Odżywki dla sportowców - e-figura.pl Odżywki dla sportowców - e-figura.pl
e-figura.pl|Sprzęt|Jakie hantle kupić do domowej siłowni? Wybieramy sprzęt idealny!

Jakie hantle kupić do domowej siłowni? Wybieramy sprzęt idealny!

Data publikacji 07.04.2022

Przeczytasz w 6 minut 141 wyświetleń

Jakie hantle kupić do domowej siłowni? Wybieramy sprzęt idealny!

Chcesz zorganizować domową siłownię? Świetnie – pomożemy Ci w tym wyzwaniu! Jakie hantle kupić do domowej siłowni, żeby opłacało się zarezerwować na nie miejsce w Twoim kąciku treningowym? Przeczytaj zanim zamówisz w ciemno!

Jakie hantle? Dopasuj je do celów i treningu

Hantle dzielimy na takie, w których obciążenie jest stałe i takie z wymiennym obciążeniem

Jakie hantle na początek dla mężczyzny? Regulowane będą lepszą opcją, gdy chcesz zbudować w domu niesamowitą formę. Na przestrzeni czasu dokupisz większe obciążenia, bez konieczności wymieniania całego zestawu.

Na rynku są dostępne duże komplety hantli, w których sztangielki mają nawet po 20 kilogramów. Składowanie ich na ograniczonej przestrzeni domowej siłowni nie będzie jednak ani trochę wygodne.

komplet hantli na siłowni
Taki widok w domu? Raczej nie! Wybierz modele regulowane, a zmieścisz sprzęt wszędzie.

Jakie hantle dla początkujących, oraz kobiet, którym zależy na subtelnej poprawie kondycji sylwetki i sprawności ciała? W takim przypadku wystarczy Ci komplet hantli o stałym obciążeniu, od 0,5 do 5 kilogramów. 

Weź pod uwagę Twój styl treningu. Jeżeli budujesz siłę spokojnym wyciskaniem, hantle regulowane to Twoi najlepsi przyjaciele, którzy nie hamują rozwoju. 

Jeżeli jednak wykorzystujesz je tylko jako dodatek do ćwiczeń aerobowych oraz cardio, stawiaj na lekkie modele, w pierwszej kolejności pewnie leżące w ręce, którymi będziesz mógł wymachiwać.

Jakie hantle – bitumiczne, żeliwne czy jeszcze inne?

Do treningu siły z dużym obciążeniem, wybieraj hantle żeliwne, chromowane lub bitumiczne. To te materiały występują w hantlach regulowanych. Jeżeli potrzebujesz kompletu lekkich hantli, asystujących podczas dynamicznych treningów, celuj w neoprenowe, gumowe albo winylowe.

Jakie hantle do ćwiczeń w domu? Warianty regulowane

Żeliwne hantle to klasyka! Żeliwo jest szalenie ciężkie, więc komplet obciążeń nie zajmie dużo miejsca. W ich przypadku upuszczenia istnieje duże ryzyko porysowania podłogi. Szeroki wybór obciążeń pozwala rozwijać sylwetkę bez przerwy.

jakie hantle na początek dla mężczyzn żeliwne
Hantle żeliwne mają swój surowy urok!

Chromowane są jeszcze droższe niż żeliwne. Wyglądają za to ładniej (sa srebrne), więc jeśli masz siłownię ,,na widoku” i obchodzi Cię aranżacja, warto dopłacić. Zajmują tyle samo miejsca i niestety, również rysują podłogę.

Bitumiczne są bezpieczniejsze dla podłogi. Obciążenie jest zamknięte w tworzywie sztucznym – kiedy upuścisz sztangielkę, nie porysuje Twoich paneli. Niestety, zajmują także dużo więcej miejsca niż ich odpowiedniki z innych materiałów. Są za to najtańsze ze wszystkich. 

hantle żeliwne do ćwiczeń w domu
Tanie, ale objętościowe hantle bitumiczne.

Zastępstwem dla bitumicznych hantli są propozycje gumowe, z wymiennymi obciążnikami. Mają podobne zalety co bitumiczne, ale i wadę w postaci zajmowania sporej przestrzeni.

