Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Ćwiczenia|Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach, miesiącu i pół roku – co zmieni się w Twoim ciele i życiu?

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach, miesiącu i pół roku – co zmieni się w Twoim ciele i życiu?

Data publikacji 19.07.2022

Przeczytasz w 11 minut 468 wyświetleń

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach, miesiącu i pół roku – co zmieni się w Twoim ciele i życiu?

Jeszcze nie zacząłeś ćwiczyć, a już myślisz o benefitach? W porządku – każdy tak robi! Rozpoczęcie aktywnego trybu życia zawsze ma swoje cele, a efekty ćwiczeń chciałoby się zauważać po każdym treningu. Jakie będą efekty ćwiczeń po 2 miesiącach? Jakie po miesiącu i po pół roku? Przeczytaj i ruszaj na trening – nie ma na co czekać, bo ten czas i tak upłynie!

Warunek nie do przeskoczenia – bez tego nie będzie imponujących efektów!

Brzuch robi się w kuchni. Pośladki, bicepsy i nogi też. Nie ma rady – żeby naprawdę zobaczyć efekty ćwiczeń, trzeba zadbać o odżywianie. Nieważne, czy chcesz schudnąć, czy nabrać masy mięśniowej. Makro i kaloryczność muszą się zgadzać. 

Jeżeli będziesz ćwiczył i jadł co popadnie, efekty ćwiczeń po 2 miesiącach, 2 latach, 2 dekadach… pozostaną w sferze marzeń. Ciało musi być dobrze nakarmione, aby czerpać korzyści z ćwiczeń i pozwolić Ci na kształtowanie sylwetki tak, jak chcesz. 

efekty ćwiczeń a wizyta u dietetyka
100% korzyści z ćwiczeń? Do kompletu potrzeba diety.

Jedzenie będzie albo Twoim sprzymierzeńcem, albo sabotażystą – decyzja należy do Ciebie.

Uprzedzając – tak, są ludzie, którzy jedzą co popadnie, a ich efekty ćwiczeń robią wrażenie. Mają świetna genetykę i zmysł do intuicyjnego jedzenia. To wyjątki. Nie marnuj czasu i energii na sprawdzanie, czy do nich należysz. Zabierając się za ćwiczenia, zabierz się równocześnie za dietę.

Efekty ćwiczeń po miesiącu – jak zmieni się sylwetka?

Miesiąc trenowania – krótko, ale już po takim czasie zauważysz pierwsze efekty ćwiczeń. 

Efekty ćwiczeń w postaci utraty tkanki tłuszczowej? Przyjmuje się, że zdrowe tempo chudnięcia to 0,5-1% całkowitej masy ciała tygodniowo. W praktyce, w miesiąc da się zdrowo schudnąć o 2-5 kilogramów. Im większą nadwagę masz, tym więcej kilogramów możesz stracić w szybkim tempie, bez szkody dla zdrowia. Tak więc, przykładając się co ćwiczeń i diety, możesz po miesiącu wejść w spodnie o rozmiar mniejsze.

Ile mięśni da się zbudować w miesiąc? U mężczyzn, tempo przyrostu suchej masy to 0,5-1 kilograma miesięcznie. Początkujący dobijają do 1,5 kilogramów. Kobiety mają mniejsze predyspozycje do hipertrofii – tutaj przyrosty oscylują w okolicy 0,5 kilograma miesięcznie.

Niewiele? Weź pod uwagę, że efekty ćwiczeń na samym początku obejmują rekompozycję sylwetki – równoczesną utratę tłuszczu i budowę mięśni. Zależnie od wyjściowej formy, treningi przez miesiąc mogą nawet uwidocznić sześciopak. U osób totalnie niewysportowanych, z nadwagą, sylwetka zacznie być bardziej zbita, nie tak chętnie wylewająca się znad paska.

Efekty ćwiczeń po miesiącu – siła na zawołanie.

Po miesiącu, będziesz znacznie silniejszy niż przed rozpoczęciem treningów. Nie będzie to (jeszcze) zasługa dużego przyrostu masy mięśniowej, a adaptacji nerwowej. Musisz bowiem wiedzieć, że siła bierze się z mózgu. To układ nerwowy odpowiada za włączenie do ćwiczeń poszczególnych partii mięśniowych. 

