Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Motywacja|Motywacja do odchudzania – 18 metod które zadziałają nawet na Ciebie

Motywacja do odchudzania – 18 metod które zadziałają nawet na Ciebie

Data aktualizacji 26.06.2023

Przeczytasz w 12 minut

Motywacja do odchudzania – 18 metod które zadziałają nawet na Ciebie

Motywacja do odchudzania opuszcza Cię, jeszcze zanim zauważysz pierwsze efekty? Nie jesteś jedyny! Odchudzanie to żmudny proces wymagający pewnej dawki wyrzeczeń i szeroko zakrojonych zmian nawyków. Dobrze rozumiemy problem słomianego zapału. Pomożemy Ci go zlikwidować – te 18 metod motywacyjnych działają nawet w trudnych przypadkach! Poznaj je, zastosuj i spróbuj jeszcze raz – tym razem skutecznie!

Dlaczego nie mam motywacji do odchudzania?

Znalezienie przyczyn braku motywacji do odchudzania pomoże Ci je zniwelować. Idziemy o zakład, że zniechęcenie bierze się z:

 • – nieodpowiedniego środowiska, w którym złe nawyki żywieniowe są standardem
 • – błędnych przekonań dotyczących diety odchudzającej – droga, czasochłonna, niesmaczna, monotonna…
 • – oczekiwania błyskawicznych rezultatów – nie doprowadziłeś do aktualnego stanu w miesiąc, więc w miesiąc go nie odkręcisz
 • – zbyt ambitne plany – nie da się schudnąć 10 kilogramów w 2 tygodnie, więc jeśli założysz takie osiągnięcie, zawód jest kwestią… nawet mniej niż dwóch tygodni

Odchudzanie wymaga zmian. Nawet zmian towarzystwa na bardziej wspierające. Przede wszystkim jednak zmienić należy swoje przekonania i założenia – to one ciągną Cię w dół, jeszcze zanim zaczniesz dietę. W tym pomoże Ci przedstawiona tutaj wiedza. 

Jak nastawić się psychicznie na odchudzanie?

Nie myśl, że zaczynasz się odchudzać. Myśl, że zaczynasz żyć zdrowo i szczęśliwie. Czekają Cię nowe smaki, nowe sposoby na spędzanie wolnego czasu, siła, pewność siebie oraz satysfakcja, jakiej nie odczuwałeś od lat. Odchudzanie w zdrowym wydaniu to przygoda, której – zaufaj nam – nie będziesz chciał przerwać.

Odchudzanie bez efektu jojo polega na wypracowaniu nowych nawyków. To nie jest podróż na kilka miesięcy, a wstęp do stałego trybu życia, z którym będziesz czuł się wspaniale. Poprawa sylwetki okaże wyłącznie jego konsekwencją. Kiedy podejdziesz do odchudzania z głową, już po kilku dniach odczujesz, jak wspaniałe może być to, co kiedyś kojarzyłeś z mordęgą.

Trzeba tylko chcieć. Więc, jak się zmotywować do odchudzania po raz kolejny, tym razem z sukcesem? Ostrzegamy, że momentami zaboli – ten ból jednak da Ci kopniaka do działania.

1 – trudna motywacja do odchudzania – stare ubrania

Podstawą motywacji jest uświadomienie sobie, że trzeba coś zrobić. Nie pozostaje więc nic innego, jak szczerze się ze sobą rozliczyć i przyznać, iż nie jest dobrze. Pomoże Ci w tym przymierzenie ubrań z czasów, gdy Twoja sylwetka była zdrowa. Z pewnością jakieś zostały w szafie – zostawiłeś je z myślą, że jeszcze do nich schudniesz. 

Wystarczy jedno takie ubranie. Najlepiej spodnie ze sztywnego materiału, który nic nie wybacza, albo sukienka na zamek. Przymierz, przyznaj, że nie mieścisz się żadnymi metodami. Odłóż z powrotem do szafy. Przymierzysz ponownie za miesiąc, a w końcu znowu w nie wejdziesz. Zakład?

otyła kobieta mierząca brzuch jako motywacja do odchudzania
Szczere spojrzenie na swoje ciało to nie brak akceptacji. Wręcz przeciwnie – to akceptacja. Akceptując aktualny stan możesz podjąć kroki, by zmienić go w dobrą stronę.