Podsumowując – masz mało miejsca? Decyduj między żeliwem i chromem, kierując się estetyką oraz ceną. Co do podłogi – zabezpiecz ją w miejscu, gdzie bedziesz ćwiczył.

Cena jest pierwszym kryterium, a miejsca na domową siłownię nie brakuje? Celuj w hantle bitumiczne.

Jakie hantle na początek i nie tylko?

Hantle jednoczęściowe (z niewymiennym ciężarem) kojarzymy głównie jako hantle dla kobiet. Nadają się jednak także dla początkujących trenujących, którzy dopiero uczą się pracować z wolnymi ciężarami.

Można je sprawić także na przykład osobie starszej, która chce zapobiegać utracie masy mięśniowej, wynikającej z wieku. Nie da się zbudować na nich dużej masy, bo są po prostu za lekkie – 0,5-5 kilogramów.

Z takimi hantelkami nie zrobisz dużej masy, ale i nie po to powstały!

Neoprenowe hantle są doskonałe dla ćwiczących o małych dłoniach. Wynika to z faktu, że wypełnia się je cięższym od betonu żeliwem. Są miękkie, więc panele pozostają bezpieczne.

Winylowe hantle to opcja bardzo przyjazna dla podłogi. Sprawdza się u tych osób, które mają duże dłonie, bo ich konstrukcja jest masywniejsza niż u neoprenowych odpowiedników. Wypełnia je bowiem beton, zajmujący dużo miejsca. Zastrzeżenia budzi trwałość – neoprenowe wytrzymają wszystko, winylowe niestety nie.

Są jeszcze hantle gumowe. Miękkie, zapewniające najpewniejszy chwyt. To opcja dla bardzo początkujących, a nawet dla dzieci.

Wybierz te, które najlepiej leżą Ci w dłoni. Będąc w najbliższym czasie w klubie fitness złap za jedne i drugie, pomachaj, a dopiero potem zdecyduj. 

Obiektywnie, najlepszą opcją biorąc pod uwagę ceny, będa hantle neoprenowe. Najwytrzymalsze, poręczne, nierysujące podłogi. Mogą jednak ,,gubić” się w dużej dłoni.

Zarówno winylowe jak i neoprenowe hantle wymagają przestrzeni – zarezerwuj im kąt w domowej siłowni.

Jaki gryf do hantli?

Gryfy gładkie pozwalają szybko zmienić obciążenie. Decyduja się na niego osoby, ktore używają gryfu do rozmaitych ćwiczeń i nie chce im się ,,szarpać” przy każdej wymianie talerzy.

Niestety, istnieje ryzyko, że zatrzask ,,puści” i talerz spadnie podczas ćwiczeń. Teoretycznie taka sytuacja jest niedopuszczalna, ale niestety, bywa różnie. Uważaj przy każdym mocowaniu obciążeń i nie oszczędzaj na jakości.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem do treningu z dużym ciężarem są gryfy śrubowane. Przy zmianie obciążeń trzeba się niech spocić, ale nie powinno być to żadnym problemem dla progresujących siłowo w standardowym tempie. Dają maksimum bezpieczeństwa przy takich ćwiczeniach jak na przykład przenoszenie hantli nad głowę. 

jakie hantle do domu śrubowany gryf
Śrubowany gryf i wypustki antypoślizgowe – z tym zrobisz siłę!

Gryf powinien mieć chropowate wypustki, uniemożliwiające ślizganie się spoconej ręki. 

Przy hantlach jednoczęściowych, winylowych i gumowych, problem spadających talerzy siłą rzeczy nie występuje. Powłoki zapobiegają ślizganiu się dłoni i nie chłoną potu. Konstrukcja nie ma możliwości rozpadnięcia się.

W temacie hantli fitness dodamy tylko, że na rynku są dostępne modele z dodatkowym uchwytem. Jeśli Twoje treningi są dynamiczne, zdecydowanie warto. 

Nowoczesne hantle do domu – sprzęt w komplecie z trenerem

Miałeś kiedyś do czynienia z hantlami Bowflex? Bowflex jeden z liderów rynku fitness, który proponuje trenującym w domu regulowane hantle, w których obciążenie zmieniasz jednym ruchem nadgarstka. System wymiany obciążeń jest opatentowany, a wygoda bije na głowę klasyczne rozwiązania.