Pierwsze treningi owocują wzrostem siły praktycznie z dnia na dzień, bo ciało uczy się wykorzystywać uśpione do tej pory mięśnie. Efekty ćwiczeń po miesiącu zobaczysz na dużych zakupach, kosząc trawnik, nosząc młodszego brata na barana. Będziesz silniejszy – na to potrzeba tylko miesiąca.

efekty ćwiczeń po miesiącu więcej siły   do zabawy z dzieckiem
Efekt ćwiczeń po miesiącu – w praktyce!

Dzięki adaptacji nerwowej, ćwiczenia, które na początku przychodziły Ci z trudem, będziesz wykonywał bez mrugnięcia okiem. Zwiększy się Twoja wydolność, mobilność, elastyczność. Tak – efekty ćwiczeń po miesiącu to widoczna gołym okiem poprawa ogólnej sprawności. Tak niewiele trzeba.

Efekty ćwiczeń po miesiącu zobaczysz i poczujesz. Nie tylko na ciele – także w głowie! Tylko 30 dni dzieli Cię od odtrąbienia pierwszego sukcesu – miesiąc to kamień milowy. Tym razem nie poddałeś się po kilku dniach. Faktycznie coś zmieniłeś. Teraz już się nie odpuścisz.

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach – jak zmieni się sylwetka?

Jak wyglądają efekty ćwiczeń po 2 miesiącach? Powolny przyrost mięśni i utrata wagi zaczną być widoczne z zewnątrz. Nie na tyle, byś nagle zaczął zbierać komplementy od znajomych. Już zauważą efekty ćwiczeń, ale jeszcze nie będą się odzywać. Poobserwują przez kilka następnych tygodni, żeby się upewnić.

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach obejmą poprawę jędrności skory. U kobiet, przełoży się to na zmniejszoną widoczność cellulitu. U mężczyzn, na atrakcyjniejszy wygląd sylwetki. Napięta, jędrna skóra podkreśli zarys muskulatury. A będzie co podkreślać.

Mięśnie początkującego sportowca będą bowiem magazynować więcej wody i glikogenu. Staną się pełniejsze. Postawa mężczyzny nabierze wizualnej objętości. Kobiety zauważą poprawę kształtów. Sylwetka stanie się zbita, wyraźnie silniejsza, już nie galaretowata. 

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach to dalszy postęp adaptacji nerwowej. Będziesz nieporównywalnie silniejszy, niż przed rozpoczęciem trenowania. A to dopiero początek. 

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach – postęp nie tylko dla ciała

Według badań zespołu Jana Kellera, wypracowanie nawyku zajmuje średnio 59 dni. Według Benjamina Gardnera, około 10 tygodni. Według Katherine Arlinghaus – 66 dni… Ah, ci badacze…

Ile by nie było – po 2 miesiącach będziesz ,,bliżej niż dalej”. Pójście na trening nie będzie już wyzwaniem, a stałym elementem dnia, nad którym nie będziesz się nawet zastanawiał.

zdrowe nawyki aplikacja do picia wody
Skoro juz jesteśmy przy nawykach – dbasz o nawodnienie przez CAŁY dzień?

Wypracowanie nawyku to pierwszy krok do  tego, by utrzymać efekty ćwiczeń. Po przetrwaniu 2 miesięcy… dalej już pójdzie z górki. Zwłaszcza, że zdążysz na dobre polubić ćwiczenia i swoje nowe, sprawniejsze ciało.

Jeśli dzisiaj wydaje Ci się, że 2 miesiące to dużo… To tyle, co od Wszystkich Świętych do Bożego Narodzenia. Naprawdę dużo?

Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach – co zobaczysz w lustrze?

Całkiem nowego człowieka. Pół roku ćwiczeń to już szmat czasu. Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach potwierdzą zszokowane miny dawno niewidzianych znajomych.

Odchudzanie? Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach to utrata kilkunastu kilogramów. Przy dużej nadwadze, nawet ponad 20-tu. Czy trzeba mówić o tym, jak lekko się poczujesz, wejdziesz w spodnie sprzed kilku lat i przestaniesz łapać zadyszkę biegnąc do autobusu? No właśnie – zamiast czekać, zabieraj się do pracy. Efekty ćwiczeń nie przyjdą same, a ten czas i tak minie.

