Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Diety|Jogurt białkowy – Biedronka, Lidl, a może inna marka?

Jogurt białkowy – Biedronka, Lidl, a może inna marka?

Data publikacji 17.03.2022

Przeczytasz w 13 minut 2030 wyświetleń

Jogurt białkowy – Biedronka, Lidl, a może inna marka?

Każdy sportowiec wie zapewne, że białko to jeden z głównych składników budulcowych naszego organizmu. To właśnie dzięki niemu nasze mięśnie są w stanie się regenerować i tym samym rosnąć. Ten makroskładnik najlepiej oczywiście dostarczać z pożywienia. W podstawowych produktach nie znajdziemy go jednak zbyt wiele. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam specjalne artykuły dla sportowców. Jednymi z nich są zdecydowanie jogurty białkowe.

Dlaczego warto je stosować? Czy w popularnych sklepach spożywczych znajdziemy wysokiej jakości nabiałowe produkty i napoje wysokobiałkowe? Sprawdź, co może Ci zaoferować Lidl, Biedronka oraz znane marki mleczarskie!

Jogurt naturalny wysokobiałkowy – co to takiego?

Na samym początku warto chwilę zastanowić się nad tym, czym właściwie jest jogurt wysokobiałkowy. Takie oznaczenie możemy przecież znaleźć w niemalże każdym sklepie. Za wyrób wysokobiałkowy uznaje się oczywiście nabiał z większą niż normalnie zawartością białka. Nie ma jednak żadnych regulacji, które w jakiś sposób określałyby, ile protein musi znaleźć się w danym artykule spożywczym, by móc zaliczyć go do tej kategorii.

Oznaczenie to często jest zatem nadużywane przez wielu producentów. Należy o tym pamiętać, sięgając chociażby po naturalny jogurt grecki. Białko, które znajdziemy w takich wyrobach, jest najczęściej wysokiej jakości, dlatego pod tym aspektem nie musimy szczególnie uważać. Zanim jednak włożymy do swojego koszyka jogurt wysokobiałkowy, dla sportowców czy dla mężczyzn, sprawdźmy dokładnie, ile tego aminokwasu w nim znajdziemy. 

Dlaczego warto sięgać po jogurty wysokobiałkowe?

Po jogurty białkowe warto sięgać z przynajmniej kilku powodów. Przede wszystkim mogą stanowić one wspaniałą bazę do potreningowego posiłku. Wystarczy jedynie wymieszać je z ulubionymi owocami, ziarnami czy owsianką i gotowe. W dosłownie kilka chwil przygotujemy tym sposobem smaczną i szybką przekąskę.

Jeśli zależy nam na jego uzupełnieniu, warto po prostu wybierać artykuły z większą zawartością tego makroskładnika. Dodatkowo możemy sięgać również po odżywki białkowe, o których pisaliśmy w artykule https://e-figura.pl/odzywka-bialkowa-kiedy-i-jaka-stosowac/!

Na co zwracać uwagę, wybierając jogurt z wysoką zawartością białka?

Jak się można domyśleć, nie każdy jogurt wysokobiałkowy będzie godny polecenia. Niejednokrotnie możemy bowiem nabrać się na chwyt marketingowy danej firmy czy marki. Udając się do sklepu po taki produkt, należy więc zwracać uwagę na kilka niezwykle ważnych aspektów. Jakich?

Oczywiście na zawartość białka w 100 g

Wybierając jogurt białkowy, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić, ile białka znajdziemy w 100 gramach tego produktu. Samo oznaczenie “wysoka zawartość białka” nic nam przecież nie mówi. Dla jednych będzie to bowiem 8 g, a dla innych 20 g.

Zawsze zatem sprawdźmy, ile tak naprawdę jest nam w stanie dostarczyć dany jogurt. Pamiętajmy, by sugerować się tabelą z uwzględnieniem zawartości składników odżywczych w 100 g. Czasem może bowiem wydawać się nam, że wybieramy jogurt bogaty w białko. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę całą masę netto produktu, możemy się nieźle rozczarować. 

