e-figura.pl|Odżywianie|Fitatu – praktyczny poradnik korzystania. Poznaj aplikację od A do Z

Fitatu – praktyczny poradnik korzystania. Poznaj aplikację od A do Z

Data aktualizacji 11.01.2024

Przeczytasz w 14 minut

Fitatu – praktyczny poradnik korzystania. Poznaj aplikację od A do Z

Fitatu to aplikacja do liczenia kalorii i makroskładników, która obecnie znajduje się na pierwszym miejscu pod względem popularności w Polsce. Zrzuciła na drugie miejsce MyFitnessPal, czyli analogiczne narzędzie dominujące w skali całego świata! Jak działa? Czy można wierzyć tej aplikacji? Jak korzystać z niej prawidłowo i czy warto wykupić wersję Fitatu Premium? Przeczytaj – znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące aplikacji, jakie przyjdą Ci do głowy!

Uwaga: artykuł powstał w styczniu 2024 roku. Aplikacja Fitatu jest stale rozbudowywana o dodatkowe funkcje. Z tego względu część informacji może nie być aktualna, lub nie pojawiły się opisy najnowszych funkcjonalności.

Jak zaczęła się historia Fitatu?

Spółka odpowiedzialna za powstanie Fitatu działa na rynku dietetycznym już od 2004 roku. Aplikacja na smartfony zadebiutowała w ubiegłej dekadzie. To narzędzie stworzone przez Polaków – i kiedy tylko się pojawiła, zaczęła rozpieszczać dietujących rodaków. Aktualnie aplikacja Fitatu rozszerza swoją działalność na inne kraje, a celem twórców jest po prostu zawojowanie całego świata.

Co aplikacja Fitatu wniosła do świata diety?

Misja Fitatu to pomóc ludziom w dbaniu o siebie dzięki kontroli nad żywieniem. Żadna to tajemnica, że odpowiednia ilość kalorii i makroskładników jest podstawą dobrej formy.

Dopóki nie pojawiły się praktyczne narzędzia na smartfony, trzeba było kontrolować dietę przy użyciu książek z tabelami kalorii, ręcznych kalkulatorów i zeszytów z notatkami. Mozolne, zniechęcające – nic dziwnego, że początkującego dietowicza szybko opuszczała motywacja.

Aplikacja Fitatu ułatwia świadome odżywianie dosłownie w każdym aspekcie. Zmiany nawyków żywieniowych są wystarczająco trudne i bez manualnych trudności. Kilka machnięć palcem i dietujący ma swoje posiłki rozpisane czarno na białym.

Wyszukiwanie w aplikacji fitatu bigos i ziemniaki
Dania kuchni polskiej, dania gotowe, nieprzetworzona żywność, smaczki z sieciowych restauracji – w Fitatu jest praktycznie wszystko.

Czy Fitatu jest darmowe?

Aplikacja Fitatu jest darmowa i w takiej wersji dostarcza wszystkich funkcji niezbędnych do realizacji kluczowych założeń diety. Jeżeli chcesz po prostu kontrolować kalorie i makroskładniki, za darmo dostaniesz do tego kompletne narzędzie.

Istnieje również płatny plan Fitatu. Aplikacja w wersji Premium oraz Premium+AI dowozi dodatkowe funkcje, przydatne konkretnym osobom.

W jaki sposób działa to narzędzie?

Fitatu działa dzięki bazie danych o produktach spożywczych dostępnych na polskim (i nie tylko) rynku spożywczym. Tworzą ją sami użytkownicy. Każdy korzystający z programu może przyłożyć się do rozwijania bazy już teraz liczącej ponad milion produktów.

Użytkownicy wpisują do aplikacji dokładne nazwy produktów. Uzupełniają kluczowe informacje – kalorie i makroskładniki, na podstawie powszechnie znanych wartości (w przypadku produktów nieprzetworzonych, bez etykiet) bądź na podstawie tabeli wartości odżywczych zamieszczonych przez producenta na opakowaniu. Po uzupełnieniu najważniejszych rubryk produkt jest dodawany do bazy i widoczny dla wszystkich innych użytkowników narzędzia.

Ta baza to jedna wielka mobilna tabela kalorii i makroskładników ponad 90% produktów dostępnych w polskich sklepach. Codziennie są dodawane setki kolejnych pozycji.

