Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Motywacja|Jak poprawić kondycję? 11 metod dzięki którym odżyjesz

Jak poprawić kondycję? 11 metod dzięki którym odżyjesz

Data publikacji 15.05.2023

Przeczytasz w 11 minut 43 wyświetleń

Jak poprawić kondycję? 11 metod dzięki którym odżyjesz

Zadyszka po dobiegnięciu do tramwaju. Przystawanie pomiędzy piętrami. Ręce wykończone po dwóch minutach noszenia zakupów. A do tego wszechogarniająca niechęć do ruchu… Brak kondycji utrudnia codzienne życie – na szczęście, można łatwo zmienić ten stan. Dowiedz się, jak poprawić kondycję, subtelnie wprowadzając więcej aktywności fizycznej i drobne poprawki w odżywianiu. To łatwiejsze, niż byś się spodziewał. 

Co to znaczy mieć kondycję? 

Kondycja to nic innego jak zdolność do wysiłku. Im więcej, dłużej jesteś w stanie się ruszać, tym lepiej świadczy to o Twojej kondycji. 

Dla każdego dobra kondycja znaczy coś innego. U przeciętnego człowieka bez sportowych aspiracji, można mówić o dobrej kondycji, gdy wysiłek podczas codziennych nie-treningowych czynności nie sprawia mu żadnego kłopotu. Przebiegnie kilometr, wejdzie na czwarte piętro, dogoni autobus, spokojnie wyjdzie do Morskiego Oka i nie padnie z wyczerpania.

Bądźmy szczerzy – każdy ma jakąś wizję dobrej kondycji i wie, czy może z czystym sumieniem uznać, że w niej jest.

Kondycja nie musi być powiązana z sylwetką. Faktycznie, zwykle jest tak, że osoby szczupłe lepiej radzą sobie z wysiłkiem niż te mające nadwagę. Jednakże, jeśli ktoś ma kilka nadmiarowych kilogramów, ale ćwiczy, je dość zdrowo i porządnie się wysypia, może mieć lepszą kondycję niż człowiek szczupły z natury.

jak poprawić kondycję - turystyczna wycieczka w góry
Kiedy masz dobrą kondycję, wizja turystycznego wypadu w góry nie jest niczym przerażającym – wręcz przeciwnie!

Jak poprawić słabą kondycję?

Krótko mówiąc, poprawianie słabej kondycji opiera się na drobnych zmianach w różnych aspektach stylu życia

W ciągu dnia masz wiele okazji, by spokojnie się poruszać. Już tyle wystarczy, byś rozruszać mięśnie i zauważyć lepsze samopoczucie. Wskażemy Ci te okazje.

Lepsza kondycja przyjdzie także ze świadomym odżywianiem. Nie musisz ustawiać sobie sztywnego planu dietetycznego. Kosmetyczne zmiany niewymagające wyrzeczeń działają cuda.

I na końcu – poprawa kondycji zajdzie, gdy będziesz lepiej spał, zmniejszysz poziom stresu i dopasujesz ewentualną suplementację do potrzeb organizmu.

Wiedza i proste zmiany – rewolucja w samopoczuciu może przyjść bez rewolucji w życiu!

Jak poprawić kondycję w 3 dni?

Efekty zmian przyjdą szybko, ale niestety tylko 3 dni to za mało, by na poważnie mówić o poprawieniu kondycji. W 72 godziny nie cofniesz stanu, na który pracowałeś przez lata. 

W tak krótkim czasie możesz się porządnie wyspać, nawodnić i zjeść pełnowartościowy posiłek – z pewnością poczujesz się po tym lepiej, ale dopiero konsekwencja w działaniu da stałe efekty.

Niemniej, po 3 dniach zauważysz pierwsze rezultaty wprowadzonych zmian. Zajdą one głównie w Twojej psychice. Psychika zaś, jest kluczem do wytrwałości. Wytrwałość – kluczem do lepszej kondycji na całe życie.

Ile trwa poprawa kondycji?

Jeżeli wprowadzisz wszystkie wskazane zmiany, pierwsze fizyczne rezultaty mogą przyjść nawet po 2 tygodniach. Na pewno zaś, widoczne będą po miesiącu. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej sumienności.

Jak odzyskać dobrą kondycję?

