Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Odżywianie|Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Data aktualizacji 29.12.2022

Przeczytasz w 6 minut

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Zbliża się wielki dzień, w którym chcesz wyglądać jak milion dolarów. Przydałoby się zrzucić z 10 kilogramów… ale to już za 14 dni! Co Cię ratuje? Dieta 10 kg w 2 tygodni – jadłospis i ćwiczenia mogą zdziałać cuda.

A może nie mogą? Przeczytaj!

Kubeł zimnej wody…

a choćbyś jadł tę zimną wodę, to nie schudniesz takiej liczby.

Przygotowując się do stworzenia tego artykułu, trafiliśmy na sporo porad typu ,,jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg”. Trafiliśmy też na zapewnienia, że przy bardzo rygorystycznej diecie, da się schudnąć właśnie o 10 kilogramów w raptem 14 dni. 

Dobrze, że w poszukiwaniu rady trafiłeś właśnie tutaj.

Apelujemy, żebyś nie wierzył w te obiecujące zapewnienia. Dieta 10 kg w 2 tygodnie, jadłospis odchudzający natychmiastowo, ćwiczenia, suplementy – to wszystko nie ma racji bytu.

Czy oszukaliśmy Cię tytułem ,,dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis?”. Tak. Ale nie bardziej, niż oszukują osoby przekonujące, że ich porady umożliwią Ci taki spadek wagi.

nadmiar tłuszczu na brzuchu u kobiety
To co nie pojawiło się w ciągu 2 tygodni, nie zniknie w 2 tygodnie.

Realistyczna opcja

Istnieją sposoby, by w 2 tygodnie pozbyć się dziesiątki z wyświetlacza wagi łazienkowej. Waga po 14 dniach może pokazać o 10 kilogramów mniej tylko jeśli:

  • w dzień pierwszego ważenia byłeś objedzony kilkoma kilogramami pokarmu, opity litrami wody i wszedłeś na wagę przed pójściem do toalety. Jeśli w następnych dniach spuścisz z organizmu ten balast, liczba na wadze może zaszaleć.
  • miałeś kolosalne problemy z retencją wody. Kolosalne. Nogi spuchły Ci tak, że nie mogłeś chodzić. Takie coś zdarza się tylko przy bardzo poważnych problemach hormonalnych i wymaga umówienia się do lekarza.
  • zważyłeś się stojąc w grubych ubraniach i ciężkich butach (najlepiej granach), po sutym jedzeniu. I najlepiej z dzieckiem na plecach. Dieta 10 kg w 2 tygodnie? Jadłospis nie będzie potrzebny. Wystarczy rozebrać się do bielizny.
  • waga się zepsuła, albo bateria jest na wyczerpaniu.

Zepsucie wagi łazienkowej wydaje nam się najlepszym pomysłem, a przede wszystkim realnym do zrobienia. W żadnym z tych przypadków nie schudniesz realnych 10-ciu kilogramów. Ani z tłuszczu, ani z mięśni.

stopy kobiet stojącej na wadze
Waga łazienkowa nie pokazuje, co naprawdę zrzuciłeś – to tylko puste liczby.

Co z tymi, którym się udało?

W Sieci znajdziesz relacje prywatnych osób, które schudły 10 kilogramów w 2 tygodnie. Zawsze jednak ich zmiana na wadze wynikała ze spuszczenia nadmiaru wody lub pozbycia się treści jelitowej. Same mogą nie wiedzieć, z czego schudły te 10 kg w 2 tygodnie. Wiedzą tylko, że schudły. 

Dzieląc się swoimi doświadczeniami nie chcą zrobić nic złego, ale, niestety, powielają mity, że zrzucenie 10 kilogramów realnej wagi w 14 dni jest możliwe. W żadnym wypadku nie przypisujemy im złych intencji.

10 kg w 2 tygodnie może spaść, jeśli np. pijesz dużo alkoholu i nagle go odstawisz. Alkohol powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Po rezygnacji z niego, nadmiar wody zejdzie. Jeśli do kompletu zaczniesz mniej jeść i nie będziesz miał zaparć, a Twoja ogólna masa ciała jest wysoka (duże ciało może gromadzić równie dużo wody), to taka rewolucja jest możliwa. W żadnym wypadku jednak, te 10 kg nie jest kilogramami Twojego ciała, a wyłącznie płynów.