Korzystając z bazy, wpisujesz do osobistego dzienniczka dietetycznego wszystko, co zjadasz. Podajesz, ile danego produktu zjadłeś. To wszystko – wybierz żywność, uzupełnij gramaturę, a aplikacja policzy kaloryczność i makro. Wybrane produkty grupujesz w posiłki – śniadanie, II śniadanie, obiad, przekąskę, kolację.

baza i dodawanie produktu w aplikacji fitatu
Czasami w aplikacji trzeba się naszukać… ale prawie zawsze poszukiwania kończą się sukcesem ;). Jeśli tym razem tak nie będzie, pomóż Fitatu się rozwinąć – po prawej sekcja z dodawaniem produktów.

Jakie funkcje są w darmowej wersji aplikacji?

Darmowa wersja aplikacji służy jako kompleksowy dziennik dietetyczny. Dzięki niej możesz:

  • – dokładnie liczyć kalorie i makroskładniki w każdym posiłku,
  • – układać posiłki na przyszłość,
  • – obliczyć swoje zapotrzebowania w zależności od celu diety,
  • – monitorować spożycie wody,
  • – notować zmiany wagi,
  • – wyszukiwać produkty po kodach kreskowych dzięki skanerowi,
  • – zapisywać treningi.

Co dostajesz w wersji Fitatu Premium?

Prawdziwa zabawa z aplikacją Fitatu zaczyna się po wykupieniu opcji Premium. Zaraz po opłaceniu abonamentu otrzymujesz dostęp do:

  • – tysięcy przepisów z policzonymi kaloriami i makroskładnikami, możesz je samodzielnie modyfikować,
  • – podsuwania sugestii posiłków, które spełniają dzienne założenia kalorii/makroskładników,
  • – wyszukiwania przepisów po produktach, które masz w lodówce,
  • – gotowych jadłospisów,
  • – automatycznego tworzenia listy zakupów,
  • – kilka opcji postu przerywanego (intermittent fasting),
  • – wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych,
  • – liczenia węglowodanów netto,
  • – ustawiania różnych celów makroskładnikowych i kalorycznych na poszczególne, co umożliwia np. rotowanie węglowodami w dni treningowe/nietreningowe,
  • – wskaźnika zawartości cholesterolu,
  • – wersji Fitatu na komputery,
  • – wigdetu na ekran smartfona,
  • – synchronizacji z większą liczbą aplikacji fitnessowych.

podsumowania oraz notatki w fitatu premium
W Fitatu możesz robić notatki na temat bieżącego samopoczucia oraz śledzić postępy w dłuższym okresie. Po prawej stronie widzisz przykładowe podsumowanie tygodnia.

Premium+AI czyli co?

Istnieje jeszcze wersja Fitatu Premium+AI. Zawiera ona funkcję szacowania kaloryczności gotowych dań, np. w restauracji. Przydatna dla osób, które często stołują się poza domem. Wystarczy wpisać w miarę dokładną nazwę potrawy, np. kotlet mielony wieprzowy z ziemniakami, masłem i surówką z buraków.

W tej aplikacji ludzie wprowadzali składniki na wagon kotletów mielonych, tonę ziemniaków z masłem i trzy tony surówki z buraków. Ręcznie liczyli kaloryczność samodzielnie przygotowywanych potraw podobnych do tej, którą zjadłeś na obiedzie u mamy. Dzięki tym informacjom AI Fitatu całkiem nieźle radzi sobie z szacowaniem kaloryczności i makro przeciętnego dania.

Ile kosztuje aplikacja Fitatu Premium?

Na dzień 11 stycznia 2024 roku, cena za Fitatu Premium i Fitatu Premium+AI wynosi odpowiednio 40 i 50 złotych miesięcznie. Dużo? Spokojnie! Na wersje Premium ciągle pojawiają się promocje! W chwili publikacji działa promocja z okazji Dnia Wegetarian. Premium można wyrwać za 8,33 zł miesięcznie, a Premium+AI za 10 zł miesięcznie. Brzmi bardziej zachęcająco? 😉

  • – Najtaniej wychodzi wtedy, gdy płacimy za subskrypcję odnawianą co roku (płatność dzisiaj na 12 miesięcy, za rok subskrypcja automatycznie się przedłuży i pobierze pieniądze z karty).
  • – Nieco drożej, gdy kupujemy Premium na dokładnie rok (płatność dzisiaj na 12 miesięcy, po roku tracisz dostęp do funkcji Premium, musisz ręcznie wykupić kolejną subskrypcję).
  • – Jeszcze drożej wypada premium kupowane w comiesięcznej subskrypcji (co miesiąc pobierana kwota za 30 dni).
  • – Najdroższą opcją jest wykupienie Fitatu Premium na równo jeden miesiąc.