2 – zrób zdjęcia swojej sylwetki

Po przymierzeniu starego ubrania stań przed lustrem w bieliźnie. Zrób zdjęcia z każdej strony. Sylwetka przodem, tyłem, z obu boków. To jeszcze raz udowodni Ci, że nie wyglądasz tak, jak chcesz. Zaboli, ale te zdjęcia wykonane na początku podróży wkrótce posłużą za pozytywny motywator.

Co tydzień ponawiaj sesję zdjęciową. Najlepiej w tej samej bieliźnie. Będziesz wyraźnie widział, jak zmienia się Twoje ciało – a widok efektów motywuje do dalszego działania.

3 – pobierz aplikację

Ściągnij na smartfona aplikację do liczenia kalorii (np. Fitatu, FatSecret, Yazio) oraz do nawyków (np. Loop, HabitNow) i odliczania dni (np. DayCounter, Countdown).

Aplikacja licząca kalorie to narzędzie, którego będziesz codziennie używał na swojej diecie. Aplikacja do nawyków pomoże wypracować rytuał codziennych spacerów, picia wody i ćwiczeń. Licznik dni będzie monitorował Twoją passę i to, ile planowanego odchudzania jeszcze Ci zostało. 

Dzięki otoczeniu się liczbami, pokazującymi czasowy progres w dążeniu do celu, łatwiej wytrwasz w postanowieniach. To dobre uzupełnienie progresu wizualnego, widocznego na zdjęciach i po ubraniach.

4 – nawiąż współpracę z dietetykiem

Skoro masz problem z tym, jak zmotywować się do odchudzania, zapewne masz błędne wyobrażenie diety odchudzającej. Na diecie możesz jeść słodycze. Nie chodzisz głodny. Da się nawet jechać na gotowych daniach z supermarketu! 

Dobry dietetyk opracuje dla Ciebie jadłospis zgodny z preferencjami żywieniowymi i trybem życia. Nie przejmuj się tym, że nie masz czasu na gotowanie, większość dnia spędzasz poza domem, a nuggetsy z kurczaka to dla Ciebie synonim szczęścia. Współczesny specjalista bez problemu to ogarnie. 

Indywidualna, właściwie skomponowana dieta, jest łatwa do utrzymania. Motywacja do odchudzania przestanie być dramatycznie potrzebna, bo odchudzające żywienie po prostu okaże się bezproblemowe i satysfakcjonujące.

przykładowy posiłek jako motywacja do odchudzania
Takie posiłki są na nowoczesnej diecie odchudzającej!

5 – pooglądaj ubrania w sklepach

Oglądałeś już swoje stare ubrania, to teraz czas spojrzeć w przyszłość. Bądźmy szczerzy – większość kolekcji jest projektowana na osoby z wagą w normie i to właśnie na nich wygląda najlepiej. Zrzucenie nadmiarowych kilogramów otworzy przed Tobą nowe możliwości modowe.

Może kompletna zmiana stylu? Skoro już zmieniasz życie, pomyśl też o rewolucji w szafie. Zawsze chciałeś ubierać się w stylu rockowym, przemawia do Ciebie hippie, a może przepadasz za boho? Wyobraź sobie, jak będziesz się nosił, gdy Twoja waga osiągnie zdrowy punkt – wtedy wszystko będzie na Ciebie pasowało.

6 – sprawdź media społecznościowe

Pinterest i Instagram to niewyczerpana skarbnica determinacji. Motywacja do odchudzania jest na każdym kroku. Metamorfozy sylwetek, aforyzmy zagrzewające do walki, stylizacje prezentowane na osobach z wagą w normie…

Pamiętaj tylko o zdrowym podejściu do socialmediowych motywatorów. Zdjęcia są pozowane i obrabiane – bierz na to poprawkę oglądając nierealistycznie perfekcyjnych ludzi. Radzimy zaobserwować trenerów i osoby promujące zdrowy styl życia, a nie modeli fitness.