Kiedyś byłeś w świetnej kondycji, ale w Twoim życiu stało się coś, co Ci ją odebrało? Jesteś w lepszej sytuacji, niż całkiem początkujący. Do formy dużo łatwiej jest wrócić, niż wyrabiać ją od zera. 

Jednakże, by odzyskać dobrą kondycję, podejdź do aktywności tak, jakbyś był początkującym. Nie narzucaj sobie od razu wyśrubowanego tempa – ciało potrzebuje chwili, by ponownie się rozgrzać. Słuchaj organizmu i zgodnie ze swoimi możliwościami podkręcaj intensywność. 

Twój mózg i mięśnie pamiętają, jak to jest uprawiać sport i być sprawnym. Najlepiej widać to na przykładach osób, które trenowały siłowo, porzuciły treningi na jakiś czas, aż postanowiły do nich wrócić. Ich progres siłowy i sylwetkowy jest zaskakująco szybki. Odpowiada za to właśnie pamięć mięśniowa. W głowie dosłownie pamiętasz też, jak to jest cieszyć się sprawnością i masz zasób wiedzy na temat dbania o formę. 

Im więcej czasu minęło od zaprzestania treningów, tym trudniej. Pewne jest jednak to, że do formy możesz wrócić zawsze – te drzwi nigdy się nie zamykają. Jest nawet duża szansa, że w Twoim przypadku będzie zaskakująco łatwo!

1 – spokojnie, a dłużej

Kiedy Twoja kondycja nie istnieje, rzucanie się z motyką na Słońce tylko pozbawi Cię motywacji. Na początku znacznie lepszym wyborem będzie dłuższa aktywność o niskiej intensywności. Pomoże Ci zbudować podstawy wytrzymałości oraz polubić ruch – a to bardzo dobre fundamenty do rozpędzenia się z ćwiczeniami w przyszłości.

Szczególnie dobrymi metodami treningowymi są:

  • – spacery
  • – jazda na rowerze
  • – slow jogging
  • – marszobiegi
  • – rolki
  • – pływanie
  • – kręcenie hula hop
  • – taniec

To lekkie aktywności typu cardio. Możesz je wykonywać długo, bez zadyszki i odczuwalnego zmęczenia mięśni. Na start, urządzaj sobie przynajmniej 30-minutowe sesje. Te sporty są na tyle lekkie, że nie musisz robić odstępów między treningami. Ćwicz kiedy tylko czujesz się dobrze, może być codziennie.

2 – jak poprawić kondycję codziennym ruchem?

Ruch to nie tylko usystematyzowany sport. Na to, jak mieć lepszą kondycję, wpływa wiele codziennych nawyków, które nie mają nic wspólnego z treningami.

Są to na przykład:

  • – wyjścia na miasto – spacery od jednego sklepu do drugiego też działają!
  • – zabawa z dziećmi w berka
  • – wysiadanie jeden przystanek wcześniej
  • – jechanie rowerem do pracy 
  • – robienie przysiadów, krążeń ramionami, skłonów, gdy czekasz aż obiad skończy się podgrzewać
  • – gruntowne porządki w domu
  • – wyprowadzenie psa starszej sąsiadki
  • – wybieranie schodów zamiast windy
  • – przekopanie ogródka

Ziarnko do ziarnka i ze spontanicznej aktywności zrobi się całkiem niezły trening. 

Spontaniczność trzeba jednak trochę wyuczyć, skoro teraz nie masz do niej tendencji. Może narysujesz sobie na dłoni mały wykrzyknik? Zawsze gdy go zauważysz, pomyślisz, w jaki sposób wykonać daną czynność bardziej aktywnie. Powstrzyma Cię przed odruchowym pójściem do windy, przypomni o wcześniejszym przystanku.

Mężczyzna robiący deskę na podłodze
Zostały 2 minuty do wyjęcia obiadu z piekarnika? Spróbuj w tym czasie zrobić serię prostych ćwiczeń lub wytrzymać w pozycji deski.

3 – zbilansowane posiłki zamiast przekąszania

Jak poprawić kondycję dzięki odżywianiu? Poprawić kompozycję posiłków. 