Dodatkowo ważny jest skład

W przypadku jogurtów białkowych, szczególnie tych naturalnych, bardzo ważny będzie także prosty i przejrzysty skład. Im mniej pozycji w nim znajdziemy, tym oczywiście lepiej. W nabiale nie potrzeba nam bowiem wielu substancji uzupełniających, konserwantów czy – o zgrozo – barwników lub sztucznych słodzików. 

Gdy prześledzimy skład, sprawdźmy także tabelę zawartości odżywczych. Oprócz białka powinien interesować nas również cukier. Tutaj po raz kolejny przyjmujemy zasadę, że im mniej, tym lepiej.

Przestrzegamy też od razu, że w niektórych jogurtach, zarówno klasycznych, jak i wysokobiałkowych, można znaleźć nawet kilka łyżeczek cukru. Ten nie jest nam jednak do niczego potrzebny, więc unikajmy go niemalże jak ognia. Wystrzegajmy się także mleka w proszku. To klasyczne w zupełności nam wystarczy. 

Opcjonalnie – konsystencja

Dla wielu z nas niezwykle ważna będzie także konsystencja danego wyrobu mlecznego. W tym przypadku zadanie mamy najczęściej ułatwione. Większość marek zaznacza bowiem na przodzie opakowania, jaką konsystencję ma dany wyrób. Bez patrzenia na tylną etykietę będziemy zatem wiedzieli, czy mamy do czynienia z jogurtem pitnym, rzadkim, gęstym czy średnio gęstym. 

Jakie jogurty białkowe znajdziemy na polskim rynku?

Jogurty białkowe znajdziemy obecnie niemalże w każdym sklepie, niezależnie od tego, czy pójdziemy do małego osiedlowego kiosku, czy dużego supermarketu. Produkty te są zatem ogólnodostępne.

Produkują je zarówno znane koncerny nabiałowe, takie jak Piątnica, Bakoma czy Zott, jak i sieciówki oferujące tzw. “marki własne”. Czy produkty te czymś się od siebie różnią? Oczywiście! Będzie to głównie zawartość białka, skład, konsystencja, ale także… cena.

No właśnie, czy jogurty białkowe muszą być drogie? Na to pytanie z pewnością odpowie nam dogłębna analiza propozycji, które znajdziemy w ofercie najpopularniejszych sklepów spożywczych oraz koncernów mleczarskich. Zapraszamy zatem na wirtualną podróż po lodówkach z nabiałem!

Jogurt białkowy – Biedronka i jej asortyment

Gdzie znajdziemy, jeszcze się okaże, czy wysokiej jakości, jogurty białkowe? Biedronka to jedno z takich miejsc. Sklep ten znajdziemy prawie na każdym osiedlu, dlatego większość z nas gości w nim niemalże każdego dnia.

Ten portugalski koncern ma w swojej ofercie głównie swoje marki własne, jednak niekiedy znajdziemy także produkty nieco bardziej znanych firm. Czy któreś z nich są godne polecenia? Sprawdźmy to!

Jogurt wysokobiałkowy FruVita 150 g i jogurt pitny wysokobiałkowy FruVita 230 g

Jogurty białkowe, które najczęściej możemy znaleźć w Biedronce, to oczywiście m.in. te występujące pod nazwą FruVita. Najpierw skupimy się na dwóch wariantach, a więc klasycznym produkcie w kubeczku oraz w wersji pitnej. 

Co oferuje nam pierwszy z nich? 

jogurt białkowy biedronka skyr
Pod względem białka nie jest źle, ale spójrz na cukier!

Ten klasyk – biedronkowy Skyr – dostarczy Ci około 14 gram białka na kubek. Czy można go potraktować jako wartą uwagi propozycję?