7 – motywacja do odchudzania a wizualizacja

Obejrzałeś ubrania, w których chciałbyś chodzić. Masz przed oczami zdjęcia osób będących w punkcie, do którego dążysz. Teraz zamknij oczy i wyobraź sobie siebie za kilka miesięcy. Siebie w pełni zdrowia, wyglądającego dokładnie tak, jak zawsze chciałeś. 

Wygląd to oczywiście nie wszystko. Wyobraź sobie, jak biegiem pokonujesz drogę do sklepu – bez zadyszki, lekko jak sarenka. Wyobraź sobie, jak przechodzisz przez basen w odkrytym stroju kąpielowym – czujesz się pewnie, wiesz, że świetnie wyglądasz. Wyobraź sobie, jak lekarz mówi, że masz podręcznikowe wyniki badań i tylko tak trzymać.

Możesz to wszystko osiągnąć. Świadomość, jak będzie wyglądało Twoje życie, gdy wytrwasz w realizacji postanowień, to najlepsza motywacja to odchudzania.

8 – załóż realny cel

Zdrowe tempo utraty wagi to 0,5-1,5 kilograma tygodniowo (im większa nadwaga tym więcej). W miesiąc można optymalnie schudnąć 2-6 kilo. Pamiętaj o tym ustalając swoje cele. Cel musi być konkretny – nie po prostu schudnę, a:

 • – schudnę 15 kilogramów do końca roku (postanowione w lipcu)
 • – do Bożego Narodzenia schudnę 5 kilogramów (postanowione na początku października)
 • – na Wielkanoc wejdę w spodnie sprzed 10 kilogramów (postanowienie noworoczne)
 • – do końca miesiąca zrzucę te 2 kilogramy nabrane na urlopie (postanowione pierwszego dnia miesiąca)

Rozsądne podejście, długofalowe myślenie. Tylko to będzie skuteczne i w praktyce możliwe do zrealizowania. Jeżeli spróbujesz schudnąć 5 kilo w tydzień, zaczniesz się głodzić. Głódówki kończą się napadami objadania, rezygnacją z diety i kosmicznym efektem jojo. Pewnie już to przerabiałeś na własnej skórze, prawda?

stopy kobiety stojącej na wadze
Pamiętaj, że waga to nie wszystko. Bywa, że kłamie, zwłaszcza u kobiet (hormony). Zwracaj uwagę na to, jak leżą ubrania i rób zdjęcia sylwetki – to najbardziej miarodajne wskaźniki progresu.

9 – motywacja  do odchudzania jest w ludziach

Dołącz do facebookowych grup o zdrowym stylu życia i odchudzaniu. Zaobserwuj influencerów motywujących do walki o siebie. Udzielaj się w społeczności jako komentujący, a nigdy nie zabraknie Ci słów wsparcia oraz rzetelnych porad.

Oznajmij przyjaciołom oraz rodzinie, że zaczynasz żyć zdrowo, a może nawet podejmą wyzwanie razem z Tobą. Im więcej osób dowie się, że podjąłeś zmianę, tym trudniej będzie Ci się z niej wycofać. No bo jaką wymówkę wymyślisz? Wiesz, że jej nie kupią 😉

A jak się zmotywować do odchudzania, gdy znajomi… podcinają Ci skrzydła? 

10 – ja wam pokażę!

Znajomych, którzy lekceważą Twoją chęć zmian (no jak to nie zjesz z nami pizzy?!) i próbują Cię zdemotywować (daj spokój, przecież prawie każdy ma nadwagę, rozejrzyj się po ludziach na ulicy) najlepiej się pozbyć. Niestety nie zawsze to możliwe. W takim wypadku wykorzystaj ich negatywne podejście na swoją korzyść.

Chcą Ci utrudnić zadanie? Ba, może wprost rzucają kłody pod nogi tudzież ciastka przed nos? Nie daj im tej satysfakcji. Nie rezygnuj ze swoich postanowień, a za kilka miesięcy będą na Ciebie patrzeć z zazdrością. 