Na spokojnie pobierz Fitatu. Aplikacja w darmowej wersji może Cię przekonać do zakupu Premium. Przetestuj i w razie potrzeby po prostu poczekaj na promocję.

Czy Fitatu Premium się opłaca?

Naszym zdaniem – piszemy to jako stali użytkownicy wersji Premium – tak. Dorywając wariant na promocji i płacąc z góry za rok, miesięczna stawka to dosłownie grosze dziennie. W zamian dostajesz sporo kulinarnych inspiracji oraz opcji mniej i bardziej przydatnych (ale na pewno ciekawych).

Po pobraniu Fitatu – jak korzystać?

Aplikacja Fitatu jest do pobrania bezpłatnie w sklepie Google Play i App Store.

Jednym z największych plusów zabawy z Fitatu jest intuicyjność. Obsługa nie nastręcza problemów nawet osobom mało zorientowanym w tajnikach smarfonów. Poniżej przedstawiamy istotne funkcjonalności programu.

Uwaga: układając swój plan żywienia nie sugeruj się żadnymi wartościami kalorii / makroskładników / pomiarów ciała / kompozycji dań, widocznymi na poniższych zrzutach ekranu. Wszystkie wartości wprowadzone przez nas do Fitatu mają na celu wyłącznie zademonstrowanie działania omawianych funkcjonalności.

Przedstaw się!

Kiedy pierwszy raz wejdziesz w Fitatu, aplikacja zapyta Cię o:

  • – wagę,
  • – wzrost,
  • – płeć,
  • – poziom aktywności fizycznej,
  • – cel dietetyczny – schudnięcie, przytycie, utrzymanie wagi,
  • – jeśli wybierzesz schudnięcie lub przytycie – jaką wagę chcesz osiągnąć i ile dajesz sobie na to czasu.

Na podstawie tych informacji program oszacuje Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, optymalne makro i dostosuje je do celu sylwetkowego. Wskaże Ci również zapotrzebowanie na wodę w przeliczeniu na szklanki.

Zrób rekonesans

Rozejrzyj się po bazie – jest co przeglądać! Poszukaj produktów, które najczęściej jesz. Pododawaj je do posiłków za pomocą ikony plusika. Pobaw się gramaturami. Zwróć uwagę, jak w miarę dodawania i odejmowania produktów do dzienniczka zmienia się wykres makroskładników widoczny u samego dołu. Dotknij wszystkich ikon i opcji – to narzędzie ma tyle funkcji, że po prostu nie sposób opisać wszystkiego w stu procentach.

Zaplanuj, jak chcesz jeść

W ustawieniach aplikacji możesz wybrać ilość posiłków i godziny, a także ustawić przypomnienie o porach jedzenia. Dostępne jest równiez przypomninanie o piciu wody w ciągu dnia.

intermittent fasting w fitatu przykładowy
Praktykujesz post przerywany? W Fitatu możesz skorzystać z czterech systemów. Wykres w aplikacji będzie Ci pokazywał, w której fazie postu aktualnie jesteś.

Skomponuj posiłek

Idź do kuchni i zrób sobie kanapkę taką jak najbardziej lubisz. Z jedną różnicą! Wykorzystaj wagę kuchenną, zważ każdy składnik i wpisz go do Fitatu. Aplikacja wskaże, ile dokładnie kalorii ma Twoja kanapka.

Narzędzie potrafi okreslać kaloryczność oraz makro na podstawie plasterków, łyżeczek, szklanek i innych niematematycznych miar. Pamiętaj tylko, że bez znajomości dokładnej gramatury możliwe jest tylko szacunkowe liczenie. Na Twoim miejscu zainwestowalibyśmy w wagę kuchenną – przyda się!

