Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Sylwetka|Jak ujędrnić piersi bez skalpela? Domowe sposoby

Jak ujędrnić piersi bez skalpela? Domowe sposoby

Data publikacji 12.10.2023

Przeczytasz w 11 minut 133 wyświetleń

Jak ujędrnić piersi bez skalpela? Domowe sposoby

Jak ujędrnić piersi bez wizyty u chirurga plastycznego? W domu da się wspomóc kondycję biustu, pod warunkiem że będziesz skrupulatnie stosowała kilka metod. Do kompletu przyda się wizyta u kilku nie-chirurgicznych specjalistów. Przeczytaj, jakie są domowe sposoby na ujędrnienie biustu i ile realnie możesz nimi zdziałać.

Wewnętrzna budowa piersi – tu zaczyna się jędrność

Ujędrnianie piersi to znacznie trudniejsza sprawa, niż przywracanie sprężystości innym partiom. Wynika to z budowy biustu, mocno różniącej się od konstrukcji reszty ciała.

 • Tkanka gruczołowa stanowi główny element piersi, który jest odpowiedzialny za produkcję mleka u kobiet w wieku rozrodczym. Składa się ona z gruczołów i przewodów mlekowych. W czasie ciąży i laktacji gruczoły te ulegają rozwojowi i przygotowują się do produkcji i wydzielania mleka.
 • Elementy tkanki łącznej formujące biust stanowią wsparcie dla struktury piersi. Tkanka łączna jest odpowiedzialna za utrzymanie kształtu i elastyczności. Należą do niej m.in. więzadła Coopera – pasma tkanki podtrzymujące biust w górze. Z biegiem życia te więzadła naciągają się, co skutkuje opadaniem piersi.
 • – Pomiędzy tkanką gruczołową znajduje się tkanka tłuszczowa. Ilość tkanki tłuszczowej w piersiach różni się między kobietami, warunkując rozmiar i kształt. Im większy biust, tym więcej tkanki tłuszczowej. Może ona stanowić kilkadziesiąt procent masy piersi.
 • Mięśnie klatki piersiowej, zwane mięśniami piersiowymi, znajdują się za samymi piersiami. Są one odpowiedzialne za ruchy ramion i wpływają na ogólny wygląd klatki.
 • – I wreszcie układ naczyniowy. W piersiach znajdują się naczynia krwionośne, które dostarczają krew do tkanek gruczołowych i innych struktur piersi. Do tego naczynia limfatyczne pomagają w odprowadzaniu nadmiaru płynów limfatycznych.
 • – To wszystko okala i utrzymuje w miejscu oczywiście skóra.

W uproszczeniu to tyle 😉 Dokładne anatomiczne szczegóły nie są potrzebne do wyjaśniania dalszej części.

Wewnętrzna budowa piersi jest warunkowana głównie genetyką i hormonami. Regulowanie wielkości gruczołu piersiowego oraz konstrukcji tkanki łącznej odbywa się w okresie dojrzewania. Geny i hormony warunkują także, ile tkanki tłuszczowej zostanie ulokowane w piersiach.

schemat budowy biustu
W biuście znajduje się sporo tkanki tłuszczowej, a mięsień leży dopiero za samą piersią.

Jak budowa biustu warunkuje możliwości ujędrniania?

Złe wieści, ale nie zamierzamy Cię oszukiwać. O ile ujędrnienie brzucha czy ud da się przeprowadzić wręcz rewolucyjnie, z piersiami jest dużo trudniej. W tej chwili nie ma nawet bezkrwawych metod z dziedziny medycyny estetycznej, które dawałyby satysfakcjonujące rezultaty na stałe.

Wróćmy do poznanej przed chwilą budowy piersi.

Pierś składa się głównie z tłuszczu. Tkanki tłuszczowej nie da się formować żadnymi domowymi metodami. Nie działają na nią ćwiczenia, masaże ani kremy. Zawsze wygląda tak, jak chce. Możesz co najwyżej wpłynąć na jej ilość – schudnąć lub przytyć – ale też nic nie zagwarantuje, że ilość tłuszczu zmieni się akurat w tym miejscu, w którym chcesz.