O zdrowie walczysz dla siebie… ale utarcie nosa nieprzychylnym osóbkom to miły dodatek 😉 

11 – kup sobie coś nowego

Coś nowego, co przyda Ci się we wprowadzaniu zmian. To może być:

 • – porządna waga kuchenna
 • – świetne legginsy do ćwiczeń
 • – przepiękna miska na nowe, zdrowe śniadania
 • – komplet lunchboxów w ulubionym kolorze, w których będziesz nosić posiłki do pracy
 • – matę treningową z wyjątkowym wzorem
 • – blender, o jakim marzyłeś od dawna, a teraz przyda Ci się do przygotowywania posiłków

Taki prezent od siebie na nową drogę życia będzie praktycznym motywatorem. Potraktuj go równocześnie jako nagrodę za rozpoczęcie realizacji postanowienia.

owoce w nowym blednerze
Nowa droga dietetycznego życia to najlepsza okazja, by dowinwestować kuchnię 😉

12 – zrób badania

Badania krwi i hormonów są bardzo dobrym krokiem w stronę chudnięcia. Najprawdopodobniej poprosi Cię o nie dietetyk układający plan żywieniowy. 

Po drugie i ważniejsze dla motywacji – na badaniach dobrze widać, jak ma się Twoje ciało od środka. Za wysoki cholesterol? Niedobór witamin? Insulinooporność? Zobaczenie czarno na białym, jak w ostatnich latach psułeś sobie zdrowie, to kubeł zimnej wody. Ale spokojnie – wciąż da się to odkręcić. Weź wyniki badań na klatę, jeszcze raz uświadom sobie, że nie jest dobrze i dawaj do boju.   

13 – podejmij wirtualne wyzwania

Wracamy do pozytywnych motywatorów. Wirtualne wyzwania sportowe ułatwią wprowadzenie do codzienności kolejnych zdrowych nawyków – spacerów, joggingu, marszobiegów, jazdy na rolkach. Możesz je podjąć w każdym miejscu na świecie. 

Sprawdź takie strony jak:

 • – biegowewyzwanie.pl
 • – wirtualnebiegi.pl
 • – theconqueror.events (anglojęzyczne)

Tutaj dowiesz się wszystkiego o działaniu wirtualnych biegów i wybierzesz pierwsze wyzwania. 

Nie przerażaj się nazwą ,,wirtualny bieg”. Zamiast biegu może być spacer 😉

Najlepsze w wirtualnych wyzwaniach jest to, że za zrealizowanie ich dostaniesz medal. Prawdziwy, piękny, do powieszenia na ścianie. Podejmując wyzwanie opłacasz pakiet startowy, a to jaki wynik uzyskasz nie ma kompletnie żadnego znaczenia – medal dostaniesz zawsze. Wiele wirtualnych wyzwań przekazuje dochody na akcje charytatywne, więc satysfakcja jest podwójna.

A przy okazji spalisz kalorie i przybliżysz się do wymarzonej sylwetki. Sami na maksa wkręciliśmy się w wirtualne wyzwania sportowe!

14 – jak się zmotywować do odchudzania… w supermarkecie?

I z wirtuala powracamy do rzeczywistości 😉

Z czym kojarzy Ci się dieta odchudzająca? Ze smutnym liściem sałaty, gotowanym kurczakiem solonym rzewnymi łzami i wąchaniem ciastek? Otóż, nie dziś. Może przed laty rzeczywiście tak to wyglądało, ale teraz rynek zdrowych i dietetycznych produktów jest fantastycznie zaopatrzony. Znajdziesz na nim:

 • – zdrowe, supersmaczne wersje ciastek
 • – keczupy i dipy o niskiej kaloryczności
 • – batoniki proteinowe
 • – chipsy w ciekawych wersjach, np. z soczewicy
 • – wysokobiałkowe jogurty o rozmaitych smakach
 • – proteinowe lody czekoladowe
 • – niskokaloryczne budynie karmelowe
 • …i wiele innych produktów w sam raz na dietę.

Współcześnie, odchudzanie jest smaczne, ciekawe, czekoladowo-majonezowe. 