Zadbaj, by na Twoim talerzu zawsze znajdowało się źródło białka, tłuszczy, węglowodanów oraz błonnika. Te cztery składniki odżywcze to podstawa energii i sytości przez wiele godzin. Dzięki kompleksowej kompozycji dań przestaniesz podjadać płatki śniadaniowe z paczki, batoniki staną się mniej kuszące, zapomnisz o cukierkach w torebce. Jak to się ma do lepszej kondycji? 

Zbilansowane posiłki dbają o optymalny poziom cukru we krwi. Jedząc konkretnie, unikniesz nagłych spadków energii. Po jedzeniu długo będziesz się czuł pełny sił. Chętniej się ruszysz i zrobisz to znacznie sprawniej niż byś się spodziewał. 

dieta na poprawę kondycji - zbilansowana sałatka
Zbilansowany talerz jest pełen smaków i kolorów.

4 – jak mieć lepszą kondycję dzięki nawonieniu?

Odwodnienie osłabia fizycznie i mentalnie. Dorosły człowiek potrzebuje około 30 ml wody na kilogram masy ciała (średnie minimum to 2 litry dziennie). Im większy wysiłek fizyczny i wyższa temperatura na dworze, tym bardziej nie można żałować sobie płynów. 

Zawsze miej w pobliżu butelkę z wodą. Kiedy pozostanie w zasięgu ręki, będziesz ją spontanicznie popijał i mimochodem wypełnisz swoje zapotrzebowania. Nie czekaj na suchość w ustach – kiedy ją czujesz, to znaczy, że już jesteś dość mocno odwodniony!

Prawidłowe nawodnienie w ciągu całego dnia to natychmiastowa poprawa kondycji. Dzięki niemu będziesz się cieszył jasnym umysłem i wysokim poziomem energii.

5 – testuj ćwiczenia wzmacniające

Początki z aktywnością fizyczną nie wymagają spędzania godzin na siłowni! Możesz wstępnie wzmocnić swoje mięśnie i – co najważniejsze – polubić ćwiczenia, korzystając z darmowych nagrań treningowych umieszczanych na YouTube. Nie brakuje tam krótkich treningów, bez sprzętu, ukierunkowanych na różne partie ciała. Warto poeksperymentować z nagraniami oznaczonymi jako dla początkujących (for beginners).

Ustal, że co 2 dni dasz sobie 20-30 minut na próbowanie ćwiczeń. Warto szukać w pierwszej kolejności u polskich trenerów, tłumaczących technikę ruchu.

Traktuj domowe ćwiczenia jako luźne wprowadzenie do sportu, uzupełnienie codziennych metod aktywności i naukę pracy z własnym ciałem. Pamiętaj, że w robieniu ćwiczeń na dywanie bardzo ważna jest precyzja ruchu, bo niepoprawnie trenowanie może np. źle działać na kręgosłup. Lepiej zrobić mniej powtórzeń, ale porządnie!

A może trener osobisty?

Trenowanie z YouTube nie zastąpi treningu personalnego. Jeżeli masz na to zasoby finansowe, warto zdecydować się na przynajmniej krótką współpracę.

Oczywiście, poprawa kondycji jest możliwa do osiągnięcia bez współpracy z trenerem. Jego wiedza będzie jednak bardzo pomocna, a indywidualne dostosowanie planu ćwiczeń gwarantuje rezultaty. Z pewnością nie pożałujesz tej inwestycji. Do przemyślenia jako pomysł na prezent dla siebie 😉

6 – nie bój się nowości

Z punktu nr 2 wiesz już, jak ruszać się więcej w ciągu dnia, ale bez sportowych skojarzeń. A gdyby tak… przestać kojarzyć sporty ze zmęczeniem, a zacząć myśleć o nich jak o nowych doświadczeniach? Sport to nie tylko bieganie i jazda na rowerze. To wiele aktywności, których nigdy jeszcze nie próbowałeś.

  • – Czy byłeś kiedyś na ściance wspinaczkowej?
  • – Czy byłeś kiedyś w nowoczesnym klubie fitness, pełnym szalonego sprzętu?
  • – Czy byłeś kiedyś na darmowej lekcji próbnej w szkole tańca?
  • – A na próbnej lekcji karate dla dorosłych?
  • – A w parku trampolin?
  • – A testowałeś siłownię zewnętrzną zorganizowaną przy placu zabaw?