Niestety nie. Przede wszystkim jest to bowiem jogurt smakowy. Nie brak w nim zatem polepszaczy smaku. A cukier? O zgrozo, ponad 3 łyżeczki. Wniosek? Odpuszczamy. To jogurt naturalny z bardzo słodkim wsadem – możesz zrobić w domu lepszą wersję, z prawdziwymi owocami lub domową konfiturą. A co z innymi jogurtami z Biedronki?

jogurt białkowy biedronka piątnica
Te jogurty to praktycznie to samo – jeśli chcesz kupić, kieruj się smakiem. Warianty są różne przy obu produktach.

Makro jest identyczne w kwestii białka, a cukru… symbolicznie, bo o 1 g mniej. Dobre i tyle, ale nie ma się czym zachwycać. A jogurt wysokobiałkowy pitny z Piątnicy – również Skyr?

skyr pitny makro
Pitny Skyr nie przypomina makro wersji do zjedzenia łyżeczką

Mniej cukru, ale też mniej białka. Ten skyr można potraktować jako zamiennik beznadziejnych jogurtów pitnych, łapanych w drodze do pracy, ale do produktów naprawdę fit jest mu daleko.

Jogurt białkowy Biedronka – już nie Skyr – dostępny jest także w innej wersji pitnej. W tym przypadku widzimy na opakowaniu “18 g białka” – oczywiście ponownie w całym opakowaniu, a więc w 230 g. Na zdjęciu zestawiliśmy go ze (zwykle stojącym obok na półce) koktajlem z białkiem serwatkowym od Piątnicy. 

Za zaletę można uznać za to ich cenę. Obydwa warianty kupimy za około 3 zł. 

Jogurt proteinowy pitny FruVita
Fruvita i Piątnica – jogurt białkowy pitny. Która z tych owocowych propozycji wypada lepiej?

Koktajl z Piątnicy ma na 100 gram 11 g białka i 9 g cukru. Propozycja Biedronki – 8 g białka, 6,5 g cukru. Cena jest bardzo podobna, a oba produkty… Powinny się nazywać koktajlami białkowo-cukrowymi.

Biedronka ma jeszcze jedną propozycję, którą znajdziesz tylko w niej – jogurt białkowy pitny Vitanella. Wanilia i kakao… wypadają nieco korzystniej niż owoce!  

napój proteinowy vitanella
Obie wersje maja bardzo zbliżone makro

Kosmetycznie mniej cukru niż we Fruvicie, dużo mniej niż w koktajlu Piątnicy – niespełna 6 ga białka ponad 10. Jak już wybierać z tych trzech, najlepiej złapać właśnie za kakaową lub waniliową Vitanellę. 

Skyr naturalny FruVita 150 g

Na szczęście w Biedronce znajdziemy również coś w wersji naturalnej. Będzie to skyr FruVita dostępny w dwóch pojemnościach – 150 g za 1,50 zł oraz 330 g za 3 zł. Co ciekawe, na tym produkcie nie znajdziemy z samego przodu dużego napisu “Wysoka zawartość białka”, a patrząc na wcześniejsze propozycje, tego aminokwasu dostarczy nam najwięcej, bo aż 12 g na 100 g. A co poza tym? 66 kcal, 0 g tłuszczu, 4,4 g cukru oraz 0,1 g soli.

Skład prezentuje się całkiem dobrze – mleko pasteryzowane oraz żywe kultury bakterii jogurtowych: Streptococcus thermophilus; Lactobacillus bulgaricus. Jeśli zatem mielibyśmy coś wybrać, to postawilibyśmy właśnie na ten produkt! 

A kiedy znudzi Ci się Skyr – Kvarg Biedronka, czyli inna skandynawska propozycja

Kvarg przebojem wszedł na rynek, z miejsca stając się obiektem testów ,,skyroholików. Ma mniej cukru, a białko wypada praktycznie tak samo. Z jogurtów białkowych Biedronki w wersji do zjedzenia łyżeczką, jest na drugim miejscu po naturalnym skyrze.

kvarg biedronka makro
Kvarg Biedronka – makro wygląda jak nieco mniej słodki Skyr z Fruvity.

Czym się kierować? Smakiem i aktualnym poziomem głodu – kvargu jest o 50 g więcej w opakowaniu. 