Załóż wygodne buty i idź do największego hipermarketu w okolicy. Przejrzyj działy ze zdrowym jedzeniem. Będziesz w szoku, ile pyszności czeka na moment, gdy wreszcie rozpoczniesz dietetyczną przygodę.

zdrowy deser z czekoladą jako motywacja do odchudzania
Jak zmotywować się do odchudzania? Próbowaniem nowych smaków, produktów i przepisów.

15 – zastanów się, po co Ci to

No właśnie – jak się zmotywować do odchudzania, jeśli sam nie wiesz, w czym ma Ci ono pomóc? Łap za kartkę i długopis – zapisując wszystko zobaczysz motywację czarno na białym, a Twój mózg świetnie je zakoduje. 

 • – Doskonałe wyglądanie w ubraniach, które Ci się podobają.
 • – Wzbudzenie podziwu wśród znajomych, którzy nie mają Twojej determinacji.
 • – Spokój u lekarza – koniec ze słuchaniem, że powinieneś schudnąć dla zdrowia.
 • – Wkurzenie koleżanki, która zawsze docina Ci, gdy wyjmujesz kanapki na przerwie lunchowej.
 • – Danie dobrego przykładu swoim dzieciom i rodzinie.
 • – Atrakcyjność dla osób interesującej Cię płci.
 • – …i cokolwiek innego.

Pomyśl, zapisz, zapamiętaj. Odchudzanie jest Twoim środkiem do tego ostatecznego celu. 

16 – spójrz na siebie całościowo

Już wiesz, że redukcja wagi to żmudny proces. Motywacja do odchudzania nie opuści Cię, jeżeli od początku będziesz zwracał uwagę na szereg drobniejszych zmian.

Kiedy przejdziesz na dobrze dobraną dietę i wprowadzisz aktywność fizyczną, zauważysz nagłą poprawę samopoczucia:

 • – zaczniesz czuć się lżej 
 • – będziesz lepiej spać 
 • – nabierzesz energii 
 • – Twoja cera się poprawi
 • – przestaniesz myśleć o jedzeniu (bo będzie zaplanowane, sycące i satysfakcjonujące)

Zmiany nawyków to zmiany w całym życiu. Notuj je, ciesz się nimi, a odchudzanie… to już swoją drogą 😉

17 – jak zmotywować się do odchudzania, gdy coś pójdzie nie tak?

W trakcie redukcji wagi zdarzą Ci się odstępstwa od diety i trudniejsze momenty. Zdarzają się każdemu. Pizza, przed którą nie dałeś rady się obronić – zaszła Cię z zaskoczenia i wskoczyła do ust ;). Talerz ciastek na domówce. Czekolada, którą dostałeś w prezencie od znajomego.

Najgorsze, co możesz zrobić, gdy im ulegniesz, to porzucenie swoich postanowień.

kawałek świeżego sernika
Nie mogłeś się oprzeć sernikowi mamy? Okej! Teraz po prostu wróć do założeń dietetycznych. Żadnych głodówek czy dodatkowych treningów.

Po chwili odstępstwa wróć do założeń dietetycznych. Tak po prostu, jakby nic się nie stało, bo i się nie stało. To podróż, a w podróży potknięcia są normalne! Wstawaj, ruszaj dalej – i niech taka motywacja do odchudzania towarzyszy Ci aż do końca. Cel wciąż jest do osiągnięcia, tak samo realny!

18 – odkryj nowe sposoby na spędzenie czasu

Wiesz, co jest jednym z największych wyzwań na diecie? Nuda. Bo nuda gna do lodówki. Pewnie nieraz zauważyłeś, że gdy jesteś czymś zajęty, nie myślisz o jedzeniu przez cały dzień. Nawet motywacja do odchudzania przestaje być potrzebna. Dlatego rozpoczęcie diety to dobry moment na poszukanie nowego hobby. Może być aktywne – przy okazji spalisz kalorie – lub po prostu zajmujące intelektualnie.

 • – Kolorowanki dla dorosłych?
 • – Trening sztuk walki?
 • – Układanie puzzli?
 • – Spacery do galerii sztuki?
 • – Oglądanie filmów dokumentalnych?
 • – Lepienie biżuterii z modeliny?