Dlaczego upieramy się, że odpowiedź na pytanie jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg brzmi co najwyżej: spuścić bardzo dużo wody? Bo możliwości zrzucenia takiej ilości tłuszczu i tkanki mięśniowej przeczy fizyka. 

Spójrz na absurdalny (tak jak pomysł prawdziwego schudnięcia 10 kilo w 14 dni) przykład poniżej.

Trochę obliczeń na przykładzie

Odrobina matematyki będzie nam potrzebna do obalenia absurdu pomysłu schudnięcia 10 kg w 2 tygodnie.

1 kilogram tłuszczu to około 8000 kcal.

Średnie zapotrzebowanie kaloryczne dorosłej osoby to 2000 kcal (u kobiet, u mężczyzn 2500 kcal, ale tym razem przyjmijmy mniejszą wartość). Trenując po kilka godzin dziennie możesz spalić dodatkowo około 1000 kcal. To gigantyczna ilość – tak trenują wyczynowi sportowcy. Załóżmy, że na te 2 tygodnie weźmiesz urlop, żeby mieć więcej czasu i zostaniesz niesamowitym sportowym świrem.

No dobrze. Zapotrzebowanie 2000 kcal + 1000 kcal z wysiłku fizycznego. Spalasz 3000 kcal dziennie. Nie jesz nic, żyjesz na samej wodzie. Zapewniamy, że nie ma bardziej niskokalorycznej diety, niż kompletna głodówka.

Przez 2 tygodnie, dzień w dzień, jesteś o 3000 kcal na minusie. 14 dni, 3000 kcal każdego. To daje 42000 kcal, czyli 5,25 kg tłuszczu. 

Zakładając, że spalasz tylko tłuszcz (co byłoby niemożliwe – taką dietą zniszczyłbyś mięśnie, ale na chwilę o tym zapomnijmy), zrzucisz koło 5 kilogramów. Optymistycznie zakładamy, że po kilku dniach takiej kuracji nie kończysz w szpitalu. 

Na początku, spadnie Ci też kilka kilogramów wody, a w brzuchu nie będzie ważącej swoje treści jelitowej. Musisz jednak wiedzieć, że odcięcie od jedzenia oraz chora ilość ćwiczeń, uruchamia w organizmie reakcje obronne. Jedną z nich jest magazynowanie płynów. Tak więc, trudno powiedzieć, ile wodnych kilogramów ubędzie Ci po 2 tygodniach.

Zatrzymywanie płynów jako reakcja obronna organizmu, to także przyczyna tego, że u niektórych osób waga stoi mimo bardzo niskokalorycznych diet. Ciało zamienia się wtedy w gąbkę. Pochłania dosłownie kilogramy płynów.

Już widzisz absurd? Schudnięcie prawdziwych 10 kilogramów w 2 tygodnie jest fizycznie niemożliwe. Człowiek nie jest w stanie wydać tyle energii w ciągu kilkunastu dni, żeby uzbierała się dwucyfrowa liczba. Nawet jeśli będziesz palił i tłuszcz, i mięśnie, przez 2 tygodnie nie wyjdzie z tego 10 kilogramów. 

jak schudnąć w  2 tygodnie 10 kg - trenujący mężczyzna
Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis to czysta woda i ćwiczenia od rana do wieczora. Nawet to jednak nie gwarantuje sukcesu.

Jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg bez jo-jo?

Jadłospis umożliwiający taką utratę tłuszczu nie istnieje. Możesz pozbyć się z organizmu wody, możesz zwalczyć zaparcia, by kilogramy nie zalegały w jelitach. Te kilogramy wrócą jednak jeszcze szybciej, niż zniknęły. Dlatego, że nie zniknęły z realnego ciała, a wyłącznie z płynów i treści jelitowej, które dostarczysz organizmowi zaraz po skończeniu diety.

Efekt 10 kg w 2 tygodnie nie będzie prawdziwy. Nie będzie też zdrowy. Z największym prawdopodobieństwem, po kilku dniach odchudzająca przygoda skończy się pod kroplówką. Nie rób sobie tego.

A więc co robić?