Budowa muskulatury? Po pół roku na siłowni, będziesz cięższy o 5-8 kilogramów mięśni. Przejdź się do sklepu i zobacz, jak wygląda taka ilość czystego mięsa. Pewnie nigdy nawet nie kupowałeś aż tyle naraz, bo masz za mały zamrażalnik.

Zwiększona masa mięśniowa to również więcej siły, widoczny zarys muskulatury, nie mówiąc nawet o ogólnej sprawności. Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach są takie, że już nikt nie będzie miał wątpliwości, że ćwiczysz. 

Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach to także wyraźna poprawa zdrowia. Serce będzie sprawniej pompować krew, dostarczając Ci energii do wchodzenia po schodach na najwyższe piętro.. Płuca nauczą się wydajnie oddychać, by sprostać wyzwaniom wysiłku fizycznego. Wzmocnione mięśnie pleców sprawią, że kręgosłup przestanie boleć po całym dniu przesiadywania w pracy.

Po pół roku ćwiczeń, będziesz miał zupełnie nowe ciało. Sprawniejsze, piękniejsze, takie, o jakim dzisiaj tylko marzysz. Skończ marzyć – ruszaj po swoje efekty ćwiczeń. 

Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach – co zmieni się w życiu?

Po 6 miesiącach ćwiczeń będziesz nowym człowiekiem także psychicznie. Pokonasz swoje ograniczenia. Patrząc na swoje fotografie sprzed pół roku, uśmiechniesz się z dumą. Wzrośnie Twoja pewność siebie – będziesz miał czarno na białym, że możesz wszystko. 

Psychologiczne efekty ćwiczeń przełożą się na życie towarzyskie. Już nigdy nie będziesz czuł się słabszy od swoich wysportowanych znajomych. Pozbędziesz się kompleksów i bez oporów zdejmiesz koszulkę na basenie. Poczujesz się atrakcyjnie, będziesz tym emanował, a ludzie lubią osoby z aurą pewności siebie.

pomaganie koleżance podczas treningu
Zainspirujesz znajomych i będziesz w stanie pomóc im swoja praktyczną wiedzą – bądźcie zdrowsi razem!

Efekty ćwiczeń po 6 miesiącach to także dobra znajomość swojego ciała oraz wiedza dietetyczna i treningowa potwierdzona w praktyce. Nabędziesz wiedzy o treningu i diecie. Będziesz mógł doradzać znajomym. Na własnym przykładzie pokażesz, że wiesz o czym mówisz. Ani się obejrzysz, a z grupą kolegów w siłowni, będziesz dywagował o braniu kreatyny.

Efekt ćwiczeń w domu – czym będzie się różnił od efektu po siłowni?

W domowym zaciszu można zdziałać bardzo dużo. Efekt ćwiczeń w domu to utrata wagi, wzmocnienie mięśni i wyraźna poprawa sylwetki. W większości przypadków, nie będzie to jednak aż tak spektakularna przemiana, jaką wypracowałbyś na siłowni.

Dlaczego efekt ćwiczeń w domu zwykle jest mniejszy, niż efekty ćwiczeń na siłowni? W domu nie masz tyle obciążenia, co w klubie fitness. Do daje odpowiednio mniej możliwości progresowania w treningu siłowym. Na małych ciężarach nie da się zbudować imponującej muskulatury. Niestety, trening w domu ma pewne ograniczenia. 

Nie zrażaj się, jeśli nie możesz chodzić do klubu fitness. Efekt ćwiczeń w domu może i nie doprowadzi Cię na podium zawodów kulturystycznych. Doprowadzi Cię jednak do lepszego zdrowia, większej sprawności i zdrowej, atletycznej sylwetki.

To, czy efekty ćwiczeń Cię zadowolą, zależy od Twoich preferencji. Wielka muskulatura i bycza siła? Tego nie zrobisz trenując na dywanie, z własnym ciężarem i podstawowym domowym sprzętem. Widoczne mięśnie, niski poziom tkanki tłuszczowej, elastyczność i wydolność? Jak najbardziej. W domu odzyskasz sprawność i sylwetkę, która odebrały Ci lata siedzącego trybu życia.