W ciele są tkanki, które można formować stosunkowo łatwo – mianowicie tkanka mięśniowa. Znajduje się ona jednak dopiero za piersią, nie wchodzi bezpośrednio w nią. Budowanie mięśni ćwiczeniami nie da więc zbyt dużo ukształtowaniu samego biustu. Zupełnie inaczej, niż w przypadku mięśni nóg czy brzucha, położonych płytko pod skórą, bezpośrednio wpływających na kształt partii. Łatwiej jest wpłynąć na kształt małego biustu, takiego z niewielkim udziałem tkanki tłuszczowej, bo leżący za nią mięsień ma jeszcze cokolwiek do powiedzenia. U kobiet z większym biustem, zbudowanym z dużej ilości tkanki tłuszczowej, mięśnie piersiowe bardziej się gubią.

Domowe sposoby na ujędrnienie biustu nie dadzą rezultatów jak od chirurga. Bez skalpela nie da się zmienić wewnętrznej konstrukcji piersi – zmanipulować układ tłuszczu, przesunąć gruczołu czy uformować tkanki łącznej. Nie oznacza to jednak, że nie możesz zrobić nic!

szkic róznych kształtów biustu
Naturalne biusty mają bardzo różnorodne kształty – nie ma dwóch takich samych!

Na co MASZ wpływ?

Ku temu, jak ujędrnić piersi, w domowych warunkach można zrobić trzy rzeczy:

 • – odciążyć elementy tkanki łącznej, by umożliwić im przynajmniej częściową regenerację i zminimalizować naciągającą siłę grawitacji
 • – ujędrnić skórę okalającą piersi, bo gdy stanie się bardziej sprężysta, silniejsza, zacznie podtrzymywać ciężką konstrukcję piersi wyżej
 • – wzmocnić mięsień piersiowy i mięśnie pleców – silny mięsień piersiowy nieco podciągnie biust do góry, a wzmocnienie pleców poprawi postawę, co korzystnie wpłynie na ogólny wygląd sylwetki

Poprawienie kondycji skóry, tkanki łącznej oraz mięśni może zauważalnie przełożyć się na ogólną jędrność biustu. Skuteczność zależy od wielu indywidualnych czynników, w tym genetyki. Swoje robi także ilość tkanki tłuszczowej, wiek, ciąża i karmienie piersią, czy przejścia z dużymi zmianami wagi.

Jak ujędrnić piersi nieinwazyjnie? Zacznij od stanika!

Dobrze dopasowany stanik to punkt wyjścia. Według jednego z badań przeprowadzonych w 2008 roku nawet 80% kobiet może nosić źle dopasowane staniki. Od tamtej pory sporo mogło się zmienić… ale czy zmieniło, na razie nie wiadomo. Jeżeli nigdy nie korzystałaś z usług brafitterki, dobierając stanik kierujesz się przymiarkami i kiedyś tam zmierzonymi obwodami, z dużym prawdopodobieństwem Twoje biustonosze są nieodpowiednie.

zapinanie stanika przed lustrem
Dobór stanika nie polega tylko na wybraniu odpowiedniego rozmiaru!

Biustonosz, który jest za luźny lub źle dopasowany, nie zapewnia odpowiedniego wsparcia dla piersi. To prowadzi do obciążenia tkanek łącznych piersi, co w dłuższej perspektywie może wpłynąć na ich naciąganie i w konsekwencji utratę jędrności. Dopasowanie stanika samodzielnie jest bardzo trudne – nie wystarczy obliczyć rozmiaru miseczki i określić obwodu. Znaczenie ma ogólna konstrukcja stanika. By odpowiednio wszystko dopasować, trzeba się na tym znać – dlatego każda kobieta skorzysta na odwiedzeniu brafitterki przynajmniej raz w życiu.

Masz specjalny stanik do treningów? Podczas aktywności fizycznej konieczne jest dodatkowe wsparcie biustu. Stanik powinien kompletnie unieruchamiać piersi, a codzienne staniki nie dają aż takiego podparcia. Podskakiwanie piersi powoduje naciąganie więzadeł Coopera oraz uszkadzanie struktury skóry, co później bardzo ciężko odwrócić. Ćwiczysz? Zainwestuj w sportowy biustonosz – i nie żałuj na niego pieniędzy.

Czy spanie w biustonoszu ujędrnia piersi?

Aktualnie nie ma dowodów pozwalających jednoznacznie stwierdzić, czy istnieją ogólne korzyści ze spania w biustonoszu. Z jednej strony, dopasowany biustonosz utrzymuje piersi w optymalnym położeniu, nieważne ile kręcisz się przez sen. Z drugiej, może rozleniwiać tkanki budujące piersi. Na niekorzyść biustonosza przemawia też ograniczenie oddychalności skóry oraz jego przesuwanie się w nocy.

