Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Diety|Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Data publikacji 29.12.2022

Przeczytasz w 6 minut 140 wyświetleń

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Zbliża się wielki dzień, w którym chcesz wyglądać jak milion dolarów. Przydałoby się zrzucić z 10 kilogramów… ale to już za 14 dni! Co Cię ratuje? Dieta 10 kg w 2 tygodni – jadłospis i ćwiczenia mogą zdziałać cuda.

A może nie mogą? Przeczytaj!

Dieta 10 kg w 2 tygodnie –  jadłospis. Kubeł zimnej wody…

a choćbyś jadł tę zimną wodę, to nie schudniesz takiej liczby.

Przygotowując się do stworzenia tego artykułu, trafiliśmy na sporo porad typu ,,jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg”. Trafiliśmy też na zapewnienia, że przy bardzo rygorystycznej diecie, da się schudnąć właśnie o 10 kilogramów w raptem 14 dni. 

Dobrze, że w poszukiwaniu rady trafiłeś właśnie tutaj.

Apelujemy, żebyś nie wierzył w te obiecujące zapewnienia. Dieta 10 kg w 2 tygodnie, jadłospis odchudzający natychmiastowo, ćwiczenia, suplementy – to wszystko nie ma racji bytu.

Czy oszukaliśmy Cię tytułem ,,dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis?”. Tak. Ale nie bardziej, niż oszukują osoby przekonujące, że ich porady umożliwią Ci taki spadek wagi.

nadmiar tłuszczu na brzuchu u kobiety
To co nie pojawiło się w ciągu 2 tygodni, nie zniknie w 2 tygodnie.

Jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kilo? Realistyczna opcja

Istnieją sposoby, by w 2 tygodnie pozbyć się dziesiątki z wyświetlacza wagi łazienkowej. Waga po 14 dniach może pokazać o 10 kilogramów mniej tylko jeśli:

  • w dzień pierwszego ważenia byłeś objedzony kilkoma kilogramami pokarmu, opity litrami wody i wszedłeś na wagę przed pójściem do toalety. Jeśli w następnych dniach spuścisz z organizmu ten balast, liczba na wadze może zaszaleć.
  • miałeś kolosalne problemy z retencją wody. Kolosalne. Nogi spuchły Ci tak, że nie mogłeś chodzić. Takie coś zdarza się tylko przy bardzo poważnych problemach hormonalnych i wymaga umówienia się do lekarza.
  • zważyłeś się stojąc w grubych ubraniach i ciężkich butach (najlepiej granach), po sutym jedzeniu. I najlepiej z dzieckiem na plecach. Dieta 10 kg w 2 tygodnie? Jadłospis nie będzie potrzebny. Wystarczy rozebrać się do bielizny.
  • waga się zepsuła. 10 kg w 2 tygodnie wchodzi w grę, gdy bateria wagi jest na wyczerpaniu.

Jak schudnąć w 2 tygodnie o 10 kilogramów? Zepsucie wagi łazienkowej wydaje nam się najlepszym pomysłem, a przede wszystkim realnym do zrobienia. W żadnym z tych przypadków nie schudniesz realnych 10-ciu kilogramów. Ani z tłuszczu, ani z mięśni.

stopy kobiet stojącej na wadze
Waga łazienkowa nie pokazuje, co naprawdę zrzuciłeś – to tylko puste liczby.

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis według osób którym się udało…

W Sieci znajdziesz relacje prywatnych osób, które schudły 10 kilogramów w 2 tygodnie. Zawsze jednak ich zmiana na wadze wynikała ze spuszczenia nadmiaru wody lub pozbycia się treści jelitowej. Same mogą nie wiedzieć, z czego schudły te 10 kg w 2 tygodnie. Wiedzą tylko, że schudły. 

Dzieląc się swoimi doświadczeniami nie chcą zrobić nic złego, ale, niestety, powielają mity, że zrzucenie 10 kilogramów realnej wagi w 14 dni jest możliwe. W żadnym wypadku nie przypisujemy im złych intencji.