Jogurt wysokobiałkowy – Lidl i propozycje tego niemieckiego sklepu

Prześledziliśmy już biedronkowe jogurty wysokobiałkowe. Lidl to kolejny sklep, który weźmiemy pod lupę. W tym przypadku po raz kolejny skupimy się na markach własnych tego dyskontu. Postaramy się pokazać ich składy oraz zawartość substancji odżywczych. Zaczynamy? 

Jogurt naturalny Protein Pilos 150 g

Pierwszy jogurt z dużą zawartością białka, który znajdziemy w Lidlu, to produkt Pilos. Jego skład jest dość prosty i czysty – mleko oraz bakterie fermentacji mlekowej. W 100 g mamy – w jagodowej wersji, bo inne moga się kosmetycznie różnić:

  • 66 kcal,
  • 0 g tłuszczu,
  • 9 g cukru,
  • 6,5 g białka
jogurt wysokobiałkowy lidl
Słabe makro, więc nie traktuj tego jogurtu zbyt poważnie!

Niedrogi – lekko ponad 2 złote. Szalenie słodki, białka mało co… Tutaj Lidl się nie postarał. 

Nie możemy jednak zapomnieć o propozycji Lidla, za którą fit-świat pokochał ten sklep. Skyr Lidl: 

jogurt białkowy lidl makro
Sjkyr Lidl – najlepsza propozycja ze wszystkich dostępnych na rynku skyrów

Jeszcze tańszy, 4 g cukru, 9 g białka. Smak ,,taki sobie” – bo siłą rzeczy nie jest tak słodki jak jego poprzednicy. Ze względu na makro, warto jednak się do niego przekonać.

Skład skyrów z Pilosa co jakiś czas się zmienia, więc przed każdymi zakupami rzuć okiem na tabelę makroskładników. 

Jogurt białkowy Carrefour – co kupić u francuza?

W Carrefourze dostaniesz sporo produktów zza granicy, o które trudno w innych sklepach! Skyr Piątnica, jest wśród nich (Fruvita i Vitanella nie – to tylko w Biedronce), ale chcemy pokazać Ci trochę ciekawostek dla bezlaktozowców oraz na końcu niezłą propozycję dla wegan. 

budynie białkowe profeel
Puddingi-snacki od Valio – Profeel

Tych puddingów-snacków nie trzeba przedstawiac nikomu, kto śledzi dietetyczne nowinki na naszym rynku. Nie bez powodu zestawiamy ze sobą snacki mango & wanilia oraz malina – rzuć okiem na różnice w zawartości cukru między pozornie podobnymi produktami. Mango jest całkiem w porządku, ale przy malinie chyba coś poszło bardzo nie tak…

Białko? 10 g na 100 g, czyli standardowo. Taki snack może zastępować skyr, kvarg czy inne jogurty białkowe – niezła alternatywa dla osób, które ich po prostu nie lubią. Brak laktozy tez jest na duży plus, biorąc pod uwagę ile osób jej nie toleruje!

A co już nie ze snackami, a ,,prawdziwymi” puddingami, z których słynie Valio?

valio profeel pudding czekoladowy makro
Tak – udało nam się znaleźć czekoladową propozycję Valio!

Budyń proteinowy Valio o smaku czekolady… To jeden z jednorożców – każdy chce go złapać, ale nie każdy ma okazję. A jak już ma, to robi gigantyczny zapas, żeby inni nie mieli!

11 g białka4 g cukru na 100 g produktu. Czekoladowy smak (nie kakaowy – naprawdę przypomina czekoladę). Jest też wersja karmelowa. Znaleźliśmy również opcję do picia:

profeel valio milkshake makro
Makro? Bardzo podobne jak w puddingu.

Produkty Valio potrafia się znacząco między soba róznić – zanim złapiesz za coś nowego, zawsze sprawdź tabelę makro.

Łączą je dwie rzeczy – cieknie ślinka, a wąż w kieszeni dzwoni po kolegów. W tle na zdjęciach widzisz ceny – 5-7 złotych za chwilę przyjemności. Decyzja należy do Ciebie. 