Na ten moment o spaniu w staniku decydują indywidualne preferencje. Jeżeli wygodnie Ci się śpi bez biustonosza – okej. Wolisz w staniku? Też dobrze, ale dopasowanie stanika na noc koniecznie trzeba skonsultować z brafitterką, by wybrać stanik z oddychającego materiału, o konstrukcji, która się nie przesuwa. Zakładanie na noc źle dobranego biustonosza będzie przynosiło efekty odwrotne do zamierzonych.

Domowe sposoby na ujędrnienie biustu – czy masaże są skuteczne?

Gdy już dopasujesz idealny stanik, czas przejść do konkretnych zabiegów. Masowanie piersi pomaga poprawić krążenie krwi w głębokich strukturach piersi i w skórze. Może poprzez to zwiększyć elastyczność tkanek. W rezultacie pierś ma szansę się nieco podnieść, a ogólna kondycja okalającej ją skóry ulec poprawie.

Masaż biustu powinien być delikatny. Warto używać naturalnych olejów i balsamów aby ułatwić ruchy i przy okazji natłuścić skórę. Należy go wykonywać nawet codziennie. Możesz zrobić z masowania swój wieczorny rytuał pielęgnacyjno-relaksujący.

Masowanie daje tylko kosmetyczne efekty. U kobiet z dużym, ciężkim biustem mogą być wręcz niewidoczne, ponieważ masujące ruchy nie wpływają na ułożenie tkanki tłuszczowej.

jak ujędrnić piersi masażem
Masaże sprzyjają kondycji biustu, jednak nie zdołają wyraźnie poprawić kształtu.

Czy kremy na ujędrnianie biustu są skuteczne?

Kremy ujędrniające piersi to produkty kosmetyczne, które zawierają różne składniki mające na celu poprawienie elastyczności skóry i ogólną kondycję piersi. Jednak ich skuteczność jest dyskusyjna, a efekty ledwo zauważalne i krótkotrwałe. Oto kilka ważnych kwestii dotyczących kremów ujędrniających piersi:

 • Nie istnieją jednoznaczne dowody naukowe potwierdzające skuteczność kremów ujędrniających piersi. Efektywność tych produktów może być różna w zależności od indywidualnych cech organizmu.
 • – Kremy ujędrniające piersi zawierają składniki, takie jak kolagen, elastyna, retinol, kwas hialuronowy i różne ekstrakty roślinne. Te substancje mogą poprawić elastyczność skóry, ale, ponownie, jest to tylko elastyczność skóry, a nie kształt tego co pod nią.
 • – Jeśli zdecydujesz się używać kremu ujędrniającego piersi, konieczna jest regularność w jego stosowaniu. Produkty wymagają codziennego nakładania przez długi okres. Efekty mogą być widoczne po kilku tygodniach lub nawet miesiącach regularnego stosowania.
 • – Na pewno warto używać kremów wtedy, gdy spodziewasz sie zmiany wielkości biustu. Ciąża, przyjmowanie lub odstawianie hormonalnych środków antykoncepcyjnych, praca nad masą ciała – zadbanie o elastyczność skóry w tym okresie może zapobiec problemowi nadmiernego rozciągnięcia.

Balsamy mogą wykazywać korzystne dla skóry działanie profilaktyczne. Nawilżają skórę, wspomagają jej elastyczność, więc zasadne jest stosowanie ich w ramach zwykłej pielęgnacji. Głęboko nawilżona skóra jest mniej podatna na uszkodzenia wynikające m.in. z podskakiwania biustu. Nie można jednak liczyć na to, że jakiekolwiek kremy istotnie nadadzą biustowi jędrności.

domowe sposoby na ujędrnienie biustu - kremy pielęgnacyjne
Kremowanie skóry całego ciała częściowo zapobiega utracie elastyczności, jednak nie jest w stanie odwrócić większych zmian.

Jak ujędrnić piersi dzięki ćwiczeniom?

Wzmocnienie mięśni klatki piersiowej, barków i pleców może znacznie przełożyć się na wygląd całego tułowia. Mięsień piersiowy wielki trzyma biust przy klatce. To, jak się układa, jak duży i silny jest, ma znaczenie dla stabilizacji i ogólnego kształtu biustu. Trenuj klatkę piersiową z ciężarami oraz z masą własnego ciała, by jak najbardziej ją wzmocnić, a bardzo możliwe, że w lustrze zobaczysz rezultaty.