Zestaw hantli umożliwia błyskawiczną zmianę obciążeń, bez kręcenia i ryzyka zsunięcia się talerza. Hantle mogą mieć od 2 do ponad 27 kilogramów, a cały komplet zmieści się nawet w niewielkim mieszkaniu.

Zestaw hantli Bowflex 560 Select Tech, źródło: strona producenta Bowflex

Nie żartujemy z tym trenerem w komplecie! Hantle łączą się przez Bluetooth z aplikacją, która prowadzi za Ciebie dzienniczek treningowy – zapisuje liczbę powtórzeń.

Dostajesz też dostęp do 70-ciu filmów instruktażowych z ćwiczeniami. 

Oczywiście – takie hantle to wydatek sięgający około 3 tysięcy złotych. Biorąc jednak pod uwagę wygodę, dostęp do aplikacji i to, że jedna para hantli zastępuje aż 16… Warto przynajmniej przyjrzeć się zestawom Bowflex!

Hantle do domowej siłowni – jakie kupić? Jeżeli zależy Ci na budowie siły w domowym zaciszu, celuj w regulowane. Nie hamują twojego progresu. O wyborze między żeliwnymi i chromowanymi a bitumicznymi decyduje cena oraz ilość miejsca, którym dysponujesz. 

Jaki gryf do hantli w domu? Śrubowany jest bezpieczniejszy, gładki wygodniejszy jeżeli podczas treningu będziesz często zmieniał obciążenia.

Jakie hantle dla początkujących i do fitness? Neoprenowe dla małych dłoni, winylowe dla większych, gumowe dla tych osób, które ponad wszystko cenią pewny chwyt.

A jeśli poza miłością do dźwigania lubisz tez technologiczne nowinki… Przyjrzyj się zestawom hantli od Bowflex!

Zdecydowałeś jakie hantle do domu wybrać? Teraz wybierz ławeczkę – sprawdź jak to zrobić: https://e-figura.pl/jaka-laweczka-do-cwiczen-do-domowej-silowni/.

Mogą Ci się spodobać

Jaki orbitrek do domu wybrać? Poradnik dla zielonych

Data publikacji 01.03.2023

Przeczytasz w 9 minut 125 wyświetleń

Sprzęt treningowy w domu to doskonała opcja dla każdego, kto […]

Rolki czy wrotki – co będzie lepsze dla Ciebie?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 77 wyświetleń

Dwa rodzaje butów z kółkami, które bywają czasem mylone, mimo […]

Zegarek sportowy czy smartwatch, a może opaska — co wybrać?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 36 wyświetleń

W dzisiejszych czasach każdy, kto chce zadbać o siebie, ma […]

Co zabrać na basen? Lista niezbędnych rzeczy

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 89 wyświetleń

Wybierasz się na basen po raz pierwszy od niepamiętnych czasów? […]

Jakie rolki wybrać? Dla początkujących i nie tylko

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 155 wyświetleń

Chcesz zacząć jeździć na rolkach? Świetnie! Potrzebujesz tylko wygodnych ubrań, […]

Jakie hantle na początek warto kupić?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 161 wyświetleń

Zaczynasz ćwiczyć w domu? Doskonały pomysł – w czterech ścianach […]

Strój na siłownię damski – obowiązkowe elementy i jak je dobrać

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 156 wyświetleń

Jak się ubrać na siłownię? To pytanie zajmuje głowę każdej […]

Zegarki Orient Automatic – dlaczego są warte uwagi?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 72 wyświetleń

Automatyczne zegarki cieszą się coraz większą popularnością. Chociaż wymagają one […]

Jakie buty na siłownię? Dźwiganie, bieżnia, zajęcia fitness

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 146 wyświetleń

Treningi na siłowni nie różnią się od innych sportów – […]

Co zabrać na siłownię? Bez tego nie idź na trening!

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 194 wyświetleń

Mijając ludzi zmierzających na trening (i wracających z niego), nie […]

Jaki zegarek na siłownię? 6 modeli na które warto zwrócić uwagę!