Wegański jogurt białkowy Alpro – w Carrefourze!

Umówmy się – sytuacja powoli ulega poprawie, ale fit-weganie wciąż nie mają łatwo w naszym kraju. Szukaliśmy gorliwie, ale udało się nam znaleźć tylko jedną opcję na wegański jogurt białkowy, którą (przy dużej doziedobrej woli) warto pokazać.

wegański jogurt białkowy alpro

Dla ścisłości – Alpro Skyr Style ma na 100 g około 3 gramy tłuszczu, 5 gram białka, 8 gram cukru… W wersji naturalnej jest lepiej, ale tez tu zaplątało się 2,5 g cukru. Skład generalnie nie jest najkrótszy, więc, powtórzmy – pokazujemy ten jogurt z dobrej woli.

Cenę widzisz na zdjęciach i nawet biorąc pod uwagę, że Alpro Skyr Style ma 400 g, zwala z nóg. Szczególnie, jeśli przeliczysz x4 także ilość cukru.

Opcja dla wegan oraz uczulonych na białka mleka, do spróbowania raczej z ciekawości.

Do Kauflanda po jogurt białkowy?

Do Kauflanda również możesz się wybrać po puddingi czekoladowe pokazane wyżej. Znajdziesz tam także ofertę Piątnicy. Nam wpadł jednak w oko jogurt białkowy Pro Go.

jogurt białkowy kaufland makro

Wypada korzystniej, niż propozycja białkowa z Lidla (ta za 2 złote, nie niepokonany skyr Pilosa). Co więcej, ten jogurt znajdziesz także pod marką własną Auchana oraz w Stokrotce. Z cukrem znowu jest słabo, ale zaliczamy go do produktów z kategorii „może być”.

Uwaga na warianty smakowe – różnią się kalorycznością.

A może jogurt proteinowy Bakoma?

Kilka propozycji jogurtów proteinowych znajdziemy również w ofercie marki Bakoma. Jednym z najpopularniejszych jest zdecydowanie jogurt wysokobiałkowy Bakoma Protein 230 g w różnych wersjach owocowych. Druga propozycja, Mullermilch Protein, różni się oczywiście smakiem – waniliowym.

Łączy je to, że łatwo trafić na nie w sklepach – także tych mniejszych, osiedlowych, czy w Żabce. Cenowo stoją też dość podobnie – około 4 złote.

Mullermilch Protein ma 6,5 g białka i 10 g cukru. Bakoma w ostatnim czasie poprawiła składy swoich proteinowców – teraz mają 10 g białka i 5 g cukru na 100 g. Jeśli przy swoich wyborach kierujesz się makro, po Bakomę warto złapać, biorąc pod uwagę inne pitne opcje.

Co z Mullermilch Protein? No cóż… Mullerów nigdy nie kojarzylismy z fit-produktami. Pozostańmy przy tym też w tym przypadku – te koktajle białkowe zawsze były słodką przyjemnością i niewiele poza tym. Miłośników pitnej wanilii ratuje wspominana już wyżej Vitanella.

mullermilch protein bakoma protein pitny
Mullermilch Protein i Bakoma Protein – popularne propozycje do dostania wszędzie

A kiedy masz juz dośc jogurów i puddingów…

Przy okazji poszukiwań jogurtów, trafiliśmy na dwie całkiem ciekawe opcje dla osób, które mają ich już dość! Kaszki proteinowe Lidl – jeśli śledzisz fit-Instagramy, nie mogłeś o nich nie usłyszeć!

kaszki proteinowe lidl pilos

Kaszka wygląda zaskakująco dobrze pod względem makro – 4,5g cukru, 8 g białka. Dostępne są różne wersje smakowe, o nieco odmiennych wartościach odżywczych.

Podobno te kaszki należą do produktów, które zachwycają dopóki się ich nie spróbuje… Niemniej, kiedy następnym razem będziesz w Lidlu, a nie przeszkadza Ci stosunkowo wysoka cena,  przetestowanie na własne kubki smakowe jest całkiem zasadne. 