Jesli zależy Ci na szybkim spadku wagi:

  • włącz do diety więcej błonnika. Owoce i warzywa usuną nadmiar treści jelitowej zalegającej w brzuchu. 
  • ogranicz sól. Sól zatrzymuje wodę w organizmie. Zmniejsz jej ilość w diecie, a z dnia na dzień pozbędziesz się obrzęków.
  • pij minimum 2 litry wody. Dzięki temu, ciało nie będzie magazynowało płynów na zapas. 
  • ćwicz z umiarkowaną intensywnością. Nie stresuj organizmu gigantycznym wysiłkiem, bo efekt treningów może być wręcz odwrotny.
  • wysypiaj się. Ciało reaguje zatrzymywaniem wody również na niewyspanie.

Tyle możesz zrobić przez 2 tygodnie – spuścić nadmiar wody i oczyścić jelita z zalegającego jedzenia. Brzuch stanie się wtedy bardziej płaski. Niemniej, tkanka tłuszczowa ledwo drgnie. Odchudzanie to długotrwały proces, wymagający zmiany nawyków na zawsze. 


Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, ćwiczenia, suplementy… równie dobrze można od razu sięgnąć po magię. Taka dieta musiałaby zakrzywiać prawa fizyki, a jeszcze się taki nie narodził, który by tego dokonał! 10 kg w 2 tygodnie jest możliwe tylko przy wysokiej masie ciała, a równocześnie bardzo dużym nagromadzeniu wody i treści jelitowej w organizmie.

Jak schudnąć w 2 tygodnie 10 kg? Skup się na poprawie trawienia oraz prawidłowym nawodnieniu. To jest w stanie wizualnie wpłynąć na Twoja sylwetkę w krótkim czasie. Nie rób sobie krzywdy absurdalnymi rozpiskami głodówek i katorgi. I tak nie spalą tłuszczu.

Mogą Ci się spodobać

Zalety i wady kuracji oczyszczających

Data aktualizacji 28.03.2024

Przeczytasz w 4 minut

Od lat moda na zdrowe odżywianie przewija się przez nasze […]

Co zrobić z białek? 15 propozycji

Data aktualizacji 08.02.2024

Przeczytasz w 13 minut

Po ostatnim gotowaniu zostało Ci kilka białek jaj? Schowaj je […]

Aplikacje do liczenia kalorii – 6 najlepszych propozycji

Data aktualizacji 01.02.2024

Przeczytasz w 18 minut

Aplikacje do liczenia kalorii na stałe weszły do fit-codzienności osób […]

Fitatu – praktyczny poradnik korzystania. Poznaj aplikację od A do Z

Data aktualizacji 11.01.2024

Przeczytasz w 14 minut

Fitatu to aplikacja do liczenia kalorii i makroskładników, która obecnie […]

Czy czekolada jest zdrowa? Gorzka i inne – cała prawda!

Data aktualizacji 04.01.2024

Przeczytasz w 9 minut

Czy czekolada jest zdrowa? To kwestia bardziej kontrowersyjna, niż mogłoby […]

Dieta paleo od A do Z. Czy takie jedzenie ma sens?

Data aktualizacji 28.11.2023

Przeczytasz w 10 minut

Dieta paleo należy do najpopularniejszych styli odżywiania w ostatnich latach. […]

Co jeść na śniadanie, by było zdrowe, smaczne i sycące? Poradnik

Data aktualizacji 21.11.2023

Przeczytasz w 9 minut

Co jeść na śniadanie, by dobrze zacząć dzień i dodać […]

Czy gluten jest szkodliwy? Przeczytaj zanim wykluczysz go z diety!

Data aktualizacji 19.10.2023

Przeczytasz w 8 minut

Czy gluten jest szkodliwy – to pytanie od kilku lat […]

Zdrowe przekąski na wieczór filmowy – 11 banalnie prostych propozycji

Data aktualizacji 25.09.2023

Przeczytasz w 7 minut

Zdrowe przekąski na wieczór, by przy ulubionych filmach zajadać się […]

Metabolizm – co to i co warto o nim wiedzieć? Poznaj swoje ciało!

Data aktualizacji 22.09.2023

Przeczytasz w 12 minut

Metabolizm – co to takiego? O metabolizmie, tudzież przemianie materii, […]

Co zrobić z awokado? 10 zdrowych smakowitych pomysłów

Data aktualizacji 15.09.2023

Przeczytasz w 8 minut

Co zrobić z awokado, by w pełni zrozumieć popularność tego […]

Jedzenie późnym wieczorem – czy wolno, czy tuczy? Badania i praktyka

Data aktualizacji 14.09.2023

Przeczytasz w 10 minut

Jedzenie późnym wieczorem jeszcze kilka lat temu było kategorycznie zakazane. […]

Czy ziemniaki tuczą? A może wręcz przeciwnie? Cała prawda!