Aplikacja zapamiętuje Twoje preferencje żywieniowe i ułatwia wyszukiwanie produktów często jedzonych w ramach konkretnego posiłku. Mozolne przetrzepywanie bazy jest konieczne przy pierwszym wprowadzaniu wybranego produktu ;).

Zabierz Fitatu na zakupy

Wykorzystaj skaner kodów w apce do szybkiego wyszukiwania produktów w bazie. Idziemy o zakład, że każdy produkt jaki zeskanujesz w supermarkecie, będzie tam już dokładnie opisany.

A jeżeli jakimś cudem nie… to możesz go dodać samodzielnie! Przepisz dane z tabeli wartości odżywczych na etykiecie i dołóż cegiełkę do rozwijania narzędzia. Uwaga na gramatury – łatwo się pomylić przy wpisywaniu.

Fitatu skaner przykład szukania
Przykład – skanowanie kodu paczki wiórek kokosowych. Aplikacja odnalazła właściwy produkt.

Uwzględnij w Fitatu swoją aktywność

Każdego dnia możesz wpisać w Fitatu co i ile trenowałeś, by mieć lepszy wgląd w dzienny bilans kaloryczny. Istnieje również opcja połączenia programu z zewnętrzną aplikacją fitnessową, np. Google Fit czy Strava.

ćwiczenia i aplikacje treningowe w fitatu
Fitatu zna przeróżne ćwiczenia, także treningi influencerek. Masz sportowego smartwatcha? Połączy się z nim!

Sprawdź propozycje posiłków z wersji Premium

Jeżeli zdecydujesz się na zakup wersji Premium lub Premium+AI, koniecznie zajrzyj do bazy przepisów! Są tam aktualnie ponad 2 tysiące dań opracowanych przez użytkowników. Wszystko policzone, z dokładnymi instrukcjami.

Kiedy wybierzesz posiłek, zostanie on dodany do dniowej rozpiski tak jakbyś dodawał ręcznie każdy składnik. Możesz więc dowolnie modyfikować składniki przepisów, a aplikacja uwzględni to obliczając kalorie i makro posiłku.

przepisy z fitatu premium przykładowe tosty
Wybraliśmy tosty francuskie z pieczarkami. Wszystko jest rozpisane – posiłek doda się do Twojej rozpiski składnik po składniku.

A może gotowy jadłospis z Fitatu Premium?

Nie masz pomysłu na to, jak jeść? Zainspiruj się gotowymi jadłospisami – wybierz, a otrzymasz coś w rodzaju planu dietetycznego z wyborem dań. Dostajesz kaloryczne widełki, wybierasz mieszczącą się w nich potrawę na dany posiłek.

Do dyspozycji jest aktualnie 7 wariantów jadłospisu:

  • – zbalansowany
  • – wysokobiałkowy
  • – bezlaktozowy
  • – bezglutenowy
  • – ketogeniczny
  • – wegetariański
  • – ograniczający cukier.

Tak jak z każdym przepisem, dania możesz modyfikować.

Oczywiście, taki jadłospis nie zastąpi indywidualnej diety rozpisanej przez dietetyka… Ale i tak radzi sobie nieźle! Z pewnością nie będziesz się nudził dzięki tak obszernej bazie przepisów i nieskończonych opcji modyfikacji.

fitatu aplikacja w wersji premium - jadłospis wysokobiałkowy
Wybraliśmy jadłospis wysokobiałkowy. Na II śniadanie możemy zjeść 151-351 kcal, a aplikacja podsuwa konkretne przepisy mieszczące się w tych widełkach i założeniach diety.

Czy Fitatu dobrze liczy zapotrzebowanie?

Obliczając zapotrzebowanie kaloryczne na podstawie danych o wadze, wzroście, płci i aktywności użytkownika, aplikacja Fitatu korzysta ze wzoru FAO/WHO. To wzór powszechnie używany, sprawdzony, czysta nauka. Wzór umożliwia obliczenie tzw. zera kalorycznego, czyli możliwie najdokładniejszego oszacowania, ile kalorii dziennie spala Twoje ciało.