Rzućmy okiem na jeszcze jedną propozycję z działu z nabiałem. 

serek wiejski wysokobiałkowy piątnica

Co tutaj robi serek wiejski? Upomina się o zasłużoną popularność! To naprawdę fajna alternatywa dla osób, którym nie smakuje naturalny jogurt, a potrzebują czegoś na wytrawnie. Lubimy serki wiejskie, a ta wersja – 14 g białka i 2 g cukru wychodzi pod względem protein naprawdę ekonomicznie.

Kaszki i serek jednak swoją drogą – przejdźmy do podsumowania!

Czy jakiś jogurt wysokobiałkowy, skyr czy napój mleczny będzie zatem godny polecenia?

Jak widać, aby znaleźć dobry i wysokiej jakości jogurt proteinowy, niestety trzeba się dobrze naszukać. Jeśli zależy nam na prostym i czystym składzie, musimy celować wyłącznie w wyroby o smaku naturalnym. Wszelkie dodatki niestety wiążą się ze zdecydowanym wydłużeniem składu.

Najlepiej sięgać po jogurty, które w 100 g mają więcej niż 9 g białka. Za zwycięzcę naszego dzisiejszego rankingu można zatem uznać skyr naturalny z Biedronki. Z opcji smakowych, wygrywa Skyr z Lidla.

Jogurtów pitnych wysokobiałkowych – czy raczej białkowych napojów – nie ma co traktować zbyt poważnie. Lepiej po prostu rozpuścić odżywkę.

Wymienionych jogurtów możesz użyć jako składnik złożonych koktajli białkowych! Przeczytaj jak komponować płynne posiłki, by godnie zastępowały te jedzone nożem i widelcem: https://e-figura.pl/shake-proteinowy-zamiast-posilku-co-dodac-do-odzywki-bialkowej/.

Mogą Ci się spodobać

Dieta kapuściana – na czym polega? Zalety, wady i jadłospis na cały tydzień

Data publikacji 13.01.2023

Przeczytasz w 10 minut 97 wyświetleń

Szukasz sposobu na szybkie zrzucenie kilku kilogramów? Popularnym pomysłem ostatnich […]

Jeść przed czy po treningu? Na redukcji i na masie

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 121 wyświetleń

Dieta to 80% treningowego sukcesu. Bez dbania o swoje żywienie, […]

Ile kalorii na masę trzeba jeść, by budować mięśnie?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 146 wyświetleń

Do zbudowania imponującej muskulatury niezbędna jest nadwyżka kaloryczna. Trzeba jednak […]

Jaki makaron na diecie – podpowiadamy 

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 62 wyświetleń

Uważa się, że makaron na diecie nie jest dobrym rozwiązaniem. […]

Dieta 10 kg w 2 tygodnie – jadłospis, zasady i ćwiczenia

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 167 wyświetleń

Zbliża się wielki dzień, w którym chcesz wyglądać jak milion […]

Posiłki do pracy – 10 zdrowych inspiracji 

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 127 wyświetleń

Zapracowany tryb zycia nie ułatwia kontrolowania diety… Na szczęście, większość […]

Shake białkowy – 10 przepisów bez odżywki [POLICZONE MAKRO]

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 153 wyświetleń

Shake białkowy to najprostszy sposób, by szybko, bez zapychania żołądka, […]

Ujemne kalorie – piękne, ale czy prawdziwe?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 92 wyświetleń

W długiej historii dietetyki, wiele produktów spożywczych reklamowało się jako […]

Dieta po świętach – jak dojść do siebie przed Sylwestrem?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 118 wyświetleń

Miałaś nie objadać się w Boże Narodzenie, a wyszło jak […]

Dieta w święta – jak oszczędzić kalorie? 8 metod by nie przytyć

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 89 wyświetleń

Dieta idzie Ci już całkiem nieźle. Liczysz kalorie, kilka centymetrów […]

Jak jeść płatki owsiane, żeby schudnąć? Czy można na surowo?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 83 wyświetleń

Wiele się mówi o tym, że płatki owsiane pomagają schudnąć. […]

Śniadanie bez węglowodanów – czy jest lepsze od węglowodanowego?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 108 wyświetleń

Sporo się mówi o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek […]

Produkty o wysokim IG – co jeść rozsądnie, by nie mieć wahań cukru?