Efekty ćwiczeń z gumami – czy w ogóle warto? 

Do treningu  w domu najczęściej wykorzystuje się gumy oporowe – mini-bands, booty-bands i długie taśmy. Pozwalają dać sobie naprawdę solidny wycisk. Jakie są efekty ćwiczeń z gumami?

Gumy do ćwiczeń nie zbudują tak imponującej masy mięśniowej, jak stałoby się to dzięki sztandze. Umożliwią jednak wzmocnienie mięśni, uwidocznienie ich i ogólny rozwój ciała. Zachwycone będą szczególnie kobiety – trening z gumami kształtuje pośladki, zarysowuje talię i rzeźbi uda!

efekt ćwiczeń w domu kalistenika
A poza gumami – ćwiczenia kalisteniczne. Łącząc jedno i drugie, w domu da się zrobić świetną formę także u mężczyzn.

Przemiana będzie jednoznacznie pozytywna. Atletyczna sylwetka, nieprzesadnie umięśniona, jest do zrobienia na dywanie! Jeśli chcesz, by efekt ćwiczeń w domu był jak najlepszy, koniecznie spraw sobie gumy.

Jak mierzyć progres treningowy?

Umówmy się – w kilka miesięcy nie zostaniesz kulturystą, czy zawodniczką bikini fitness. Progres to żmudna ewolucja. Żeby trafnie określać wizualne efekty ćwiczeń, potrzebujesz narzędzi

Efekty ćwiczeń najlepiej… dosłownie mierzyć. Mierzenie obwodów talii, bioder, ramion, klatki piersiowej ud i pośladków czarno na białym pokażą Ci, jak ćwiczenia wpływają na sylwetkę. Mierz je co miesiąc, zawsze w tym samym miejscu.

Drugi sposób – mierzenie ubrań, w których Twoja aktualna sylwetka wygląda źle. Ba, może nawet się w nie nie mieścisz. Raz w miesiącu załóż je i zobacz, jak leżą. Tak, możesz sobie kupić motywujące spodnie o rozmiar mniejsze.

Trzeci sposób – robienie zdjęć. Przed pierwszym treningiem, zrób fotografię swojej sylwetki. Uchwyć tył, przód i bok. Efekty ćwiczeń będziesz porównywał na kolejnych fotografiach, robionych co miesiąc. Zdjęcia są lepsze, niż lustro, bo w lustrze widzisz się codziennie, więc nie wychwytujesz zmian tak łatwo.

Czwarty sposób – efekty ćwiczeń to nie tylko zmiany w sylwetce. Zwracaj uwagę na to, jak coraz łatwiej idzie Ci wykonywanie ćwiczeń. Nie męczysz się przy codziennych czynnościach. Zamiast czekać na windę, truchtasz po schodach. Podnosisz więcej, trenujesz dłużej, a zakwasy szybciej ustępują. To postęp, ktory robi Twoje ciało, ale nie pokazuje go w lustrze.

Doceń efekty ćwiczeń za całokształt. Nie tylko za mniejszy rozmiar ubrań czy dopompowanie bicepsów.

Cym się NIE sugerować?

Czym się nie kierować, oceniając efekty ćwiczeń? Większość początkujących trenujących monitoruje postępy stawaniem na wadze. To zły pomysł. Już niejednemu zepsuł nerwy i pozbawił motywacji.

Gdy w grę wchodzą ćwiczenia, waga łazienkowa nie jest miarodajna. Przemiany zachodzące w ciele… sporo ważą. Zdarza się, że po kilku tygodniach diety i ćwiczeń, masa ciała nie spada, chociaż sylwetka i samopoczucie bardzo się poprawiło.

efekty ćwiczeń po miesiącu obwody
Mierzenie jest… miarodajne! Ważenie – niekoniecznie.

Może być tak, że waga nie zmniejsza się pomimo ćwiczeń i trzymania diety z ujemnym bilansem kalorycznym. Pisaliśmy na ten temat w jednym z osobnych artykułów – sprawdź: Deficyt kaloryczny nie działa – kiedy to jest możliwe?


Efekty ćwiczeń połączonych z dietą, postępują z miesiąca na miesiąc. Kształtna sylwetka, lepsze samopoczucie, zdrowie, więcej siły i pewności siebie – po to ćwiczymy! 