W zależności od tego, jaki cel ustawisz w aplikacji, Fitatu dostosuje do Ciebie kaloryczność. Chcesz przytyć? Zasugeruje Ci, by jeść odpowiednio więcej. Odchudzasz się? Narzuci deficyt kaloryczny – im szybsze ma być osiągnięcie celu, tym mniej pozwoli Ci jeść. Obliczenia są zgodne z aktualną wiedzą dietetyczną. Wykorzystanie Fitatu do wyznaczenia zapotrzebowania nie różni się od korzystania z innych kalkulatorów przemiany materii.

Trzeba zaznaczyć, że żaden wzór nie policzy zapotrzebowania kalorycznego doskonale co do jednej kalorii. Wszystkie matematyczne formuły wykorzystywane w dietetyce mają na celu wyłącznie szacowanie – jak najbliższe prawdzie, ale wciąż szacowanie.

Samodzielne ustawianie celów

W ustawieniach aplikacji możesz własnoręcznie ustawić, ile kalorii i makroskładników zamierzasz spożywać. Chcesz być na diecie wysokobiałkowej? Ketogenicznej, czy wręcz przeciwnie, wysokowęglowodanowej? Aplikacja Ci na to pozwoli. Pozwoli także realizować założenia indywidualnego planu dietetycznego przygotowanego przez trenera.

Fitatu nie powstrzyma Cię od narzucenia sobie zbyt restrykcyjnej diety. Minimalna kaloryczność diety możliwa do wybrania to 1000 kcal, a to o wiele za mało dla dorosłej osoby!

Plus dla Fitatu, że dolny limit w ogóle się pojawił – niektóre aplikacje liczące kalorie pozwalają na dowolne głodówki…

Czy Fitatu dobrze liczy kalorie?

Bazie Fitatu można ufać w, powiedzmy, 70-ciu procentach. Urywamy po 10% za 3 fakty:

  • Jako iż bazę tworzą użytkownicy, zdarza im się popełniać błędy przy wprowadzaniu produktów. Baza jest co prawda moderowana, ale zespół fizycznie nie jest w stanie nadążyć za szybkością dodawania kolejnych produktów.
  • W bazie pojawiają się produkty poddane obróbce termicznej, np. ugotowany ryż. 100 gramów suchego ryżu to około 360 kcal, a 100 gramów ryżu ugotowanego (a więc nasiąkniętego wodą) to około 130 kcal. Trzeba zwracać uwagę na to, którą pozycję spod nazwy ryż wybierasz – łatwo się pomylić.
  • W przypadku dań gotowych i rzeczy z restauracji, wartości są szacunkowe. By mieć pewność co do kaloryczności i makro, trzeba zważyć osobno każdy składnik potrawy jeszcze przed obróbką termiczną… Czasem trafi Ci się mniej mięsa w pierogach z Lidla, więc ich rzeczywista kaloryczność będzie nieco niższa. A gdy kasjer na stacji paliw hojniej naleje majonezu do hot-doga, danie będzie w rzeczywistości bardziej kaloryczne.

Gotując samodzielnie, z nieprzetworzonych produktów ważonych przed obróbką termiczną, uważnie czytając, możesz ufać Fitatu. Jeśli cokolwiek wzbudza Twoje wątpliwości – każdą kaloryczność i rozkład makro warto dodatkowo wygooglować.

przykłady produktów z bazy fitatu
W bazie panuje lekki chaos – trzeba dokładnie czyta,ć gramatury i nazwy produktów.

Czy ktoś schudł z Fitatu?

Tysiące osób. Ba – dziesiątki, a może nawet setki tysięcy. Z narzędzia zaczerpnęło do tej pory ponad 15 milionów osób, a przecież do kontrolowania diety z reguły skłania ludzi chęć schudnięcia. Z Fitatu korzystają trenerzy, fit-influencerzy, podopieczni dietetyków, lekarze i inni ludzie, którzy zjedli zęby na żywieniu.

Liczenie kalorii jest na ten moment najskuteczniejszą znaną strategią odchudzania. Aplikacja Fitatu umożliwia bezwysiłkowe, dokładne wypełnianie jej. Oczywiście, że niejeden dzięi temu schudł!

Aplikacja nie tylko do odchudzania!

Dzięki korzystaniu z tej aplikacji dietetycznej osiągniesz znacznie więcej, niż utratę zbędnych kilogramów (jeżeli je masz). Z Fitatu można korzystać do dowolnych celów dietetycznych.