Idziemy o zakład, że Twoje miasto (lub najbliższe miasto, jeśli mieszkasz na wsi) dysponuje ogromnym zapleczem sportowym, z którego można skorzystać za niewielką, a nawet zerową opłatą. Potraktuj to jako okazja do zdobycia nowych doświadczeń. Prędzej czy później, jakaś aktywność kupi Cię do tego stopnia, że skorzystasz drugi, trzeci i dziesiąty raz.

Oczywiście, korzystanie z ciekawych aktywności będzie się od razu przekładało na poprawę kondycji. Różnorodny wysiłek służy organizmowi.

Mężczyzna na sznurkowej drabinie
Kto wie – może właśnie na takiej drabince będziesz się świetnie bawił? Trzeba spróbować!

7 – zdrowsze wybory dietetyczne

Temat dietetycznych wyborów zasługuje na całą książkę (i już niejedna taka powstała 😉 ). 

Zdrowszy wybór wcale nie oznacza zamień pizzę na warzywa. 

Oznacza bardziej: zamień pizzę z serem i mięsem na pizzę z serem, mięsem i warzywami.

I o to właśnie chodzi. 

  • – Zamiast wielkiej porcji makaronu ryżu, weź pół a resztę talerza wypełnij warzywami.
  • – Zamiast sterty chleba do zupy, zrób zupę z dodatkiem kaszy.
  • – Zamiast po mleczną czekoladę, częściej sięgaj po gorzką. 
  • – Zamiast po ser topiony, po twaróg z przyprawami.
  • – Zamiast po sos czosnkowy z butelki, po prosty sos czosnkowy z jogurtu i świeżego czosnku.
  • – Zamiast smażyć frytki w głębokim oleju, upiecz je w piekarniku.
  • – Zamiast białego chleba, sięgnij po ciekawie wyglądający ciemny bochenek z ziarnami.
  • – …i tak dalej.

Dzięki zdrowszym wyborom na co dzień dostarczysz sobie witamin i minerałów. Przestaniesz być ociężały przez nadmiar tłuszczu. Przestaniesz być ciągle głodny przez żywienie się głównie cukrem. Przestaniesz szukać przekąsek między posiłkami przez niedobór białka.

Efekty w postaci zwiększonej energii przyjdą błyskawicznie. 

8 – dbaj o sen

Jak poprawić kondycję, gdy jesteś ciągle niewyspany, zrezygnowany, żyjesz od jednej kawy do drugiej? To nikomu by się nie udało. Brak dobrego snu odbiera siły i nie pomoże na to ani trening, ani dieta.

Im szybciej zadbasz o jakość snu, tym prędzej odnotujesz poprawę formy. Śpij 7-9h na dobę, wietrz sypialnię, staraj się jeść kolację nie później niż 2h przed planowanym zaśnięcem. 

No i… zacznij wreszcie kłaść się wcześniej! 😉

9 – łatwiejsza poprawa kondycji z aplikacjami

Licznik kroków oraz aplikacja monitorująca dietę to przydatni pomocnicy każdego, kto chce poprawić kondycję. 

Krokomierz będzie Cię motywował do aktywności fizycznej. Nabijanie kroków naprawdę wciąga! Każdego dnia będziesz miał powód, by iść na spacer, a wkrótce stanie się on Twoim nawykiem. 

Mężczyzna z zegarkiem fitness na ręku
Jeśli jesteś gotowy na większy wydatek, pomyśl o zegarku fitness. Będzie dyktował Ci treningi, mierzył pracę ciała, podawał spalone kalorie i nie tylko. Taki sprzęt pomaga oraz stale motywuje.

Z kolei aplikacje dietetyczne (Fitatu, Yazio, MyFitnessPal) pomogą kontrolować spożycie kalorii i makroskładników. Wystarczy wpisać jedzone produkty, bo dowiedzieć się wszystkiego o ich wartościach odżywczych. Będziesz jadł świadomie – a świadomość to klucz do zdrowych zmian.

10 – ostrożnie z suplementami

Wiele osób, gdy zastanawia się, jak poprawić kondycję, łapie za suplementy diety. To jednak nie jest najlepsze wyjście.