Cokolwiek Cię wciągnie (i w konsekwencji utrzyma z dala od lodówki), będzie dobre. Koniec z: nudzę się, coś bym zjadł…


Jak się zmotywować do odchudzania? Czasem boleśnie, ale szczerze z samym sobą. Uświadom sobie, dlaczego chcesz zrzucić zbędne kilogramy. Uświadom sobie, że nie jest dobrze. Uświadom sobie, że Twoje ciało przestało być zdrowe – zmieniło się i Twoje ubrania dobitnie to potwierdzają.

Motywacja do odchudzania to także kwestia organizacji samego procesu. Nawiąż współpracę z dietetykiem, który ułoży Ci jadłospis łatwy do przestrzegania. Rozejrzyj się po sklepie za zdrowymi produktami, których jeszcze nie próbowałeś.

Mogą Ci się spodobać

Bikini fitness – życie, przygotowania i wymagania w tym sporcie

Data aktualizacji 27.03.2024

Przeczytasz w 9 minut

Bikini fitness to sylwetkowy sport przyszłości. W ostatnich latach coraz […]

Trening mentalny w sporcie – co to jest? Techniki, znaczenie, korzyści

Data aktualizacji 07.03.2024

Przeczytasz w 10 minut

Trening mentalny daje nieocenioną przewagę nad przeciwnikiem. Największe zasoby siły […]

Silna wola – co to jest i jak nad nią pracować?

Data aktualizacji 12.02.2024

Przeczytasz w 9 minut

Silna wola – jakże często nam jej brakuje! Realizacja noworocznych […]

Prezent dla trenerki – co wybrać? 10 najlepszych propozycji

Data aktualizacji 09.02.2024

Przeczytasz w 9 minut

Prezent dla trenerki, która zmieniła Twoje życie – wyraź swoją […]

Czy czekolada jest zdrowa? Gorzka i inne – cała prawda!

Data aktualizacji 04.01.2024

Przeczytasz w 9 minut

Czy czekolada jest zdrowa? To kwestia bardziej kontrowersyjna, niż mogłoby […]

,,Dlaczego nie mogę schudnąć?” 15 przyczyn – znajdź swoją!

Data aktualizacji 14.12.2023

Przeczytasz w 8 minut

Dlaczego nie mogę schudnąć? To najczęstsze pytanie padające w gabinetach […]

Metabolizm – co to i co warto o nim wiedzieć? Poznaj swoje ciało!

Data aktualizacji 22.09.2023

Przeczytasz w 12 minut

Metabolizm – co to takiego? O metabolizmie, tudzież przemianie materii, […]

Jak się nie przejmować? 10 metod by wreszcie przestać się martwić

Data aktualizacji 19.09.2023

Przeczytasz w 7 minut

Jak się nie przejmować wszystkim dookoła? Problemy, na które nie […]

Jak zaakceptować siebie? 10 sposobów które Ci w tym pomogą

Data aktualizacji 25.08.2023

Przeczytasz w 9 minut

Jak zaakceptować siebie, zapomnieć o kompleksach i przestać porównywać się […]

Jak poprawić pamięć i koncentrację? 18 prostych sposobów 

Data aktualizacji 21.08.2023

Przeczytasz w 9 minut

Jak poprawić pamięć i koncentrację, a przez to jakość całego […]

Sport dla par – 15 pomysłów na aktywne randkowanie

Data aktualizacji 17.07.2023

Przeczytasz w 6 minut

Sport dla par, w który na dobre się wkręcicie – […]

Jak przestać podjadać? 12 metod ratujących Twoją dietę

Data aktualizacji 04.07.2023

Przeczytasz w 8 minut

Jak przestać podjadać, gdy już zmobilizujesz się do przejścia na […]

Jak się zrelaksować? 10 metod na stresujący dzień

Data aktualizacji 03.07.2023

Przeczytasz w 8 minut

Jak się zrelaksować, gdy dzień mocno dał Ci w kość? […]