Data publikacji

Przeczytasz w 8 minut 370 wyświetleń

Zegarek sportowy staje się dodatkiem, który wybiera coraz więcej osób […]

Jaki rower stacjonarny kupić do domu? Poradnik od A do Z

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 273 wyświetleń

Rowery stacjonarne należą do najpopularniejszych sprzętów treningowych. Nic dziwnego – […]

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu NAPRAWDĘ warto mieć?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 244 wyświetleń

Rynek sprzętu fitness rośnie jak na drożdżach – łatwo się […]

Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? Poradnik

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 295 wyświetleń

Postanowiłeś, że chcesz mieć w domu sprzęt do cardio? Świetnie […]

Domowa siłownia – wszystko, co musisz wiedzieć, zanim się na nią zdecydujesz

Data publikacji

Przeczytasz w 15 minut 239 wyświetleń

Wszechobecna dostępność sprzętu do fitness stwarza nowe możliwości – domowa […]

Skakanka do ćwiczeń – jaką skakankę wybrać? Rodzaje i zastosowania

Data publikacji

Przeczytasz w 7 minut 282 wyświetleń

Skakanka do ćwiczeń to nie zabawka, a potężny sprzęt do […]

Domowa siłownia – jak zrobić ją w 6 krokach

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 253 wyświetleń

Obliczyłeś, że siłownia domowa opłaca Ci się bardziej, niż dojeżdżanie […]

Czym zastąpić hantle, sztangę i kettlebell w domu?

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 559 wyświetleń

Nie masz sprzętu, a chcesz zacząć ćwiczyć? W porządku! Przygotowaliśmy […]

Domowa siłownia – co potrzeba, by zastąpiła klub fitness?

Data publikacji

Przeczytasz w 9 minut 273 wyświetleń

Domowa siłownia to inwestycja, która zwróci Ci się po kilku […]

Wioślarz treningowy – co to jest ergometr wioślarski i czy warto na nim ćwiczyć?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 397 wyświetleń

Czy ergometr wioślarski – bo to właściwa nazwa sprzętu, na […]

Step, orbitrek czy rowerek – jaki sprzęt do cardio w domu wybrać?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 282 wyświetleń

Chcesz sprawić sobie domowy sprzęt do cardio, dzięki któremu nie […]

Platforma wibracyjna – efekty. Czy to działa?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 485 wyświetleń

Platforma wibracyjna – efekty robią wrażenie, a może wręcz przeciwnie? […]

Bosu do ćwiczeń – czy warto sprawić sobie ten sprzęt do domu?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 243 wyświetleń

Przyrząd do ćwiczeń – bosu – już lata temu rozgościł […]

Rękawice na siłownię – używać czy nie?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 227 wyświetleń

Rękawice na siłownię nie są niezbędnym sprzętem, ale mają swoje […]

Hula hop z obciążeniem – efekty i wybór. Czy faktycznie pomaga wyrzeźbić talię?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 2222 wyświetleń

Ćwiczenia mięśni brzucha można albo kochać, albo nienawidzić – a […]

Pas kulturystyczny – po co go używać, kiedy kupić i jaki wybrać?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 284 wyświetleń

Pas kulturystyczny, zwany też pasem trójboisty – na pewno wiele […]

Kettlebell – komu spodoba się ten sprzęt i jak z nim ćwiczyć?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 288 wyświetleń

Kettlebell – widziałeś go na swojej siłowni wiele razy, ale […]

Obciążenia do sztangi – bitumiczne, żeliwne a może jeszcze inne?

Data publikacji

Przeczytasz w 4 minut 161 wyświetleń

Organizujesz domową siłownię? W takim razie trzeba będzie wybrać obciążenia […]

Ekspander czy hantle – który sprzęt do ćwiczeń wybrać przy ograniczonym budżecie?

Data publikacji

Przeczytasz w 5 minut 199 wyświetleń

Mówiliśmy już o wybieraniu hantli, gryfu do sztangi, ławeczki… Kontynuujemy […]

Jakie hantle kupić do domowej siłowni? Wybieramy sprzęt idealny!

Data publikacji

Przeczytasz w 6 minut 142 wyświetleń

Chcesz zorganizować domową siłownię? Świetnie – pomożemy Ci w tym […]

X

Darmowy ebook

50 pytań o odżywki i suplementy

Zapisuję się
poup close