  • Budowa masy mięśniowej. Proces budowania wymaga nadwyżki kalorycznej i podwyższonej podaży białka. Z Fitatu łatwo przypilnujesz obu czynników.
  • – Regularne jedzenie. Dzięki narzędziu rozplanujesz posiłki, ustawisz im konkretną godzinę i przypomnienia. Unikniesz w ten sposób długich odstępów między posiłkami, powodujących napady apetytu. Po prostu nie zapomnisz, że teraz czas coś przekąsić.
  • Nauka rozsądnego podejścia do diety. Aplikacja czarno na białym pokaże Ci, że dieta nie musi być w stu procentach czysta, by trzymać linię. Masz ochotę na batona? Wyszukaj go w bazie i sprawdź, czy zmieści się w makro!
  • – Nauka o bilansowaniu posiłków. Aplikacja Fitatu na bieżąco liczy kaloryczność i makro każdego posiłku osobno. Możesz łatwo przypilnowac, by znalazły się w nich i białko, i tłuszcze, i węglowodany w odpowieniej ilości.
  • – Nabywanie świadomości żywieniowej. Wiedza o kaloryczności i makro popularnych produktów przydaje się niezależnie od aktualnej masy ciała i sylwetkowego celu. Choćby po to, by zapobiegać wymykaniu się wagi spod kontroli – w czasach wszechobecnej przetworzonej żywności naprawdę o to łatwo.
  • – Planowanie posiłków. Zamiast zastanawiać się w biegu co chcę dziś na obiad, zaplanuj sobie cały tydzień w trakcie wolnego wieczoru. Planując posiłki z wyprzedzeniem znacznie łatwiej utrzymać postanowienie o zdrowszym trybie życia.
  • – Niemarnowanie żywności. Planowanie jadłospisu ułatwia robienie zakupów w ilości w sam raz. Fitatu Premium podsunie Ci nawet sugestie, co możesz zrobić ze składników aktualnie leżących w lodówce.

nawyki i kontrola wagi w aplikacji screenshot
Apka ma moduł z wyzwaniami prowadzącymi do dobrych nawyków. Pozwala także na śledzenie zmian w masie ciała na przestrzeni długiego okresu.

Jesteś zadowolony ze swojej sylwetki? Świetnie! Gdy nie chcesz jej zmieniać, wystarczy ustawić w Fitatu cel na utrzymanie wagi. Wciąż możesz korzystać z pozostałych punktów listy benefitów.

A jeśli nie Fitatu…

Nie tylko Fitatu – aplikacja ma konkurencję!

Omawiana aplikacja nie jest jedynym narzędziem do kontroli diety, z jakim zetkniesz się w sklepach z aplikacjami. Najpopularniejszymi konkurentami Fitatu są:

  • Yazio
  • – MyFitnessPal
  • – FatSecret
  • – DiabScale (zwłaszcza dla cukrzyków).

Jeżeli z jakichś przyczyn Fitatu Ci się nie spodoba, każdą z tych czterech innych aplikacji możesz pobrać za darmo. Posiadają także rozbudowane wersje premium.

Podsumowanie i uwagi

Weźmy w telegraficzny skrót wszystko, czego dowiedziałeś się z tego artykułu.

  • – Fitatu to aplikacja licząca kalorie i makroskładniki na podstawie bazy produktów tworzonej przez użytkowników.
  • – Podaj prawdziwe parametry waga / wzrost / płeć / aktywność, a aplikacja zgodnie z naukowymi wzorami oszacuje Twoje zapotrzebowanie. Jeżeli nie jesteś pod kontrolą trenera/dietetyka, możesz zdać się na sugestie narzędzia.
  • – Parametry oraz swoje cele możesz w każdej chwili zmienić w sekcji ustawień.
  • – Najlepiej sprawdza się gdy gotujesz samodzielnie, z nieprzetworzonych produktów – wtedy wszystko ważysz na wadze kuchennej i składnik po składniku wpisujesz danie do aplikacji.
  • – Wersja Premium i Premium+AI to m.in. baza przepisów, kreator jadłospisu, sugestie posiłków i układanie listy zakupów.
  • – Obsługi najłatwiej nauczyć się w praktyce – na szczęście jest ona bardzo intuicyjna.
  • – Szacowanie zapotrzebowania kalorycznego jest zadowalająco trafne.
  • – Z Fitatu możesz skorzystać niezależnie od celów sylwetkowych.
  • – Baza jest dosyć chaotyczna, więc trzeba zachować czujność dodając kolejne produkty – zwłaszcza jeśli aktualnie nie masz pojęcia o kaloriach i makroskładnikach.
  • – Jeśli jakaś wartość odżywcza budzi Twoje wątpliwości, sprawdź ją w Internecie – Fitatu nie jest nieomylne, bo tworzą je zwykli użytkownicy.
  • – Na Fitatu Premium często są świetne promocje.