10 kg w 2 tygodnie może spaść, jeśli np. pijesz dużo alkoholu i nagle go odstawisz. Alkohol powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Po rezygnacji z niego, nadmiar wody zejdzie. Jeśli do kompletu zaczniesz mniej jeść i nie będziesz miał zaparć, a Twoja ogólna masa ciała jest wysoka (duże ciało może gromadzić równie dużo wody), to taka rewolucja jest możliwa. W żadnym wypadku jednak, te 10 kg w 2 tygodnie nie jest kilogramami Twojego ciała, a wyłącznie płynów.

Dlaczego upieramy się, że odpowiedź na pytanie jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg brzmi co najwyżej: spuścić bardzo dużo wody? Bo możliwości zrzucenia takiej ilości tłuszczu i tkanki mięśniowej przeczy fizyka. 

Spójrz na absurdalny (tak jak pomysł prawdziwego schudnięcia 10 kilo w 14 dni) przykład poniżej.

Dieta 10 kg w 2 tygodnie-  jadłospis. Trochę obliczeń na przykładzie

Odrobina matematyki będzie nam potrzebna do obalenia absurdu pomysłu schudnięcia 10 kg w 2 tygodnie.

1 kilogram tłuszczu to około 8000 kcal.

Średnie zapotrzebowanie kaloryczne dorosłej osoby to 2000 kcal (u kobiet, u mężczyzn 2500 kcal, ale tym razem przyjmijmy mniejszą wartość). Trenując po kilka godzin dziennie możesz spalić dodatkowo około 1000 kcal. To gigantyczna ilość – tak trenują wyczynowi sportowcy. Załóżmy, że na te 2 tygodnie weźmiesz urlop, żeby mieć więcej czasu i zostaniesz niesamowitym sportowym świrem.

No dobrze. Zapotrzebowanie 2000 kcal + 1000 kcal z wysiłku fizycznego. Spalasz 3000 kcal dziennie. Nie jesz nic, żyjesz na samej wodzie. Zapewniamy, że nie ma bardziej niskokalorycznej diety, niż kompletna głodówka.

Przez 2 tygodnie, dzień w dzień, jesteś o 3000 kcal na minusie. 14 dni, 3000 kcal każdego. To daje 42000 kcal, czyli 5,25 kg tłuszczu. 

Zakładając, że spalasz tylko tłuszcz (co byłoby niemożliwe – taką dietą zniszczyłbyś mięśnie, ale na chwilę o tym zapomnijmy), zrzucisz koło 5 kilogramów. Optymistycznie zakładamy, że po kilku dniach takiej kuracji nie kończysz w szpitalu. 

Na początku, spadnie Ci też kilka kilogramów wody, a w brzuchu nie będzie ważącej swoje treści jelitowej. Musisz jednak wiedzieć, że odcięcie od jedzenia oraz chora ilość ćwiczeń, uruchamia w organizmie reakcje obronne. Jedną z nich jest magazynowanie płynów. Tak więc, trudno powiedzieć, ile wodnych kilogramów ubędzie Ci po 2 tygodniach.

Zatrzymywanie płynów jako reakcja obronna organizmu, to także przyczyna tego, że u niektórych osób waga stoi mimo bardzo niskokalorycznych diet. Ciało zamienia się wtedy w gąbkę. Pochłania dosłownie kilogramy płynów.

Już widzisz absurd? Schudnięcie prawdziwych 10 kilogramów w 2 tygodnie jest fizycznie niemożliwe. Człowiek nie jest w stanie wydać tyle energii w ciągu kilkunastu dni, żeby uzbierała się dwucyfrowa liczba. Nawet jeśli będziesz palił i tłuszcz, i mięśnie, przez 2 tygodnie nie wyjdzie z tego 10 kilogramów. 

jak schudnąć w  2 tygodnie 10 kg - trenujący mężczyzna
Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis to czysta woda i ćwiczenia od rana do wieczora. Nawet to jednak nie gwarantuje sukcesu.

Jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg bez jo-jo?

Dieta 10 kg w 2 tygodnie? Jadłospis umożliwiający taką utratę tłuszczu nie istnieje. Możesz pozbyć się z organizmu wody, możesz zwalczyć zaparcia, by kilogramy nie zalegały w jelitach. Te kilogramy wrócą jednak jeszcze szybciej, niż zniknęły. Dlatego, że nie zniknęły z realnego ciała, a wyłącznie z płynów i treści jelitowej, które dostarczysz organizmowi zaraz po skończeniu diety.