Suplementacja witamin i minerałów nie powinna odbywać się na własną rękę. Zanim sięgniesz po tabletki, wykonaj badania pod kątem niedoborów. Na podstawie wyników dobierzesz takie suplementy, jakie rzeczywiście posłużą Twojemu samopoczuciu. 

11 – zawalcz z używkami

Nie trzeba chyba mówić, że papierosy i alkohol torpedują kondycję. O cięższych używkach nawet nie wspominamy.

Pozbądź się papierosów, a Twoja wydolność od razu wzrośnie. Płuca zaczną pracować sprawniej, a to przełoży się na rzadsze łapanie zadyszki.

Alkohol jest zły w każdych ilościach. Nie ma czegoś takiego jak kieliszeczek na zdrowie. Na zdrowie wychodzi ograniczenie alkoholu do minimum, najlepiej do zera.

Poszukaj wsparcia w różnych źródłach!

Wsparciem może być dietetyk służący radą, motywujący przyjaciel, rzetelna książka o zdrowym życiu. Mogą to być profile lifestylowe na Instagramie, psycholog, grupa wsparcia walki z uzależnieniami, czy świadomość, że dajesz swojemu dziecku dobry przykład.

Motywacja i pomoc są dookoła Ciebie. Rozejrzyj się za nimi, a przestaniesz mówić, że nie ma po co walczyć, nie dasz rady, nie wiesz jak. Jest po co, dasz radę, a wiedza jest na wyciągnięcie ręki.

jak poprawić kondycję - trening z przyjaciółką w klubie fitness
Namów przyjaciół na wspólny trening!

Nad tym, jak mieć lepszą kondycję, możesz zacząć pracować już teraz. Wystarczy, że wstaniesz i weźmiesz sobie szklankę wody. Może masz teraz czas na półgodzinny spacer? A jak z planami na weekend? Wiele klubów fitness oferuje darmowe treningi próbne 😉

Poprawa kondycji wcale nie polega tylko na ruchu. To również zmiany dietetyczne, dzięki którym będziesz miał więcej siły na co dzień. To lepsze wysypianie się dodające energii, próbowanie różnych metod aktywnego relaksu i eliminacja niszczycielskich używek. Skorzystaj ze wsparcia bliskich, ogólnodostępnej wiedzy, a indywidualna konsultacja z dietetykiem lub trenerem to zawsze dobry pomysł. 

Mogą Ci się spodobać

Jak poprawić kondycję? 11 metod dzięki którym odżyjesz

Data publikacji 15.05.2023

Przeczytasz w 11 minut 44 wyświetleń

Zadyszka po dobiegnięciu do tramwaju. Przystawanie pomiędzy piętrami. Ręce wykończone […]

Dobre nawyki – 30 drobnych praktyk zmieniających życie

Data publikacji

Przeczytasz w 15 minut 53 wyświetleń

Dobre nawyki nie oznaczają przewrócenia codzienności do góry nogami, rygorystycznego […]

Brak energii – skąd się bierze i jak rozwiązać ten problem?

Data publikacji

Przeczytasz w 14 minut 55 wyświetleń

Brak energii potrafi uprzykrzyć życie na każdym kroku. Kiedy siły […]

Jak zostać trenerem personalnym — 8 kroków do wymarzonego zawodu

Data publikacji

Przeczytasz w 10 minut 40 wyświetleń

Siłownia to Twój drugi dom, trening i dieta nie mają […]

Zdrowy tryb życia – 20 prostych zasad. Zacznij od teraz!

Data publikacji

Przeczytasz w 12 minut 93 wyświetleń

Zdrowy tryb życia może prowadzić każdy — także ten najbardziej […]

Co daje spacerowanie? 16 korzyści nie tylko dla zdrowia

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 125 wyświetleń

Spacerowanie — najprostsza, najbardziej naturalna aktywność dostępna dla każdego. Trudno […]

Jazda na rolkach — efekty. 10 korzyści dla ciała i umysłu

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 156 wyświetleń

Jeżdżenie na rolkach jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Poza świetną […]

Co daje bieganie? 20 zalet biegania odmieniających życie

Data publikacji

Przeczytasz w 10 minut 181 wyświetleń

Bieganie to najpopularniejszy amatorski sport świata — nic dziwnego, gdy […]

Rodzaje sportów – jaki najbardziej do Ciebie pasuje?