Data aktualizacji 07.09.2023

Przeczytasz w 7 minut

Czy ziemniaki tuczą – to pytanie zadaje sobie każdy miłośnik […]

Źródła wapnia – 10 najlepszych. Jak wkomponować je do diety?

Data aktualizacji 28.08.2023

Przeczytasz w 7 minut

Pij mleko, będziesz wielki  – tak przed laty zachęcano dzieci […]

Dieta dla mężczyzn – zasady. Obalamy mity!

Data aktualizacji 23.08.2023

Przeczytasz w 10 minut

Dieta dla mężczyzn ma wpływ nie tylko na sylwetkę. To, […]

Co pić żeby schudnąć? Nie tylko wodę! Lista odchudzających napojów

Data aktualizacji 10.08.2023

Przeczytasz w 12 minut

Co pić, żeby schudnąć, czuć się świetnie i zdrowo? Mimo […]

Czy alkohol tuczy? Cała prawda

Data aktualizacji 08.08.2023

Przeczytasz w 9 minut

Czy alkohol tuczy – to pytanie spędza sen z powiek […]

Co jeść żeby przytyć? Produkty, potrawy i przykładowe jadłospisy

Data aktualizacji 25.07.2023

Przeczytasz w 13 minut

Co jeść, żeby przytyć skutecznie i zdrowo – to pytanie […]

Jak schudnąć bez diet i liczenia kalorii? Zmień te 13 rzeczy!

Data aktualizacji 21.07.2023

Przeczytasz w 11 minut

Jak schudnąć bez diet, zamieszania z liczeniem kalorii, drastycznych restrykcji […]

Jak przestać podjadać? 12 metod ratujących Twoją dietę

Data aktualizacji 04.07.2023

Przeczytasz w 8 minut

Jak przestać podjadać, gdy już zmobilizujesz się do przejścia na […]

Co jeść w upał? Wyjaśnienie i 10 pomysłów na obiad na upalne dni

Data aktualizacji 29.06.2023

Przeczytasz w 9 minut

Co jeść w upał, czy czuć się lekko mimo wysokiej […]

Za mało kalorii na redukcji – oznaki, że czas zacząć jeść więcej

Data aktualizacji 23.05.2023

Przeczytasz w 6 minut

Redukcja to ten okres, podczas którego, mimo całej posiadanej wiedzy, […]

Jak liczyć kalorie? 10 praktycznych wskazówek

Data aktualizacji 22.05.2023

Przeczytasz w 8 minut

Liczenie kalorii jest najskuteczniejszym sposobem na zmianę sylwetki. Dzisiaj robienie […]

Jak przestać jeść słodycze? 10 sposobów i cała prawda o słodyczach

Data aktualizacji 11.05.2023

Przeczytasz w 11 minut

Słodycze to chyba najbardziej lubiana kategoria żywności, mimo iż wszyscy […]

Dieta kapuściana – na czym polega? Zalety, wady i jadłospis na cały tydzień

Data aktualizacji 13.01.2023

Przeczytasz w 10 minut

Szukasz sposobu na szybkie zrzucenie kilku kilogramów? Popularnym pomysłem ostatnich […]

Jeść przed czy po treningu? Na redukcji i na masie

Data aktualizacji 04.01.2023

Przeczytasz w 4 minut

Dieta to 80% treningowego sukcesu. Bez dbania o swoje żywienie, […]

Ile kalorii na masę trzeba jeść, by budować mięśnie?

Data aktualizacji 04.01.2023

Przeczytasz w 6 minut

Do zbudowania imponującej muskulatury niezbędna jest nadwyżka kaloryczna. Trzeba jednak […]

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Data aktualizacji 29.12.2022

Przeczytasz w 6 minut

Zbliża się wielki dzień, w którym chcesz wyglądać jak milion […]

Posiłki do pracy – 10 zdrowych inspiracji 

Data aktualizacji 23.12.2022

Przeczytasz w 6 minut

Zapracowany tryb zycia nie ułatwia kontrolowania diety… Na szczęście, większość […]

Shake białkowy – 10 przepisów bez odżywki [POLICZONE MAKRO]

Data aktualizacji 23.12.2022

Przeczytasz w 6 minut

Shake białkowy to najprostszy sposób, by szybko, bez zapychania żołądka, […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close