Efekt 10 kg w 2 tygodnie nie będzie prawdziwy. Nie będzie też zdrowy. Z największym prawdopodobieństwem, po kilku dniach odchudzająca przygoda skończy się pod kroplówką. Nie rób sobie tego.

A więc co robić?

Jesli zależy Ci na szybkim spadku wagi:

  • włącz do diety więcej błonnika. Owoce i warzywa usuną nadmiar treści jelitowej zalegającej w brzuchu. 
  • ogranicz sól. Sól zatrzymuje wodę w organizmie. Zmniejsz jej ilość w diecie, a z dnia na dzień pozbędziesz się obrzęków.
  • pij minimum 2 litry wody. Dzięki temu, ciało nie będzie magazynowało płynów na zapas. 
  • ćwicz z umiarkowaną intensywnością. Nie stresuj organizmu gigantycznym wysiłkiem, bo efekt treningów może być wręcz odwrotny.
  • wysypiaj się. Ciało reaguje zatrzymywaniem wody również na niewyspanie.

Tyle możesz zrobić przez 2 tygodnie – spuścić nadmiar wody i oczyścić jelita z zalegającego jedzenia. Brzuch stanie się wtedy bardziej płaski. Niemniej, tkanka tłuszczowa ledwo drgnie. Odchudzanie to długotrwały proces, wymagający zmiany nawyków na zawsze. 


Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, ćwiczenia, suplementy… równie dobrze można od razu sięgnąć po magię. Taka dieta musiałaby zakrzywiać prawa fizyki, a jeszcze się taki nie narodził, który by tego dokonał! 10 kg w 2 tygodnie jest możliwe tylko przy wysokiej masie ciała, a równocześnie bardzo dużym nagromadzeniu wody i treści jelitowej w organizmie.

Jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg? Skup się na poprawie trawienia oraz prawidłowym nawodnieniu. To jest w stanie wizualnie wpłynąc na Twoja sylwetkę w krótkim czasie. Nie rób sobie krzywdy absurdalnymi rozpiskami głodówek i katorgi. I tak nie spalą tłuszczu.

Mogą Ci się spodobać

Dieta kapuściana – na czym polega? Zalety, wady i jadłospis na cały tydzień

Data publikacji 13.01.2023

Przeczytasz w 10 minut 88 wyświetleń

Szukasz sposobu na szybkie zrzucenie kilku kilogramów? Popularnym pomysłem ostatnich […]

Jeść przed czy po treningu? Na redukcji i na masie

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 115 wyświetleń

Dieta to 80% treningowego sukcesu. Bez dbania o swoje żywienie, […]

Ile kalorii na masę trzeba jeść, by budować mięśnie?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 141 wyświetleń

Do zbudowania imponującej muskulatury niezbędna jest nadwyżka kaloryczna. Trzeba jednak […]

Jaki makaron na diecie – podpowiadamy 

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 58 wyświetleń

Uważa się, że makaron na diecie nie jest dobrym rozwiązaniem. […]

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 141 wyświetleń

Zbliża się wielki dzień, w którym chcesz wyglądać jak milion […]

Posiłki do pracy – 10 zdrowych inspiracji 

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 123 wyświetleń

Zapracowany tryb zycia nie ułatwia kontrolowania diety… Na szczęście, większość […]

Shake białkowy – 10 przepisów bez odżywki [POLICZONE MAKRO]

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 144 wyświetleń

Shake białkowy to najprostszy sposób, by szybko, bez zapychania żołądka, […]

Ujemne kalorie – piękne, ale czy prawdziwe?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 87 wyświetleń

W długiej historii dietetyki, wiele produktów spożywczych reklamowało się jako […]

Dieta po świętach – jak dojść do siebie przed Sylwestrem?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 115 wyświetleń

Miałaś nie objadać się w Boże Narodzenie, a wyszło jak […]

Dieta w święta – jak oszczędzić kalorie? 8 metod by nie przytyć

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 87 wyświetleń

Dieta idzie Ci już całkiem nieźle. Liczysz kalorie, kilka centymetrów […]

Jak jeść płatki owsiane, żeby schudnąć? Czy można na surowo?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 80 wyświetleń

Wiele się mówi o tym, że płatki owsiane pomagają schudnąć. […]

Śniadanie bez węglowodanów – czy jest lepsze od węglowodanowego?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 103 wyświetleń

Sporo się mówi o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek […]

Produkty o wysokim IG – co jeść rozsądnie, by nie mieć wahań cukru?