 • – Ćwiczyć należy przynajmniej 2 razy w tygodniu. Wykonuj zwłaszcza pompki, rozpiętki oraz różne warianty wyciskania ciężarów. Poprawna technika ruchu jest bardzo istotna – trzeba świadomie angażować mięśnie klatki, nie skupiać się tylko na pracy ramion.
 • – Nie zapominaj o mięśniach pleców i barków. Wpływają na posturę – a gdy jesteś wyprostowana, piersi z miejsca wydają się jędrniejsze. Do wzmocnienia ich szczególnie przyczynią się różne warianty podciągania.

Jak już wiesz, ćwiczenia nie ingerują bezpośrednio w pierś, bo w niej nie ma mięśni. Jednakże praca nad okalającymi ją muskułami potrafi przynieść naprawdę dobre rezultaty. Warto!

jak ujędrnić piersi - ćwiczenie na taśmach trx
Na siłowni jest wiele sprzętów, z którymi porządnie przećwiczysz klatkę piersiową. Warto spróbować różnych metod, aż znajdziesz styl trenowania, który najbardziej Ci odpowiada.

Zdrowa dieta a kondycja piersi

To, jak się odżywiasz, nie pozostaje bez wpływu na wygląd piersi. Zadbaj o dietę, a zauważysz przede wszystkim poprawę kondycji skóry.

 • Białko jest niezbędne do budowy i regeneracji tkanek, w tym skóry oraz mięśni. Włączenie odpowiedniej ilości białka do diety (minimum 1 gram na kilogram masy ciała) pomaga w utrzymaniu silnej skóry i mięśni, co wpływa na jędrność piersi.
 • – Witaminy pozyskasz przede wszystkim z owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych oraz olejów. Dla kondycji skóry wszystkie są istotne. Na przykład witamina C – niezbędna do produkcji kolagenu, czyli podstawowego białka skóry. Witamina E z kolei warunkuje nawilżenie skóry, a przez to jej elastyczność.
 • Nawodnienie to kolejny nieodłączny element dbania o skórę. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie, bo dobrze nawodnione tkanki pozostają zdrowe i silne.
 • Tłuszcze nienasycone, takie jak te zawarte w olejach roślinnych, pestkach i orzechach, pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry i ogólnie dobrego stanu zdrowia organizmu.
 • – Odpowiednio dobrana kaloryczność. Zmiany wagi wiążą się zwykle ze zmianą rozmiaru biustu, a to nie sprzyja jego jędrności. Jeżeli chcesz schudnąć lub przytyć, rób to w zdrowym tempie – 0,5-1 kilograma tygodniowo. To da tkankom budującym piersi wystarczająco dużo czasu na zaadaptowanie się do zmian.

Czy istnieje jakaś konkretna dieta na ujędrnienie piersi? Nie. Trzymaj się zasad zdrowego żywienia, a będziesz miała mocniejszą skórę i mięśnie. Także te od trzymania biustu!

Podsumowanie

To, jak ujędrnić piersi w domu, nie jest proste. Budowa biustu bardzo utrudnia kształtowanie go – głeboka ingerencja jest wręcz niemożliwa bez skalpela. Możesz wpłynąć przede wszystkim na elastyczność skóry na biuście, kondycję podtrzymujących go mięśni, oraz odciążyć tkankę łączną poprzez dobór odpowiedniego biustonosza.

 • – Właśnie od biustonosza należy zacząć. Udaj się na profesjonalną konsultację do brafitterki – samodzielne dobieranie stanika rzadko kończy się doskonałym dopasowaniem. W renomowanych sklepach z bielizną konsultacja brafitterska jest za darmo.
 • – Codziennie profilaktycznie stosuj kremy odżywiające skórę na biuście. To pomoże zapobiec jej rozciąganiu. Warto także wprowadzić do codziennej rutyny delikatne masaże piersi.
 • – Przynajmniej 2 razy w tygodniu trenuj klatkę piersiową, barki oraz plecy. W ten sposób zadbasz o solidną podporę Twoich piersi i korzystną postawę.
 • – Dieta zawsze ma znaczenie! Jakość żywienia oraz nawodnienie błyskawicznie odbija się na kondycji skóry całego ciała.

