?

Data aktualizacji 29.09.2023

Przeczytasz w 7 minut

Tłuszcz pod pachami, który irytująco odznacza się przy ramiączkach koszulki, […]

Masaż kobido – co to i jakie efekty daje? Japońska rewolucja urodowa?

Data aktualizacji 26.09.2023

Przeczytasz w 9 minut

Masaż kobido to zabieg, którego popularność w ostatnich latach wyłącznie […]

Metabolizm – co to i co warto o nim wiedzieć? Poznaj swoje ciało!

Data aktualizacji 22.09.2023

Przeczytasz w 12 minut

Metabolizm – co to takiego? O metabolizmie, tudzież przemianie materii, […]

Ćwiczenia na ramiona z hantlami – 10 najskuteczniejszych dla budowania mięśni

Data aktualizacji 05.09.2023

Przeczytasz w 12 minut

Ćwiczenia na ramiona z hantlami możesz robić na siłowni lub […]

Podwójny podbródek – jak go zlikwidować? Ćwiczenia i sposoby

Data aktualizacji 04.09.2023

Przeczytasz w 6 minut

Podwójny podbródek to jeden z najczęstszych kompleksów urodowych dotyczących twarzy. […]

Ćwiczenia na płaski brzuch – 10 najlepszych i trudna PRAWDA

Data aktualizacji 17.08.2023

Przeczytasz w 8 minut

Ćwiczenia na płaski brzuch przybliżą Cię do wymarzonej sylwetki. Kto […]

Jak wyszczuplić łydki? Przestań robić TEN błąd!

Data aktualizacji 14.07.2023

Przeczytasz w 7 minut

Jak wyszczuplić łydki – jedno z najczęstszych pytań, jakie kobiety […]

Ćwiczenia na podniesienie biustu, zmniejszenie i powiększenie. To MUSISZ wiedzieć

Data aktualizacji 07.07.2023

Przeczytasz w 11 minut

Ćwiczenia na podniesienie biustu i na zmianę jego rozmiaru cieszą […]

Co to jest redukcja i czym się różni od odchudzania?

Data aktualizacji 23.05.2023

Przeczytasz w 8 minut

Najpierw masa, potem redukcja! O co chodzi na masie? Oczywiście […]

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – 13 prostych i skutecznych ćwiczeń

Data aktualizacji 19.04.2023

Przeczytasz w 11 minut

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących pomogą Ci zmniejszyć obwody, nabrać […]

Ćwiczenia dla otyłych – 10 najlepszych i zasady bezpieczeństwa

Data aktualizacji 12.04.2023

Przeczytasz w 8 minut

Chorujesz na otyłość? Nie pamiętasz kiedy ostatnio uprawiałeś sport, a […]

Ćwiczenia z piłką – 15 najlepszych na całe ciało

Data aktualizacji 01.02.2023

Przeczytasz w 9 minut

Ćwiczenia z piłką to skuteczny sposób na poprawę kondycji i […]

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Jeden NIEZBĘDNY warunek

Data aktualizacji 11.01.2023

Przeczytasz w 8 minut

Odchudzanie kojarzy się z dwoma rzeczami – dietą i ćwiczeniami. […]

Jak wyszczuplić uda? Domowe sposoby – skuteczne!

Data aktualizacji 13.12.2022

Przeczytasz w 7 minut

Smukłe nogi to marzenie większości kobiet – możesz je spełnić […]

Jak robić vacuum? Krok po kroku

Data aktualizacji 16.11.2022

Przeczytasz w 4 minut

Ćwiczenie vacuum pierwotnie było tylko kulturystyczną pozą. Dzisiaj, cieszy się […]

Ćwiczenia na wcięcie w talii – 10 najlepszych do zrobienia w domu

Data aktualizacji 09.11.2022

Przeczytasz w 7 minut

Talia osy to jedno z największych sylwetkowych marzeń kobiet – […]

Jak wyrzeźbić brzuch skutecznie? 10 wskazówek dla mężczyzn i kobiet

Data aktualizacji 08.11.2022

Przeczytasz w 6 minut

Płaski brzuch, zarysowany sześciopak, wąska talia, widoczne mięśnie skośne… Każdy […]

,,Dlaczego nie mogę przytyć”? 3 przyczyny i rozwiązania!

Data aktualizacji 08.11.2022

Przeczytasz w 7 minut

Choć mówi się o nich zdecydowanie mniej, trudności z przybraniem […]

Jak zrobić bicepsy? Zasady na 100% sukcesu

Data aktualizacji 04.11.2022

Przeczytasz w 7 minut

Po czym poznać, że ktoś podnosi ciężary? Po imponującej łapie. […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close