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 96 wyświetleń

Dłuższe uczucie sytości, brak napadów apetytu, profilaktyka zaburzeń metabolicznych – […]

Jak zmotywować się do diety? 10 porad dla jedzących byle jak

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 65 wyświetleń

Pierwsze skojarzenie ze słowem dieta to oczywiście odchudzanie. Jednakże, w […]

Dieta o niskim indeksie glikemicznym – jak wygląda? 10 prostych zasad jedzenia

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 130 wyświetleń

Dieta o niskim indeksie glikemicznym jest prostsza, niż mogłoby się […]

Co to indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny? Znaczenie dla Twojej diety

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 77 wyświetleń

O IG słyszał chyba każdy, ale mało kto dokładnie zdaje […]

Dieta keto – co jeść, by była skuteczna i zdrowa? 

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 110 wyświetleń

Dieta keto – co jeść, żeby przejście na nią pomogło […]

Dieta ketogenna – dla kogo jest odpowiednia?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 200 wyświetleń

Dieta keto – na czym polega? Jak mogłeś już słyszeć […]

Ile kalorii ma owsianka na mleku i na wodzie?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 232 wyświetleń

Kiedy nie wiadomo, co zjeść, to najlepiej zjeść owsiankę. Różnica […]

Na czym polega dieta keto? Wyjaśnienia od A do Z i badania naukowe

Data publikacji

Przeczytasz w 12 minut 210 wyświetleń

O diecie ketogenicznej słyszeli nawet ci, którzy tematy dietetyczne omijają […]

Ile tłuszczu dziennie powinieneś jeść? Redukcja i masa u obu płci

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 247 wyświetleń

Tłuszcz to równie ważny makroskładnik, co węglowodany i białko. Mimo […]

Ile wody pić dziennie by czuć się dobrze, a ile by schudnąć?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 162 wyświetleń

Bez jedzenia można przeżyć nawet miesiące. Bez snu? Rekord wynosi […]

,,Dlaczego nie mogę schudnąć?” 15 przyczyn – znajdź swoją!

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 217 wyświetleń

Dlaczego nie mogę schudnąć? To najczęstsze pytanie padające w gabinetach […]

Wysokokaloryczne produkty, które warto jeść na redukcji – 10 źródeł wielu dobrych kalorii

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 201 wyświetleń

Bezwzględne cięcie kalorii na redukcji to już przeżytek. Dzisiaj, zamiast […]

Naturalne probiotyki na jelita – 10 najlepszych produktów

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 224 wyświetleń

Jak wspomóc pracę jelit? Dostarczając im najbardziej wartościowej żywności! Nie […]

,,Dlaczego nie mogę przytyć”? 3 przyczyny i rozwiązania!

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 230 wyświetleń

Trudności z przybraniem na wadze są równie poważnym problemem, co […]

Erytrytol – czy jest zdrowy? Badania naukowe

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 220 wyświetleń

Dieta bez cukru? Żaden problem – dzisiaj, erytrytol kupisz nawet […]

Czy ksylitol jest zdrowy? Badania i porównania

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 243 wyświetleń

W ostatnich latach, ksylitol zyskuje coraz większą popularność, jako zamiennik […]

Tanie źródło białka – jak zrobić mięśnie i nie zbankrutować? Kilkanaście opcji

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 235 wyświetleń

Kiedy chcesz zrobić mięśnie, nie musisz wydawać kroci na jedzenie […]

Ile białka ma kurczak? Pierś, udka, skrzydełka

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 250 wyświetleń

Nie istnieje bardziej kulturystyczne danie, niż kurczak z ryżem. Na […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się