Nie czekaj – czas i tak upłynie. Nie marnuj go, a efekty ćwiczeń za 2 miesiące, 6 miesięcy, a nawet za miesiąc, poczujesz na każdej płaszczyźnie. Chcesz zmienić coś w swoim życiu? Zacznij ćwiczyć, a zmieni się o wiele więcej, niż ,,coś”!


Bibliografia: 

King I., Schuler L, Nowoczesny trening siłowy. Jak zbudowac szczupłą i muskularna sylwetkę. Łódź 2009.

Gardner B, Lally P, Wardle J. Making health habitual: the psychology of 'habit-formation’ and general practice. Br J Gen Pract. 2012 Dec;62(605):664-6. doi: 10.3399/bjgp12X659466. PMID: 23211256; PMCID: PMC3505409.

Arlinghaus KR, Johnston CA. The Importance of Creating Habits and Routine. Am J Lifestyle Med. 2018 Dec 29;13(2):142-144. doi: 10.1177/1559827618818044. PMID: 30800018; PMCID: PMC6378489.

Keller J, Kwasnicka D, Klaiber P, Sichert L, Lally P, Fleig L. Habit formation following routine-based versus time-based cue planning: A randomized controlled trial. Br J Health Psychol. 2021 Sep;26(3):807-824. doi: 10.1111/bjhp.12504. Epub 2021 Jan 6. PMID: 33405284.

Bellicha A, van Baak MA, Battista F, Beaulieu K, Blundell JE, Busetto L, Carraça EV, Dicker D, Encantado J, Ermolao A, Farpour-Lambert N, Pramono A, Woodward E, Oppert JM. Effect of exercise training on weight loss, body composition changes, and weight maintenance in adults with overweight or obesity: An overview of 12 systematic reviews and 149 studies. Obes Rev. 2021 Jul;22 Suppl 4(Suppl 4):e13256. doi: 10.1111/obr.13256. Epub 2021 May 6. PMID: 33955140; PMCID: PMC8365736.

Stoner L, Rowlands D, Morrison A, Credeur D, Hamlin M, Gaffney K, Lambrick D, Matheson A. Efficacy of Exercise Intervention for Weight Loss in Overweight and Obese Adolescents: Meta-Analysis and Implications. Sports Med. 2016 Nov;46(11):1737-1751. doi: 10.1007/s40279-016-0537-6. PMID: 27139723.

Mogą Ci się spodobać

Czy można ćwiczyć z zakwasami? Wyjaśnienie

Data publikacji 19.01.2023

Przeczytasz w 6 minut 83 wyświetleń

Wciąż czujesz w mięśniach skutki poprzedniego treningu, a wielkimi krokami […]

Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie? SN i cesarka

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 59 wyświetleń

Poród to wielkie wydarzenie w życiu kobiety. Jej ciało przechodzi […]

Ćwiczenia przed snem – czy można? Jakie warto robić?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 165 wyświetleń

W idealnym świecie, każdy ćwiczyłby o takiej porze, jaką sobie […]

Jak ćwiczyć brzuch? 5 zasad skutecznego treningu brzucha

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 228 wyświetleń

Mogłoby się wydawać, że świat fitness wie już wszystko o […]

Jak robić vacuum? Krok po kroku

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 243 wyświetleń

Ćwiczenie vacuum pierwotnie było tylko kulturystyczną pozą. Dzisiaj, cieszy się […]

Ile kalorii spala trening siłowy?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 238 wyświetleń

Na siłownię chodzimy głównie dla sylwetki – a jak sylwetka, […]

Trening na siłowni dla dziewczyn – ćwiczenia i wszystko co musisz wiedzieć

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 226 wyświetleń

Idealne kształty robi się w klubie fitness, ale na pewno […]

Ćwiczenia na wcięcie w talii – 10 najlepszych do zrobienia w domu

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 185 wyświetleń

Talia osy to jedno z największych sylwetkowych marzeń kobiet – […]

Jak wyrzeźbić brzuch skutecznie? 10 wskazówek dla mężczyzn i kobiet

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 177 wyświetleń

Płaski brzuch, zarysowany sześciopak, wąska talia, widoczne mięśnie skośne… Każdy […]