Motywacja do odchudzania – 18 metod które zadziałają nawet na Ciebie

Data aktualizacji 26.06.2023

Przeczytasz w 12 minut

Motywacja do odchudzania opuszcza Cię, jeszcze zanim zauważysz pierwsze efekty? […]

Jak się ochłodzić w domu i na mieście? 14 sprawdzonych pomysłów

Data aktualizacji 23.06.2023

Przeczytasz w 9 minut

Jak się ochłodzić, gdy temperatura sięga daleko powyżej komfortowych 20 […]

Relaksacja przed snem – 10 sposobów na spokój po całym dniu

Data aktualizacji 22.06.2023

Przeczytasz w 6 minut

Relaksacja przed snem może zwalczyć problemy z zasypianiem i przebudzeniami. […]

Jak poprawić kondycję? 11 metod dzięki którym odżyjesz

Data aktualizacji 15.05.2023

Przeczytasz w 11 minut

Zadyszka po dobiegnięciu do tramwaju. Przystawanie pomiędzy piętrami. Ręce wykończone […]

Dobre nawyki – 30 drobnych praktyk zmieniających życie

Data aktualizacji 12.05.2023

Przeczytasz w 15 minut

Dobre nawyki nie oznaczają przewrócenia codzienności do góry nogami, rygorystycznego […]

Brak energii – skąd się bierze i jak rozwiązać ten problem?

Data aktualizacji 11.05.2023

Przeczytasz w 14 minut

Brak energii potrafi uprzykrzyć życie na każdym kroku. Kiedy siły […]

Jak zostać trenerem personalnym — 8 kroków do wymarzonego zawodu

Data aktualizacji 08.05.2023

Przeczytasz w 10 minut

Siłownia to Twój drugi dom, trening i dieta nie mają […]

Kiedy można zacząć ćwiczyć po porodzie? SN i cesarka

Data aktualizacji 02.05.2023

Przeczytasz w 5 minut

Poród to wielkie wydarzenie w życiu kobiety. Jej ciało przechodzi […]

Zdrowy tryb życia – 20 prostych zasad. Zacznij od teraz!

Data aktualizacji 25.04.2023

Przeczytasz w 12 minut

Zdrowy tryb życia może prowadzić każdy — także ten najbardziej […]

Co daje spacerowanie? 16 korzyści nie tylko dla zdrowia

Data aktualizacji 10.03.2023

Przeczytasz w 6 minut

Spacerowanie — najprostsza, najbardziej naturalna aktywność dostępna dla każdego. Trudno […]

Jazda na rolkach — efekty. 10 korzyści dla ciała i umysłu

Data aktualizacji 03.03.2023

Przeczytasz w 6 minut

Jeżdżenie na rolkach jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Poza świetną […]

Co daje bieganie? 20 zalet biegania odmieniających życie

Data aktualizacji 24.02.2023

Przeczytasz w 10 minut

Bieganie to najpopularniejszy amatorski sport świata — nic dziwnego, gdy […]

Rodzaje sportów – jaki najbardziej do Ciebie pasuje?

Data aktualizacji 17.02.2023

Przeczytasz w 15 minut

Na świecie istnieją tysiące sportów. Popularne dyscypliny, które masz okazję […]

Jazda na rowerze stacjonarnym — efekty, zalety i wady

Data aktualizacji 10.02.2023

Przeczytasz w 8 minut

Jazda na rowerze stacjonarnym to jeden z najczęściej wybieranych sportów […]

Czy można ćwiczyć z zakwasami? Wyjaśnienie

Data aktualizacji 19.01.2023

Przeczytasz w 6 minut

Wciąż czujesz w mięśniach skutki poprzedniego treningu, a wielkimi krokami […]

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Jeden NIEZBĘDNY warunek

Data aktualizacji 11.01.2023

Przeczytasz w 8 minut

Odchudzanie kojarzy się z dwoma rzeczami – dietą i ćwiczeniami. […]

Czy po pobraniu krwi i szczepieniu można ćwiczyć?

Data aktualizacji 22.12.2022

Przeczytasz w 5 minut

Planujesz w najbliższym czasie zbadać krew lub przyjąć szczepionkę i […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close