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 99 wyświetleń

Dłuższe uczucie sytości, brak napadów apetytu, profilaktyka zaburzeń metabolicznych – […]

Jak zmotywować się do diety? 10 porad dla jedzących byle jak

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 67 wyświetleń

Pierwsze skojarzenie ze słowem dieta to oczywiście odchudzanie. Jednakże, w […]

Dieta o niskim indeksie glikemicznym – jak wygląda? 10 prostych zasad jedzenia

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 136 wyświetleń

Dieta o niskim indeksie glikemicznym jest prostsza, niż mogłoby się […]

Co to indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny? Znaczenie dla Twojej diety

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 80 wyświetleń

O IG słyszał chyba każdy, ale mało kto dokładnie zdaje […]

Dieta keto – co jeść, by była skuteczna i zdrowa? 

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 117 wyświetleń

Dieta keto – co jeść, żeby przejście na nią pomogło […]

Dieta ketogenna – dla kogo jest odpowiednia?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 203 wyświetleń

Dieta keto – na czym polega? Jak mogłeś już słyszeć […]

Ile kalorii ma owsianka na mleku i na wodzie?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 241 wyświetleń

Kiedy nie wiadomo, co zjeść, to najlepiej zjeść owsiankę. Różnica […]

Na czym polega dieta keto? Wyjaśnienia od A do Z i badania naukowe

Data publikacji

Przeczytasz w 12 minut 212 wyświetleń

O diecie ketogenicznej słyszeli nawet ci, którzy tematy dietetyczne omijają […]

Ile tłuszczu dziennie powinieneś jeść? Redukcja i masa u obu płci

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 265 wyświetleń

Tłuszcz to równie ważny makroskładnik, co węglowodany i białko. Mimo […]

Ile wody pić dziennie by czuć się dobrze, a ile by schudnąć?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 165 wyświetleń

Bez jedzenia można przeżyć nawet miesiące. Bez snu? Rekord wynosi […]

,,Dlaczego nie mogę schudnąć?” 15 przyczyn – znajdź swoją!

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 222 wyświetleń

Dlaczego nie mogę schudnąć? To najczęstsze pytanie padające w gabinetach […]

Wysokokaloryczne produkty, które warto jeść na redukcji – 10 źródeł wielu dobrych kalorii

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 203 wyświetleń

Bezwzględne cięcie kalorii na redukcji to już przeżytek. Dzisiaj, zamiast […]

Naturalne probiotyki na jelita – 10 najlepszych produktów

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 229 wyświetleń

Jak wspomóc pracę jelit? Dostarczając im najbardziej wartościowej żywności! Nie […]

,,Dlaczego nie mogę przytyć”? 3 przyczyny i rozwiązania!

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 232 wyświetleń

Trudności z przybraniem na wadze są równie poważnym problemem, co […]

Erytrytol – czy jest zdrowy? Badania naukowe

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 226 wyświetleń

Dieta bez cukru? Żaden problem – dzisiaj, erytrytol kupisz nawet […]

Czy ksylitol jest zdrowy? Badania i porównania

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 245 wyświetleń

W ostatnich latach, ksylitol zyskuje coraz większą popularność, jako zamiennik […]

Tanie źródło białka – jak zrobić mięśnie i nie zbankrutować? Kilkanaście opcji

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 240 wyświetleń

Kiedy chcesz zrobić mięśnie, nie musisz wydawać kroci na jedzenie […]

Ile białka ma kurczak? Pierś, udka, skrzydełka

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 254 wyświetleń

Nie istnieje bardziej kulturystyczne danie, niż kurczak z ryżem. Na […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się