Nie ma nic złego w chęci poprawy wyglądu piersi. Jednakże, dla własnego komfortu psychicznego, pracuj nad samoakceptacją. Wiemy, że nie jest łatwo oswoić się ze swoimi kompleksami, ale zawsze warto dążyć do wykształcenia czułego spojrzenia na ciało.

Fakty są nieubłagane. Nawet jeżeli poszłabyś dzisiaj na operację biustu, Twoje piersi wciąż będą zmieniały się z wiekiem, wahaniami wagi i hormonów. Nawet najdokładniejsza profilaktyka oraz najlepszy stanik nie zdołają temu całkowicie zapobiec. Przyjdzie czas, że znowu przestaną Ci się podobać…

Jak brutalnie by to nie zabrzmiało: jedyną drogą do zadowolenia ze swoich piersi przez całe życie, jest polubienie ich takimi, jakimi są.

kubek z narysowanym biustem
Być może Twoje piersi nie wyglądają tak, jak sobie wymarzyłaś. Mimo tego są piękne – pogódź się z tym faktem! 😉

Domowe sposoby na ujędrnienie biustu działają kosmetycznie. Specyfika budowy piersi uniemożliwia trwałe, nieinwazyjne wpływanie na jędrność. Pozostaje zainwestować w dobry biustonosz, ćwiczyć oraz stosować pielęgnacyjne rytuały. W tym jak ujędrnić piersi pomoże także zdrowa dieta, sprzyjająca ogólnej kondycji skóry.

Bibliografia

Nickell WB, Skelton J. Breast fat and fallacies: more than 100 years of anatomical fantasy. J Hum Lact. 2005 May;21(2):126-30. doi: 10.1177/0890334405276471. PMID: 15886338.

Wood K, Cameron M, Fitzgerald K. Breast size, bra fit and thoracic pain in young women: a correlational study. Chiropr Osteopat. 2008 Mar 13;16:1. doi: 10.1186/1746-1340-16-1. PMID: 18339205; PMCID: PMC2275741.

Ganceviciene R, Liakou AI, Theodoridis A, Makrantonaki E, Zouboulis CC. Skin anti-aging strategies. Dermatoendocrinol. 2012 Jul 1;4(3):308-19. doi: 10.4161/derm.22804. PMID: 23467476; PMCID: PMC3583892.

Mogą Ci się spodobać

Mezoterapia – co to jest? Zabieg mezoterapii od A do Z

Data publikacji 21.11.2023

Przeczytasz w 10 minut 57 wyświetleń

Mezoterapia – co to za popularny zabieg oferowany przez salony […]

Wolumetria twarzy – co to za zabieg i czy jest dla Ciebie odpowiedni? Rozwiewamy wątpliwości

Data publikacji

Przeczytasz w 11 minut 64 wyświetleń

Wolumetria twarzy – co to za rodzaj urodowej procedury? Wzbudza […]

Endermologia – co to za zabieg? Wszystko co trzeba wiedzieć

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 135 wyświetleń

Endermologia – co to za kosmetyczna procedura i dlaczego jest […]

Jak ujędrnić piersi bez skalpela? Domowe sposoby

Data publikacji

Przeczytasz w 11 minut 134 wyświetleń

Jak ujędrnić piersi bez wizyty u chirurga plastycznego? W domu […]

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Skuteczne sposoby

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 173 wyświetleń

Jak pozbyć się cellulitu z ud raz na zawsze? Istnieją […]

Jak ujędrnić brzuch? Skuteczne metody – bez chirurga!

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 236 wyświetleń

Jak ujędrnić brzuch bez ingerencji skalpela? W domu możesz zrobić […]

Tłuszcz pod pachami – jak się go pozbyć?

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 261 wyświetleń

Tłuszcz pod pachami, który irytująco odznacza się przy ramiączkach koszulki, […]

Masaż kobido – co to i jakie efekty daje? Japońska rewolucja urodowa?

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 269 wyświetleń

Masaż kobido to zabieg, którego popularność w ostatnich latach wyłącznie […]

Metabolizm – co to i co warto o nim wiedzieć? Poznaj swoje ciało!