Data publikacji

Przeczytasz w 15 minut 249 wyświetleń

Na świecie istnieją tysiące sportów. Popularne dyscypliny, które masz okazję […]

Jazda na rowerze stacjonarnym — efekty, zalety i wady

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 223 wyświetleń

Jazda na rowerze stacjonarnym to jeden z najczęściej wybieranych sportów […]

Czy można ćwiczyć z zakwasami? Wyjaśnienie

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 305 wyświetleń

Wciąż czujesz w mięśniach skutki poprzedniego treningu, a wielkimi krokami […]

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Jeden NIEZBĘDNY warunek

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 210 wyświetleń

Odchudzanie kojarzy się z dwoma rzeczami – dietą i ćwiczeniami. […]

Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie? SN i cesarka

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 136 wyświetleń

Poród to wielkie wydarzenie w życiu kobiety. Jej ciało przechodzi […]

Czy po pobraniu krwi i szczepieniu można ćwiczyć?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 219 wyświetleń

Planujesz w najbliższym czasie zbadać krew lub przyjąć szczepionkę i […]

Ujemne kalorie – piękne, ale czy prawdziwe?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 184 wyświetleń

W długiej historii dietetyki, wiele produktów spożywczych reklamowało się jako […]

Tatuaż a siłownia – kiedy i jak możesz zacząć ćwiczyć?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 509 wyświetleń

Wkrótce zrobisz zaplanowany od dawna tatuaż i zastanawiasz się, czy […]

Jak zmotywować się do ćwiczeń raz na zawsze? 15 pewnych metod

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 264 wyświetleń

Niektórym do wzięcia się w garść wystarczy spojrzenie w lustro. […]

,,Dlaczego nie mogę schudnąć?” 15 przyczyn – znajdź swoją!

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 330 wyświetleń

Dlaczego nie mogę schudnąć? To najczęstsze pytanie padające w gabinetach […]

Od ilu lat można chodzić na siłownię? Prawo, zdrowie i bezpieczeństwo

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 543 wyświetleń

Młodzieżowy sport to dzisiaj nie tylko piłka nożna i siatkówka. […]

Regeneracja po treningu – jak ją poprawić? Skuteczne metody

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 329 wyświetleń

Zaniedbanie kwestii regeneracji mięśni spowoduje, że Twój trening siłowy będzie […]

Czy siłownia hamuje wzrost? Badania i potencjalne ryzyko

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 229 wyświetleń

Ćwiczenia cardio wykonywane uzupełniająco do treningu siłowego, znacznie ułatwiają spalanie […]

Kulturystyka damska – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 958 wyświetleń

Kulturystyka kobieca to dość kontrowersyjna dyscyplina. Pod wieloma względami przeczy […]

Siłownia bez diety – czy będą jakieś efekty?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 445 wyświetleń

Najprostszy sposób, aby zadbać o siebie, to zacząć ćwiczyć i […]

Trening na czczo – czy to dobry pomysł? Badania i praktyka 

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 315 wyświetleń

Pora treningu może mieć bardzo duży wpływ na efekty ćwiczeń. […]

Przetrenowanie – mit, plaga czy wyjątek?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 312 wyświetleń

Przetrenowanie – to słowo niezmiennie wzbudza kontrowersje wśród osób aktywnych […]

Jak zacząć na siłowni? 10 zasad skutecznego startu

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 245 wyświetleń

Chcesz zacząć trenować? Doskonała decyzja – czas przystąpić do rozsądnej […]

Bikini fitness – jak zostać zawodniczką?

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 507 wyświetleń

W ostatnich latach coraz więcej kobiet marzy o startach w […]

Jak wytrwać na diecie? 10 porad i 1 ostrzeżenie

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 243 wyświetleń

Podjąłeś decyzję o zmianie? To już wielki krok. Teraz czas […]

Co na zakwasy po siłowni? 10 sposobów, by szybciej się pozbierać

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 1282 wyświetleń

Treningi nóg tak ostre, że rozważasz przeprowadzkę na parter? Trening […]

Siłownia – efekty. Jaka rewolucja zajdzie w Twoim ciele i życiu?

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 325 wyświetleń

Jeśli sądzisz, że efekty siłowni to wyłącznie nabranie masy mięśniowej […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close