Jak zrobić bicepsy? Zasady na 100% sukcesu

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 219 wyświetleń

Po czym poznać, że ktoś podnosi ciężary? Po imponującej łapie. […]

Ile razy w tygodniu ćwiczyć brzuch, żeby były efekty?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 312 wyświetleń

Brzuch to najczęstszy kompleks całego świata. Nic dziwnego, że wokół […]

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej? Z brzucha, z ud, z bioder…

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 270 wyświetleń

Dla wypracowania estetycznej sylwetki niezbędna jest nie tylko budowa masy […]

Cardio przed czy po treningu? Na redukcji, na masie

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 322 wyświetleń

Ćwiczenia cardio wykonywane uzupełniająco do treningu siłowego, znacznie ułatwiają spalanie […]

Czy siłownia hamuje wzrost? Badania i potencjalne ryzyko

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 131 wyświetleń

Ćwiczenia cardio wykonywane uzupełniająco do treningu siłowego, znacznie ułatwiają spalanie […]

Trening siłowy w domu bez sprzętu – jak to zrealizować? Porady i przykładowy plan

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 154 wyświetleń

Nie masz sprzętu ani dostępu do siłowni, a chcesz poćwiczyć? […]

Jak zbudować pośladki, podnieść je i zaokrąglić? 10 kroków do wymarzonych kształtów

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 250 wyświetleń

Krągłe, jędrne pośladki to jeden z najważniejszych celów kobiet chodzących […]

Co to jest redukcja i czym się różni od odchudzania?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 220 wyświetleń

Najpierw masa, potem redukcja! O co chodzi na masie? Oczywiście […]

Ćwiczenia z gumą na pośladki – 10 najlepszych ćwiczeń z mini-band

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 218 wyświetleń

Krągłe pośladki są w zasięgu możliwości nie tylko tych kobiet, […]

Ćwiczenia w ciąży – czy i jak trenować w tym okresie?

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 230 wyświetleń

Ciąża to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety. […]

Trening na redukcji – jak ćwiczyć by utrzymać mięśnie? Rozwiewamy wątpliwości

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 236 wyświetleń

Kończysz okres masowy? Czas pokazać światu rezultaty – pomoże Ci […]

Trening na czczo – czy to dobry pomysł? Badania i praktyka 

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 234 wyświetleń

Pora treningu może mieć bardzo duży wpływ na efekty ćwiczeń. […]

Jak zacząć na siłowni? 10 zasad skutecznego startu

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 154 wyświetleń

Chcesz zacząć trenować? Doskonała decyzja – czas przystąpić do rozsądnej […]

Trening siłowy na redukcji – jak go robić i po co?

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 493 wyświetleń

Czasy, kiedy redukcja wagi kojarzyła się tylko z wielogodzinnymi sesjami […]

Siłownia – efekty. Jaka rewolucja zajdzie w Twoim ciele i życiu?

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 217 wyświetleń

Jeśli sądzisz, że efekty siłowni to wyłącznie nabranie masy mięśniowej […]

Efekty ćwiczeń po 2 miesiącach, miesiącu i pół roku – co zmieni się w Twoim ciele i życiu?

Data publikacji

Przeczytasz w 11 minut 469 wyświetleń

Jeszcze nie zacząłeś ćwiczyć, a już myślisz o benefitach? W […]

Mięśnie w przedramieniu – budowa i ćwiczenia na mięśnie  przedramienia

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 369 wyświetleń

Potężna łapa nie kończy się na bicepsie – a nawet […]

Kaptury – mięsień czworoboczny grzbietu. Za co odpowiada i jak go ćwiczyć?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 370 wyświetleń

W życiu warto mieć mocne plecy – a mocne plecy […]

Jak się rozciągać? Zasady i ćwiczenia rozciągające

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 381 wyświetleń

Plan treningowy to nie tylko schemat podnoszenia ciężarów. Dla efektów […]

Co po treningu na masę – jakimi ćwiczeniami uzupełnić trening siłowy? 

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 219 wyświetleń

Budujesz masę mięśniową, ale przerzucanie ton żelastwa Ci nie wystarcza? […]

Jak często ćwiczyć na siłowni dla najlepszych efektów?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 188 wyświetleń

Planując swoje wizyty na siłowni, najgorsze co możesz zrobić, to […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się