To co – przetestujesz Fitatu u siebie?


Aplikacja Fitatu to bez dwóch zdań jedno z najlepszych narzędzi dietetycznych dostępnych obecnie na globalnym rynku. Nie dziwi, że zyskała taką popularność w naszym kraju. I chociaż apka nie jest doskonała, pomaga odmienić odżywianie, sylwetkę i zdrowie o 180 stopni. Możesz ją wypróbować całkowicie za darmo – wystarczy pobrać, uzupełnić o swoje dane i zacząć korzystać.

Mogą Ci się spodobać

Najlepsze fit przekąski dla osób dbających o linię

Data aktualizacji 30.10.2024

Przeczytasz w 5 minut

Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na zdrowy tryb życia, co […]

Jak diabetyczna dieta pudełkowa w Kielcach wspomaga leczenie cukrzycy?

Data aktualizacji 20.09.2024

Przeczytasz w 3 minut

Chorujesz na cukrzycę? Pamiętaj, że zbilansowane menu wpływa bezpośrednio na […]

Masło orzechowe na masę oraz redukcję – co daje i jakie wybrać?

Data aktualizacji 28.08.2024

Przeczytasz w 5 minut

Orzechowe smarowidło to jeden z tych produktów, których jeszcze kilka […]

Ile białka ma kurczak? Pierś, udka, skrzydełka

Data aktualizacji 16.05.2024

Przeczytasz w 4 minut

Nie istnieje bardziej kulturystyczne danie, niż kurczak z ryżem. Na […]

Zalety i wady kuracji oczyszczających

Data aktualizacji 28.03.2024

Przeczytasz w 4 minut

Od lat moda na zdrowe odżywianie przewija się przez nasze […]

Co zrobić z białek? 15 propozycji

Data aktualizacji 08.02.2024

Przeczytasz w 13 minut

Po ostatnim gotowaniu zostało Ci kilka białek jaj? Schowaj je […]

Aplikacje do liczenia kalorii – 6 najlepszych propozycji

Data aktualizacji 01.02.2024

Przeczytasz w 18 minut

Aplikacje do liczenia kalorii na stałe weszły do fit-codzienności osób […]

Fitatu – praktyczny poradnik korzystania. Poznaj aplikację od A do Z

Data aktualizacji 11.01.2024

Przeczytasz w 14 minut

Fitatu to aplikacja do liczenia kalorii i makroskładników, która obecnie […]

Czy czekolada jest zdrowa? Gorzka i inne – cała prawda!

Data aktualizacji 04.01.2024

Przeczytasz w 9 minut

Czy czekolada jest zdrowa? To kwestia bardziej kontrowersyjna, niż mogłoby […]

Dieta paleo od A do Z. Czy takie jedzenie ma sens?

Data aktualizacji 28.11.2023

Przeczytasz w 10 minut

Dieta paleo należy do najpopularniejszych styli odżywiania w ostatnich latach. […]

Co jeść na śniadanie, by było zdrowe, smaczne i sycące? Poradnik

Data aktualizacji 21.11.2023

Przeczytasz w 9 minut

Co jeść na śniadanie, by dobrze zacząć dzień i dodać […]

Czy gluten jest szkodliwy? Przeczytaj zanim wykluczysz go z diety!

Data aktualizacji 19.10.2023

Przeczytasz w 8 minut

Czy gluten jest szkodliwy – to pytanie od kilku lat […]

Zdrowe przekąski na wieczór filmowy – 11 banalnie prostych propozycji

Data aktualizacji 25.09.2023

Przeczytasz w 7 minut

Zdrowe przekąski na wieczór, by przy ulubionych filmach zajadać się […]

Metabolizm – co to i co warto o nim wiedzieć? Poznaj swoje ciało!