Data publikacji

Przeczytasz w 12 minut 422 wyświetleń

Metabolizm – co to takiego? O metabolizmie, tudzież przemianie materii, […]

Ćwiczenia na ramiona z hantlami – 10 najskuteczniejszych dla budowania mięśni

Data publikacji

Przeczytasz w 12 minut 386 wyświetleń

Ćwiczenia na ramiona z hantlami możesz robić na siłowni lub […]

Podwójny podbródek – jak go zlikwidować? Ćwiczenia i sposoby

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 134 wyświetleń

Podwójny podbródek to jeden z najczęstszych kompleksów urodowych dotyczących twarzy. […]

Jak schudnąć z ramion skutecznie i bez efektu jo-jo? Wskazówki do wymarzonej sylwetki

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 135 wyświetleń

Jak schudnąć z ramion, ujędrnić je i pozbyć się tłuszczyku […]

Ćwiczenia na płaski brzuch – 10 najlepszych i trudna PRAWDA

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 460 wyświetleń

Ćwiczenia na płaski brzuch przybliżą Cię do wymarzonej sylwetki. Kto […]

Ćwiczenia na boczki – 10 najlepszych. Poradnik na zrzucanie boczków

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 193 wyświetleń

Ćwiczenia na boczki, połączone z kilkoma zmianami stylu życia, pomogą […]

Jak wyszczuplić łydki? Przestań robić TEN błąd!

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 459 wyświetleń

Jak wyszczuplić łydki – jedno z najczęstszych pytań, jakie kobiety […]

Ćwiczenia na podniesienie biustu, zmniejszenie i powiększenie. To MUSISZ wiedzieć

Data publikacji

Przeczytasz w 11 minut 201 wyświetleń

Ćwiczenia na podniesienie biustu i na zmianę jego rozmiaru cieszą […]

Co to jest redukcja i czym się różni od odchudzania?

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 744 wyświetleń

Najpierw masa, potem redukcja! O co chodzi na masie? Oczywiście […]

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących – 13 prostych i skutecznych ćwiczeń

Data publikacji

Przeczytasz w 11 minut 1154 wyświetleń

Ćwiczenia na brzuch dla początkujących pomogą Ci zmniejszyć obwody, nabrać […]

Ćwiczenia dla otyłych – 10 najlepszych i zasady bezpieczeństwa

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 462 wyświetleń

Chorujesz na otyłość? Nie pamiętasz kiedy ostatnio uprawiałeś sport, a […]

Ćwiczenia z piłką – 15 najlepszych na całe ciało

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 639 wyświetleń

Ćwiczenia z piłką to skuteczny sposób na poprawę kondycji i […]

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Jeden NIEZBĘDNY warunek

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 427 wyświetleń

Odchudzanie kojarzy się z dwoma rzeczami – dietą i ćwiczeniami. […]

Jak ćwiczyć żeby schudnąć? Na siłowni i w domu – 12 wskazówek

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 449 wyświetleń

Aktywność fizyczna to cenny pomocnik w walce ze zbędnymi kilogramami. […]

Jak wyszczuplić uda? Domowe sposoby – skuteczne!

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 343 wyświetleń

Smukłe nogi to marzenie większości kobiet – możesz je spełnić […]

,,Dlaczego nie mogę schudnąć?” 15 przyczyn – znajdź swoją!

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 554 wyświetleń

Dlaczego nie mogę schudnąć? To najczęstsze pytanie padające w gabinetach […]

Jak ćwiczyć brzuch? 5 zasad skutecznego treningu brzucha

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 600 wyświetleń

Mogłoby się wydawać, że świat fitness wie już wszystko o […]

Jak robić vacuum? Krok po kroku

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 2070 wyświetleń

Ćwiczenie vacuum pierwotnie było tylko kulturystyczną pozą. Dzisiaj, cieszy się […]

Ćwiczenia na wcięcie w talii – 10 najlepszych do zrobienia w domu

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 872 wyświetleń

Talia osy to jedno z największych sylwetkowych marzeń kobiet – […]

Jak wyrzeźbić brzuch skutecznie? 10 wskazówek dla mężczyzn i kobiet

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 570 wyświetleń

Płaski brzuch, zarysowany sześciopak, wąska talia, widoczne mięśnie skośne… Każdy […]

,,Dlaczego nie mogę przytyć”? 3 przyczyny i rozwiązania!

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 762 wyświetleń

Choć mówi się o nich zdecydowanie mniej, trudności z przybraniem […]

Jak zrobić bicepsy? Zasady na 100% sukcesu

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 640 wyświetleń

Po czym poznać, że ktoś podnosi ciężary? Po imponującej łapie. […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close