Data aktualizacji 22.09.2023

Przeczytasz w 12 minut

Metabolizm – co to takiego? O metabolizmie, tudzież przemianie materii, […]

Co zrobić z awokado? 10 zdrowych smakowitych pomysłów

Data aktualizacji 15.09.2023

Przeczytasz w 8 minut

Co zrobić z awokado, by w pełni zrozumieć popularność tego […]

Jedzenie późnym wieczorem – czy wolno, czy tuczy? Badania i praktyka

Data aktualizacji 14.09.2023

Przeczytasz w 10 minut

Jedzenie późnym wieczorem jeszcze kilka lat temu było kategorycznie zakazane. […]

Czy ziemniaki tuczą? A może wręcz przeciwnie? Cała prawda!

Data aktualizacji 07.09.2023

Przeczytasz w 7 minut

Czy ziemniaki tuczą – to pytanie zadaje sobie każdy miłośnik […]

Źródła wapnia – 10 najlepszych. Jak wkomponować je do diety?

Data aktualizacji 28.08.2023

Przeczytasz w 7 minut

Pij mleko, będziesz wielki  – tak przed laty zachęcano dzieci […]

Dieta dla mężczyzn – zasady. Obalamy mity!

Data aktualizacji 23.08.2023

Przeczytasz w 10 minut

Dieta dla mężczyzn ma wpływ nie tylko na sylwetkę. To, […]

Co pić żeby schudnąć? Nie tylko wodę! Lista odchudzających napojów

Data aktualizacji 10.08.2023

Przeczytasz w 12 minut

Co pić, żeby schudnąć, czuć się świetnie i zdrowo? Mimo […]

Czy alkohol tuczy? Cała prawda

Data aktualizacji 08.08.2023

Przeczytasz w 9 minut

Czy alkohol tuczy – to pytanie spędza sen z powiek […]

Co jeść żeby przytyć? Produkty, potrawy i przykładowe jadłospisy

Data aktualizacji 25.07.2023

Przeczytasz w 13 minut

Co jeść, żeby przytyć skutecznie i zdrowo – to pytanie […]

Jak schudnąć bez diet i liczenia kalorii? Zmień te 13 rzeczy!

Data aktualizacji 21.07.2023

Przeczytasz w 11 minut

Jak schudnąć bez diet, zamieszania z liczeniem kalorii, drastycznych restrykcji […]

Jak przestać podjadać? 12 metod ratujących Twoją dietę

Data aktualizacji 04.07.2023

Przeczytasz w 8 minut

Jak przestać podjadać, gdy już zmobilizujesz się do przejścia na […]

Co jeść w upał? Wyjaśnienie i 10 pomysłów na obiad na upalne dni

Data aktualizacji 29.06.2023

Przeczytasz w 9 minut

Co jeść w upał, czy czuć się lekko mimo wysokiej […]

Za mało kalorii na redukcji – oznaki, że czas zacząć jeść więcej

Data aktualizacji 23.05.2023

Przeczytasz w 6 minut

Redukcja to ten okres, podczas którego, mimo całej posiadanej wiedzy, […]

Jak liczyć kalorie? 10 praktycznych wskazówek

Data aktualizacji 22.05.2023

Przeczytasz w 8 minut

Liczenie kalorii jest najskuteczniejszym sposobem na zmianę sylwetki. Dzisiaj robienie […]

Jak przestać jeść słodycze? 10 sposobów i cała prawda o słodyczach

Data aktualizacji 11.05.2023

Przeczytasz w 11 minut

Słodycze to chyba najbardziej lubiana kategoria żywności, mimo iż wszyscy […]

Dieta kapuściana – na czym polega? Zalety, wady i jadłospis na cały tydzień

Data aktualizacji 13.01.2023

Przeczytasz w 10 minut

Szukasz sposobu na szybkie zrzucenie kilku kilogramów? Popularnym pomysłem ostatnich […]

Jeść przed czy po treningu? Na redukcji i na masie

Data aktualizacji 04.01.2023

Przeczytasz w 4 minut

Dieta to 80% treningowego sukcesu. Bez dbania o swoje żywienie, […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close